Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447981/bmid_kde-zpivaji-raci-blU-447981.jpg 5 4190 1064

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

jana0338
03.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. Krásná kniha plná přírody , ale bohužel i lidských předsudků a nepochopení . Nemohla jsem se odtrhnout .

Lucie401
01.01.2023

krasna kniha. jěn nektere pasaze o prirodě byly dlouhe.

Nikusha
31.12.2022 5 z 5

Taková romance z bažiny. Divoženka, kterou chce každý voject. Četlo se to dobře, nic utahaného. Pro ženy na osamělé večery jak dělané.

Patane
30.12.2022 4 z 5

Nejvíc mě na knize okouzlil popis krajiny bažin a mokřadů se všemi rostlinami a zvířaty. Příběh opuštěné Kyi, která se musela od dětství umět postarat sama o sebe, byl silný a vlastně v dnešní době svobodného vzdělání velmi aktuální. Kya, která byla všeho všudy jednou ve škole, se stala přední odbornicí na faunu a floru bažiny. Konec a objasnění vraždy Chase mě hodně překvapil. Teď se chystám na film, doufám, že mě nezklame.

evaval
29.12.2022 5 z 5

Opravdu skvělé čtení, po dlouhé době kniha, která je jiná, než ostatní. Spousta přírody, nevšední příběh. Doporučuji.

daniela8398
28.12.2022 5 z 5

Velice zajímavá knížka, byla jsem vždy napnutá a těšila jsem se na další stránky. Moc hezky se čte.

Abulafia
26.12.2022 3 z 5

Znovu jsem se přesvědčila, že naprosto klíčový pro úspěch knihy je marketing, nikoliv obsah.
Kniha má u mě plus za popisy přírody, biologickou linku, poezii a za silnou hlavní hrdinku.
Dějová linka už je slabší, stejně jako určitá černobílost postav.
Není to špatný román, ale dělá se kolem ní zbytečný humbuk.

uzivatel01000
26.12.2022 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jakou jsem kdy přečetla. Neuvěřitelně čtivý příběh ukrývající hluboké myšlenky mezi pasážemi popisujícími přírodu, který si jednoznačně zamilujete. Doporučuji ji každému a zejména tomu, kdo je schopný krásu a hloubku hledat i mezi řádky.

Glivuska
26.12.2022 5 z 5

Naprosto fantasticka knizka, zajimavy namet, krasne se cte, nechybi v ni napeti, laska, ale i realie tehdejsi americke spolecnosti. Jednoznacne doporucuju.

reniva22
25.12.2022 5 z 5

Krásná knížka. Mám ráda všechno co nás vrací blíž k přírodě. Škoda že už ji mám přečtenou..

oasismanik
22.12.2022 4 z 5

Nádherný /a bohužiaľ mierne predvídateľný/ príbeh o prírode, láske ako takej, o samote a o tom, že nie každý dostáva na začiatok rovnaké karty. Príbeh doslova prežívate, pred očami sa vám vynára krása panenskej prírody... Len tej poézie tam bolo na môj vkus možno až moc.

Finvarra
21.12.2022 3 z 5

Květnaté popisy přírody, rozhodně zajímavý a nevšední příběh zasazený do sedmdesátých let, s vypíchnutím rasové a genderové nerovnoprávnosti. Je znát, že autorka má široké znalosti z přírodovědy (jak jsem si přečetla až na konci v jejím „bio“). Nicméně není to můj šálek kávy, až posledních čtyřicet stránek jsem hltala se zaujetím. Určitě se ale podívám na autorčinu odbornou literaturu.

Ivka14
20.12.2022 5 z 5

Myslím, že nemusím mluvit o úžasné atmosféře, kterou autorka v této knize vybudovala. Četné popisy přírody mě chytly za srdce a umožnily mi prostřednictvím fantazie vidět krásné výhledy na mokřady.

Krásný, jemný a pomalý příběh o samotě a přírodě. Kya a její vášeň pro flóru a faunu kolem ní byla cítit na míle daleko, což byl důležitý a jeden z nejkrásnějších prvků této knihy. Konec rozhodně nebyl takový, jaký jsem očekávala.

Kniha v sobě nese mnoho zajímavých prvků a ​​věřím, že každý čtenář by si ji měl alespoň jednou za život přečíst.

ŽofiePražská
19.12.2022 4 z 5

Knihu jsem dostala darem a chytla mě za srdce. Doporučuji, je málo knih, které se čtou jedním dechem.

zelda7
18.12.2022 1 z 5

Absutně nechápu vysoké hodnocení knihy. Pointa, kterou měl příběh předat byl dobrý, ale jinak mne kniha nezaujala, byla dosti předvídatelná a moc se mi nelíbili nějaké popisy v knize, bylo to napsané takovým zvláštním způsobem. Za mně tedy spíše pod průměrem.

DanaKa81
13.12.2022 5 z 5

Fascinující příběh dívky z bažiny, která se popere s nepříznivým osudem po svém. Román je sice napínavý, ale i tak z něj dýchá neuvěřitelná láska k přírodě. Doporučuji

Rozari
12.12.2022 5 z 5

Další z těch knih, co nedokážu odložit a mám je přečtené za 2 večery. Krásné, vzalo mě to za srdce. Držela jsem jí palce. Aj jsem si poplakala, ale tak hezky :)

pohoda58
12.12.2022 3 z 5

Pořád jsem knihu odkládací, ale byla jsem moc překvapená, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji.

kačenka80
12.12.2022 3 z 5

Čekala jsem mnohem více. Konec se dal předvídat a byl jako narychlo napsaný na pár stránkách. Nejvíce mi vadily asi verše, které byly v knize. Nápad dobrý ale trochu přitažené za vlasy. Některé věci byly rozebírány do detailů a něco bylo psáno z rychlíku.

Pogy
12.12.2022 5 z 5

Na knížku jsem dostala tip od kamarádky a musím říct, že jsem ji četla jedním dechem...