Katy

Katy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299899/bmid_katy-iF9-299899.jpg 5 89 25

Může člověk létat... když nemůže chodit? Byl to tak nádherný pocit, zhoupnout se a letět vzduchem, volná jako pták. Katy má pět mladších sourozenců. Vymýšlí pro ně skvělé hry, ale také ráda riskuje a pouští se do nejrůznějších dobrodružství. Miluje jízdu na skateboardu, leze na stromy a organizuje výpravy do tajné zahrady. Často se jí zdá, jak létá, a ráda vzpomíná na šťastné chvíle, kdy ji její máma jako malého caparta houpala v parku na houpačce. Po nešťastném úrazu to však vypadá, jako by o veškerou kuráž i chuť do života přišla. Bude se jí vůbec ještě někdy chtít létat? „Knížka Co provedla Katy, která patří k dětské klasice, byla jednou z mých nejoblíbenějších. Ačkoli byla napsána v devatenáctém století, je to pořád krásný příběh – jen nám dnes připadá nerealistický. Trochu jsem ho tedy předělala: odehrává se v dnešní době, a ačkoli první polovina knihy odráží legrační příhody z původní předlohy, konec jsem předělala tak, aby byl mnohem realističtější. Doufám, že všechny skutečné Katy to ocení!“... celý text

bookwoman
16.10.2016 5 z 5

Prvních asi třicet stran mě vůbec nebavily,ale potom mi to přišlo zajímavé a bavilo mě to až do konce.Tato kniha mě vůbec nezklamala . Zajímavý příběh jak se jedenáctileté holce změní z minuty na minutu život. Opravdu povedená knížka.☺

Ema007
04.09.2016 5 z 5

Tohle je rozhodně skvělá knížka! Ze začátku mne to moc nebavilo, ale tak od třicáté strany to bylo opravdu super. Přesto že to skončilo špaťně, mi to tak nakonec ani moc nepřišlo. Rozhodně doporučuji! :)

buchta_
04.09.2016 4 z 5

Chvíli jsem se smála a chvíli brečela...

MirijamFrankl
23.08.2016 5 z 5

Přečteno za dva dny.Je to nádherná a extrémně dojemná knížka,naprosto jsem Katy chápala.
Dokonce se mi o Katy zdálo.Vřele doporučuji dívkám tak od těch jedenácti.
Text má velice dobrou úroveň a krásně se čte.
ZA mě beze zbytku pět hvězd.

julie-magnolie
04.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od J.W.. I když na tyto knihy už dávno nemám ten "správný" věk moc se mi líbila. Byla veselá i smutná zároveň tak, jak to zvládne podat je Wilsonová. Při čtení jsem se v jednom okamžiku smála a v jiném jsem si poplakala. Musím se opět rozplývat i nad obálkou, která se mi moc líbí. Bez ilustrací Nicka Sharratta by kniha byla jen polovičním požitkem. Určitě ji tedy doporučuji a těším se až J. W zase něco napíše. Sáhnout po jejich knihách je vždy jistota.
A nakonec ještě musím napsat, že kniha krásně voní. Takže před čtením určitě zabořte nos mezi její voňavé stránky :))