Katova dcera a ďábel z Bamberku

Katova dcera a ďábel z Bamberku https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276262/bmid_katova-dcera-a-dabel-z-bamberku-5-6bb-276262.jpg 4 159 42

Katova dcera série

Pátý díl katovské ságy. Spolu se svou dcerou Magdalenou a zbytkem rodiny cestuje schongauský kat Jakob Kuisl v roce 1668 do Bamberku. To, co bylo původně plánováno jako návštěva svatby, se ale brzy stane noční můrou - v Bamberku řádí neznámý, krutý vrah. U řeky a brány města lidé nacházejí končetiny jeho obětí. Mezi obyvateli se rychle šíří fáma, že vraždy jsou dílem vlkodlaka. Jakob Kuisl tyto pověry odmítá a na vlastní pěst se pouští do hledání "ďábla Bamberku".... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Henkerstochter und der Teufel von Bamberg , 2014

Selinute
24.05.2016 4 z 5

Další volné pokračování oblíbené Katovy dcery bylo pro mě příjemnou oddechovkou. I tento díl mě hodně bavil a knížka se mně líbila. Snad jen malá výtka - je to můj osobní dojem, ale možná by ji prospělo menší zkrácení stránek, předchozí díly měly kolem 400 stran a tato 550! Kdo má však rád historické ságy, určitě si přijde na své.

Ulala
18.04.2016 5 z 5

Historie rodu Jakoba Kuisla je úchvatná. Z poznámek autora je jasné, že vychází z historických dokumentů a já velmi oceňuji, že prostřednictvím detektivky mohu poznávat historii. Příběhy Schongaudského kata a jeho rodiny přibližují atmosféru doby, ve které žili. Vztahy, vyloučení rodin katů ze společnosti, nemoci, které se objevovaly a na které neexistovala léčba. Kat jako popravčí i jako léčitel. Prostě velmi zajímavě popsaná doba se všemi klady i zápory. Oceňuji lehkost, se kterou autor v každém díle rozvíjí příběh, který se prolíná s příběhy rodiny. V tomto díle se vyjasní vztahy s bratrem Jacoba a pouze doufám, že další díly budou pokračovat. Šestý díl byl již v originále představen, takže nezbývá než se těšit na jeho překlad.