Spící panna

Spící panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1329/mid_spici-panna-jH3-1329.jpg 4 681 101

Kathryn Danceová série

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán. Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu. Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sleeping Doll , 2007

Dagmara36
24.01.2015 3 z 5

Dávám pouze tři hvězdičky. Nečetla se špatně, ale nějak mi vadilo to rozvláčné vysvětlování všeho okolo. U jiných autorů tu omáčku skoro nevnímám, je prostě skvěle zabudovaná v příběhu, tady mi to přišlo trochu násilné. Ale jinak zajímavý příběh.

rengers
17.11.2014 4 z 5

Příběh rozhodně není špatný, jen trochu zdlouhavý. Moc podrobné popisování okolí a málo opravdové lásky! Jak záporná, tak kladná role disponuje vysokou schopností odhadu psychologie člověka. Knížka se mi četla dobře, ale asi se nijak nebudu hnát ke čtení dalšího dílu, myslím si, že druhý díl už nepřinese nic moc nového.

Ormos Atalia
16.11.2014 4 z 5

Trošku mi vadil konec knihy - přišlo mi to zdlouhavé a svým způsobem už zbytečné. Ale jinak se mi příběh moc líbil, četl se velmi dobře.

sioux
09.10.2014 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. První půlka mě hodně bavila, měla spád, dobrá negativní postava a u Kathryn Dance se mi líbili různé psychologické postřehy při vyšetřování. Druhá půlka se mi zdála slabší, už jsem jí nečetl s takovou radostí. Ale pořád to šlo, vyloženě mě však zklamal závěr, když už vlastně o nic nešlo. Nechci to rozebírat, protože pak bych musel odkrýt děj.
Celkově však docela dobře odvedené řemeslo od Deaver.

wally
12.09.2014 4 z 5

Byl jsem zvědavý, zda si po rhymovkách najdu cestu k danceovkám...po první knížce můžu s klidem konstatovat, že s vysokou pravděpodobností ano...příběh je kvalitní, napínavý a nechybí standardní zvraty na závěr...jdu na další knížku s Kathryn Dance...

Nunynka
13.06.2014 5 z 5

Opět skvělý konec a zápletka. Nejprve jsem četla Kříže u cesty a ty byly víc překvapivější,ale Deaver píše úžasný detektivky.

Moňule13
28.02.2014

Další napínavý Deaver, překvapily mě dva nečekané zvraty na konci. Ale stejně mám pořád o něco raději Lincolna Rhyma než Kathryn Danceovou :)

evafort
23.02.2014 5 z 5

Skvělá detektivka, jak to má Deaver ve zvyku, tak nic není tak, jak si to čtenář myslí, plné napětí až do konce.

Petronille
24.01.2014 4 z 5

Jako první jsem ze série o Kathryn Danceové četla knihu Kříže u cesty a ta mě zaujala víc než tato kniha. V některých kapitolách jsem se doslova musela nutit číst, ale u velké většiny kapitol se to vynahradilo napětím. Líbilo se mi, že je není Kathryn obyčejný polda, ale že se také zabývá kinezií - ozvláštnilo to celou knihu, zkoumání toho jak se pachatel chová a co si zrovna myslí není ve většině krimi příběhů k vidění.
Určitě doporučuji si knihu přečíst, má Vám co nabídnout.

Ctibi
11.01.2014 4 z 5

Krimi jak se patří, jeden pachatel ?? Zapomeňte, budete překvapeni.

gilt
14.10.2013 5 z 5

Další napínavá kniha! Četla se dobře, nemám, co bych vytkla. Snad jen - kdo to teda šramotil u rodičů na zahradě?

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Další deaverovka se skvělým dějem, který má spád. Tentokrát ze série s Kathryn Danceovou...
Jak je u Deavera zvykem, hned na prvních stranách je čtenář doslova vhozen do vody, protože děj prakticky od první strany pokračuje tak zběsilým tempem, že není čas si ani oddechnout. Skvěle vymyšlené hlavní téma tak provází nečekané zvraty, překvapivé komplikace, propracovaná psychologie postav a hlavně naprosto šokující rozuzlení, které je (jak jinak) opět trochu překombinované. Vyšetřování je oproti rhymovkám vedeno úplně jinak, Kathryn Danceová je totiž odbornicí na řeč těla. Proto honba za vrahem není postavena na titěrných a mikroskopických kriminalistických důkazech, ale především na psychologickém profilování a uvažování v širších souvislostech. Čtenář se tak na věc dívá úplně jinýma očima a opět si trochu rozšiřuje obzory, tentokrát z oblasti kinezie. Na stránkách se ale samozřejmě dočkáme i geniálně vsunutého odkazu na Lincolna Rhyma:))

kneslova
12.08.2013 4 z 5

Velice slušná detektivka s mnoha zvraty, jeden z nich mě opravdu dost překvapil....

Katuska001
13.04.2013 5 z 5

Skvělá Deaverova kniha s Kathryn Danceovou plná nečekaných obratů a situací jak je u autora zvykem.

hardrock
16.03.2013 4 z 5

Deaver ako vždy nesklamal. Kniha mala zaujímavé zvraty, ktoré však u tohto autora nie sú ničím nezvyčajným. Každopádne, bolo to dobré čítanie, trochu iný súdok v porovnaní s Rhymom a Sachsovou.

lanusinka
19.11.2012 5 z 5

Rozhodně zajímavá kniha se skvělými charaktery... Jenom doufám, že na otázky, na které jsem nedostala odpověď, se jich dočkám někdy v příštích dílech

Kristiana Alex
30.05.2012 5 z 5

S Kathryn se poprvé v knihách Jefferyho Deavera setkáváme s kinezií - vyšetřováním, založeným na chování pachatele. Oproti jiným zde není tolik fyzických důkazů, o to je zajímavější kam se vyšetřování ubírá vlivem dedukcí hlavní vyšetřovatelky. Nejen to co Daniel Pell říká, ale především jak to říká a jak se u toho chová, prozrazuje pravost výpovědi.

Příběh se proplétá z myšlenek Kathryn a Pella a vzájemně je doplňují střípky ostatních postav - bývalých i současné milenky Pella, agenta FBI Kellogga, spisovatele Nagela, detektiva O'Neila a v neposlední řadě samotné Spící panny - Theresy.

63 kapitol protkaných neuvěřitelnými zvraty a především fakty o kinezii, chování při stresu a schopností druhých ovládat vaše myšlenky a činy, aniž bychom si to uvědomovali. Je zajímavé, jak moc někteří touží být milování a jsou ochotni tomu obětovat téměř vše, i lidskou důstojnost a život - tak jako v případě Jennie, milenky Pella. A nejen ona chce znovu nalézt porozumění a lásku v objetí muže, který skrývá svou pravou tvář.

... ženy dokážou být stejně efektivní a nelítostné jako muži. A mnohdy jsou nevyspytatelnější ...

Jako vždy, jsem si do poslední chvíle nebyla jistá, zda je oběť pouze obětí, nebo nenápadně tahá za provázky a vlastně je pachatelem a naopak. To je něco, co na příbězích Jefferyho Deavera miluji - zápletka, zvraty ...

Clarisima
16.05.2012 4 z 5

Osobně mám raději Rhyma s Amélií, tuhle knihu bych zařadila k lepšímu průměru.

Petr K.
15.02.2012 5 z 5

Pro me super kniha. Hodne necekanych zvratu a kniha je nadupana napetim. Nevim, jestli neni serie s Kathryn lepsi, nez s Lincolnem :-) Urcite doporucuji

Lazy
16.08.2011 4 z 5

Začátek mě nadchl, dál to bylo zajímavé a konec jsem čekal vychytanější. Ale rozhodně jedna z lepších knih od Deavera.