Spící panna

Spící panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1329/mid_spici-panna-jH3-1329.jpg 4 681 101

Kathryn Danceová série

Agentka Kathryn Danceová, odbornice na kinezickou analýzu, dokáže odhadnout lež a vytušit myšlenkové pochody vyšetřovaného s takovou jistotou, že si vysloužila i uznání věhlasného newyorského kriminalisty Lincolna Rhyma. Nyní Danceová řeší závažný případ v rodné Kalifornii: Daniel Pell, několikanásobný vrah, jenž dokáže ostatním snadno vnutit svou vůli, utekl pomocí geniálního triku z vězení a začíná realizovat svůj zrůdný plán. Chce-li Kathryn Danceová dopadnout Pella dříve, než zmaří další životy, musí získat ke spolupráci lidi z jeho minulosti: trojici žen, které žily pod jeho sadistickou vládou v sektě, a zejména malou holčičku přezdívanou Spící panna. Ta byla jediným člověkem, kterému se podařilo přežít, když Pell ve svém běsnění povraždil celou jednu rodinu. Podaří se Pellovi, tomuto velmistrovi v manipulaci s okolím, realizovat své hrůzné záměry? Anebo zvítězí pronikavý úsudek a dokonalý pozorovací talent Kathryn Danceová a jejích kolegů? Na to si, jak je už u Jefferyho Deavera obvyklé, budeme muset počkat až do úplně poslední stránky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sleeping Doll , 2007

Kubíííína
26.03.2017 5 z 5

Tentokrát jsem zvolil první knihu ze série s Kathryn Danceovou a hned mi přirostla k srdci. Těším se na její další případ.

ivoiro
15.03.2017 5 z 5

Super jízda, při čtení se mi ani nechtělo přestat.

technolog
07.02.2017 3 z 5

Jeho detektivky miluji, ale nejak nemohu prenest přes srdce, jak v zaveru knihy zmeni vse co se i zmenit nedalo :)

Market = )
13.01.2017 4 z 5

Za mě klasická Deavrovka, kde se jako obvykle bojím kohokoli si oblíbit, až se zase ukáže, že je to vlastně záporná postava. Docela mi vyhovuje, že některý překvapení a zvraty se při vyšším počtu přečtených knih dají docela dobře odhadnout, takže pak nejsem tak otrávená :-D (píšu to pokaždý - zvraty v takovym množství prostě nemám ráda). Jinak jako vždy poutavé a čtivé. A jsem moc ráda, že je to další série, to je pro mě bezva :-).

Johnsons007
12.12.2016 4 z 5

místy roztahaný děj, avšak se skvělým závěrem, nadprůměrným záporákem a zajímavou zápletkou z okruhu sekt. Prozatím pouze druhá kniha od J. Deavera, ale mnohem lepší, než předchozí jeho počin - Žhavé zprávy. Těším se na další.

martina.tim
11.12.2016 5 z 5

Rozhodla jsem se pro rereading Deavera. A udělala jsem dobře. První na řadě byla Spící panna a musím říct, že jsem si z ní teda absolutně nic nepamatovala a tudíž mě dostala znova. Příběh plný zvratů a překvapení. Zvláště konec mě dostal. Danceová je skvělá detektivka a fandím jí i celému týmu. Takže vřele doporučuji. :)

Prateri
07.11.2016 4 z 5

Tak jsem si řekla - je konec, zlosyna jsme zneškodnili - a ejhle, konec ještě není, čeká další překvapení. Máte-li rádi Deavera, tak s chutí do toho.

Adelait
26.10.2016

petik----- Zatím jsem přečetl knihu Zapadákov a to je poslední s Kathryn Danceovou. Začínám od konce

Niu
05.09.2016 4 z 5

Všechny knihy Lincolna Rhyma mám přečtené, proto mě zajímalo, jak si poradí s případy nová hlavní postava Kathryne Danceová. Velmi napínavá detektivka s nepočítaně zvraty, jak už je pro Deavera typické. Už jste skoro na konci a překvapí vás znovu. Kinezie je zajímavý nástroj, jak rozlousknout mnohdy nerozlousknutelné. Knížku doporučuju pro fanoušky detektivek.

moudivlacek
29.08.2016 4 z 5

První setkání s tímto autorem a rozhodně ne poslední.
Vím, že existují odborníci na kinezi - řeč těla. Skvěle popsané metody tohoto vyšetřování. A rozhodně od začátku do konce budete v napětí a na konci vás opravdu čeká velké překvapení. Budete hodně tušit, budete předvídat, přesto budete překvapeni.
Už se těším na další díl.

Susan94
17.08.2016 3 z 5

Do určité míry geniální příběh, velmi promyšlené a propracované, hlavní postava byla velmi sympatická, jen mi některé kapitoly přišli přehnaně dlouhé a to způsobovalo, že chvílemi jsem se nudila a myslím, že to příběhu dost ublížilo. Jinak grandiosní konec. Vřele doporučuji.

Aymira
07.08.2016 4 z 5

Mám za sebou celou sérii s Lincolnem Rhymem a tak jsem věděla, do čeho u Deavera jdu. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na nový vyšetřovací tým - nové prostředí (Kalifornie), nové metody (kinezie)... ovšem po pár kapitolách jsem byla opět v tom a nemohla se od knihy odtrhnout. Bylo mi jasné, že přijde nečekaný zvrat pravděpodobně v tom nejméně očekávaném okamžiku a bodě vyšetřování, a on skutečně přišel. Bylo mi jasné, že věci nebudou nakonec takové, jakými se zdají být, no a ony skutečně nebyly. Tušila jsem, že hlavní padouch nemusí být jediným padouchem a ani hlavním padouchem. V hlavě se mi nabízelo několik variant, jak to celé nakonec dopadne. A protože to nakonec dopadlo malinko jinak, než jsem čekala, a taky protože mi úplný závěr nepřišel nijak zdrcující, nedávám nakonec plný počet hvězdiček.

MMacicekk
01.07.2016 4 z 5

Nemůžu této knize upřít čtivost, přečtenou jsem ji měla za dva dny. Ale mám pocit, že nebyla ničím výjimečná a za měsíc si už ani nevzpomenu, o čem vlastně byla.

Meluzínka
29.06.2016 5 z 5

Úžasná knížka.Od začatku do konce napínavá a ten konec mě dost překvapil.Za mě 5*

Selinute
18.06.2016 4 z 5

Klasická deaverovka ... napínavé od začátku do konce. Tato série s Kathryn Danceovou je stejně dobrá jako s Lincolnem Rhymem.

furunkl
14.06.2016 3 z 5

První 2/3 knihy je to docela nuda. Potom následuje několik kostrbatých twistů. Od autora tak zvučného jména jsem čekal víc.

TeaPeter
31.03.2016 4 z 5

Je to dobrá kniha, ale na kvalitu řady o Lincolnu Rhymovi podle mého nestačí. Možná je to tím, že není až tak technická a spíše staví na "soft" záležitostech, které mi ne vždy seděly.

lenkavildomcova
02.01.2016 5 z 5

Dobrá detektivka...napínavá...s několika zvraty, jak to autor umí... Super. Těším se na další...

šipek
18.05.2015 4 z 5

Tak slušná krimi , až na jeden zvrat který mi k této knize vůbec neseděl.

Pallando
23.04.2015 4 z 5

500 stran jsem zhltla v průběhu jednoho dne a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Má to spád, sympatické postavy, napínavou zápletku, najdou se i nějaké překvapivé dějové zvraty a tak... jenom konec mi přišel trochu jako nastavovaná kaše, podle mně by se kniha v podstatě obešla bez posledních 50 stran (ale celkový dojem z ní zůstal téměř nedotčen).