Mlha nad Shadow Sands

Mlha nad Shadow Sands https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454903/bmid_mlha-nad-shadow-sands-qRG-454903.png 4 1969 472

Kate Marshallová série

Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper vyšetřují další zapeklitý případ. Jak spolu souvisí zmizení mladých lidí a oblast Shadow Sands? A jakou roli hraje hustá anglická mlha? Při potápění ve vodní nádrži Shadow Sands objeví Kate Marshallová mrtvé tělo mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Přivolaní policisté případ označí za tragickou nehodu, přestože má Kate své pochybnosti. Postupně se pochybností a otázek vynořuje víc: Proč si šla oběť zaplavat uprostřed noci? Proč jeho zranění neodpovídají policejnímu scénáři? A proč je mrtvých těl, která se v nádrži našla, víc? Je to jen nešťastná souhra náhod, nebo úkladný vrah zneužívá toho, že na něj nikdo nevidí? Kate si je jistá, že okolo rezervoáru Shadow Sands se toho děje víc, než se na první pohled zdá, obzvlášť když v okolí padne hustá mlha. Lidé už roky tiše mizí, a když se ztratí další mladá žena, Kate a její asistent Tristan mají podle indicií jen několik dní na to, aby ji zachránili před stejným osudem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Shadow Sands , 2020

JessieEx
28.12.2020 5 z 5

4,5*
Stejně jako Kanibal měla i Mlha skvělý rozjezd a pokračovala dost povedenou jízdou. Řemeslně perfektně napsaná detektivka. Sice se zde nedočkáte šokujících zvratů, ale za neskutečně napínavou atmosféru se vám můžu zaručit.

PetK
27.12.2020 4 z 5

První díl mě hodně nadchl začátkem, který vlastně nebyl začátek. A rozladil koncem, který byl (pokud si správně pamatuju) hodně mimo realitu a navíc uspěchaný. V tomto ohledu se mi dvojka líbila víc. Ne že by to bylo uvěřitelné (ale v tomhle žánru to tak prostě je), nicméně mi příběh připadal vyrovnanější. Zápletka s Tristanem tomu dala i osobnější ráz a zase jsme se něco víc dozvěděli o hlavních postavách. Na pět hvězd to není, ale ráda budu číst i další díly.

Ticiana
27.12.2020 4 z 5

První dil se mi libil vic. Bryndza píše svižně, kniha ma krátké kapitoly. Jsem zvedava, jak bude pokračovat pribeh soukromých vyšetřovatelů.

Theresa.2679
27.12.2020 5 z 5

Super, přečetla jsem za den, byla úžasná, děj se mi líbil a styl autora mám ráda už od Dívky v ledu :)

Diavola55555
26.12.2020 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a téměř jedním dechem,... mám všechny thrillery e Ericou a nyní druhou s Kate.nemohla jsem si v Kanibalovi na Kate zvyknout,ale v Mlze je to uz mnohem lepší.Líbí se mi, že se nezapomíná na Jaka a i Peter se zde objevuje.moc se těším na další knihu!!

petrarka72
26.12.2020 4 z 5

Knihy Roberta Bryndzy jsou spíše dobře marketingově ošetřené než dobře napsané (svého času mě "dostal" na každodenní zasílání prvních dvaceti kapitol do e-mailu - no nekupte si pak pokračování...) - ale mám pocit, že oproti sérii s Erikou Fosterovou se tato s Kate Marshall skokově vylepšila. Ne že by se pořád nenašly za vlasy přitažené zkratky a účelové protismysly (shromáždění Bakerů, když už jsme u toho), ale autor se evidentně vypisuje a vylepšuje svůj cit pro napětí a gradaci. Nebo jsem si prostě zvykla. Nebo vnímám knihy čtené ve čtečce, nikoli jako fyzické médium, tolerantněji...

astra3
25.12.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé. Už se těším na další. Kate s Tristanem jsou skvělá dvojka.

Lethania
24.12.2020 4 z 5

Opětovné setkání s Kate Marshallovou a Tristanem mě nezklamalo, ale ani moc nenadchlo. Robert Bryndza umí psát, o tom žádná, ale v tomhle díle mi chybělo trochu toho napětí, a konec se mi zdál useknutý. První díl byl podle mě lepší, ale i tenhle měl něco do sebe (jenže Erika Fosterová je prostě o třídu lepší). Další díl si určitě přečtu.

Áňa 998
23.12.2020 5 z 5

Další knížka Roberta Bryndzy, které jsem se nemohla dočkat, a ani tentokrát nezklamala... Jsem zvědavá čeho se dočkáme příště!

eva3992
23.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Druhý případ Kate Marshallové, kdy při potápění objeví tělo mrtvého mladíka. Policisté označí případ za utonutí, ale mladík byl dobrý plavec a kvůli pochybnostem začne Kate sama vyšetřovat. Postupně se zjišťuje, že je v nádrži mrtvých těl daleko víc…

Toto byla moje třetí kniha od autora. Jedna se mi moc nelíbila, z další jsem byla nadšená. Tahle je tak nějak mezi.
Knížka se neskutečně dobře čte a ač má téměř 400 stran, máte ji za dva večery přečtenou. Autor dokáže vykouzlit atmosféru plnou napětí, že chvílemi nebudete ani dýchat. To je super.

Mám trošku připomínky k ději, neboť bych potřebovala asi více vysvětlení, proč to tak všechno bylo. Stále nás autor vodil za nos a když odhalil vraha, tak to bylo všechno moc rychlé a pro mě málo objasněné.

Každopádně knihu můžu s klidným svědomím doporučit a pokud se mi do rukou dostane další autorova kniha, ráda si jí přečtu.

niknikita
22.12.2020 4 z 5

Poměrně slušný základ příběhu a dobře vykreslené postavy, ale přikláním se k názoru, že méně stran by knize slušelo více.

pobijecmuch
21.12.2020 1 z 5

Oproti prvnímu dílu, je toto propadák, který mně hodně zklamal. Autor opět najel do starých kolejí, kdy jeho krimi případy jsou takové suché, bez nápadu a většího napětí. Bryndza v knize několikrát opakuje známé informace o hlavní hrdince a zbytečně řeší některé osobní věci hlavních postav. Kniha kdyby měla o 100 stran méně, tak ji to jen prospěje.
Po měsíci odkládání jsem ji konečně dočetl a další Marshallovou už odmítám.
Tento druh "sladkých" krimi případů bude bavit spíše ženské čtenářky, než nás odkojených americkou drsnou školou detektivního románu.

BiancoM
21.12.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Určitě doporučuji.

simona g.
20.12.2020 5 z 5

SUPER-PECKA-BOMBA!!! Fajne jak hrom, ufff, teď jsem dočetla. Bryndza opět nezklamal!!! Skvělá kniha!!!

martineknatasa
20.12.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, už se těším na další díl. Doporučuji k přečtení.

alabra
20.12.2020 5 z 5

Autor opět vytáhl své silné zbraně - dobrá zápletka, výstavba textu, lehká provázanost s minulostí hlavních postav, perfektní vykreslení hrdinů i prostředí. Kniha se čte jedním dechem.

knihomolkadorfa
18.12.2020 4 z 5

Bryndza mě prostě baví.

katka9574
18.12.2020 5 z 5

Sice se na konci dobereme ke vskutku vysokému počtu mrtvol, přesto se jedná o takové příjemné, milé počteníčko :-) Stránky utíkají rychle jedna za druhou a během dne je kniha dočtena. Fajné, určitě budu v sérii pokračovat.

Blaufik
17.12.2020 5 z 5

I když spousta čtenářů, včetně mě, postrádá Eriku a její tým, tak si myslím, že série s Kate se autorovi opravdu povedla. Hlavní vyšetřovací duo je sympatickou dvojkou a vyšetřování jim jde pěkně od ruky. Už se těším, až vyjde další díl. Pevně doufám, že to bude co nejdříve.

knihomolkaŠárka
17.12.2020 5 z 5

Na nové příběhy Roberta Bryndzy se vždy těším mnohem více než na Vánoce, takže je asi jasné, že jsem měla o příběhu obrovská očekávání. A ta se také splnila! Děj mě uchvátil, naplno mě zabavil a já jsem od knihy pomalu nedokázala odejít. Dost jsem zde ocenila, že se mi u této knížky nedělalo špatně, což o Kanibalovi napsat nejde. Mlha nad Shadow Sands však byla krásně mrazivá, čtivá a já si celý děj zkrátka užila. Jediné, co mi však na knize dost vadí, je posledních padesát stran. Ty totiž v nakladatelství využili na reklamu předchozím autorových knih, a to se prostě za mě nedělá. Naprostá škoda papíru…