Keď sadá súmrak

Keď sadá súmrak https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480532/bmid_ked-pada-sumrak-uzC-480532.jpg 4 1548 1548

Kate Marshallová série

Začínajúca detektívna agentúra Kate Marshallovej sa rozbehne na plné obrátky, keď Kate a jej kolega Tristan Harper dostanú prvý veľký prípad. Novinárka Joanna Duncanová zmizla pred dvanástimi rokmi po tom, ako odhalila politický škandál. Väčšina ľudí – vrátane polície – už jej hľadanie vzdala. Ale Joannina matka sa nemieni vzdať. Keď Kate s Tristanom získajú prístup k pôvodnému vyšetrovaciemu spisu, preverujú rovnakých podozrivých a sledujú rovnaké stopy, ale na rozdiel od polície neuviaznu v rovnakých slepých uličkách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Lindeni

Darkness Falls , 2021

wlado
13.01.2022 3 z 5

Bryndzove knihy mám rád, no táto mi pripadala veľmi rozťahaná, zamotaná a tento pocit umocnil aj veľký počet postáv. Záver výborný, no ku knihe sa pravdepodobne nevrátim.

twiggynka
13.01.2022 5 z 5

Robert opět nezklamal. Kniha se četla velice dobře, sice mi bylo trochu jasné, jak to dopadne, ale i tak jsem si knihu užila.

lubik734
12.01.2022 5 z 5

Vtáhlo mě to do děje a za chvíli bylo hotovo.

papeha
11.01.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila jako jeho ostatní knihy. Možná není tak akční jako některé předešlé příběhy, ale já se nenudila. Je to příjemné čtení pro odreagování a těším se na další příběhy.

koki.veru
11.01.2022 5 z 5

Konečně další díl této super série. A opět super thriller. Mám moc ráda jak Kate tak Tristana a jejich vyšetřování. Těším se na pokračování.

Teenka29
11.01.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, stejně jako na ostatní Robertovy knihy. A opět se četla jedním dechem. Mám přečteno během jednoho dne a musím říct, že závěr mě opravdu překvapil. Už se těším na další jeho knihu, ať už s Erikou nebo Kate v hlavní roli.

swayno
10.01.2022 4 z 5

Od začátku jsem tušila, kdo bude ten "padouch", nicméně to vůbec ničemu nevadilo. Co mi vadilo, bylo množství jmen a postav, trošku jsem se v tom začala ztrácet. U Bryndzy je mi vždy líto každé přečtené stránky, protože vím, že jsem zas o stránku blíž konci :-))

MirKop
10.01.2022 2 z 5

Tak toto se za mě Robertovi moc nepovedlo, jinak jsem přečetl skoro všechny knížky s Erikou a vždy hodnotil velmi pozitivně. Kanibala a Mlhu s Kate jsem nečetl a přeskočil rovnou k Propasti smrti, a bohužel za mě utahané, velké množství jmen až jsem se v tom hrozně ztrácel ( podezřelí, oběti, lidi kolem Joanny, Kate, Tristana...) a pořád se to točí na stejných místech kam se naše dvojice detektivů stále vrací a vyšetřuje.

Dalo by se to smrsknout do 150ti stran a bylo by to možná lepší...opravdu mi přišlo, že se tam cca polovina knížky až zbytečně natahuje.

Moc mě to mrzí, Robertovy knížky mám jinak rád, měly vždy velký spád od startu do konce, ale u Propasti smrti mě to netáhlo. Je to možná i tím, že mi Erika seděla svou svérázností mnohem víc...

putpuda
09.01.2022 5 z 5

O tuto knihu jsem požádala Ježíška a on byl tak hodný, že mi ji pod stromeček nadělil :)
Moc jsem se těšila po roce na další díl. Nebylo to tak akční jako předchozí díly, ale vyšetřování nevyřešeného a odloženého případu se mi četlo velice dobře...no jako všechny knihy od autora. Předpokládám, že další díl vyjde zase za rok !!!! :(
Ale aspoň už vím oč požádat Ježuldu příští Vánoce ;)

veruptackova
09.01.2022 4 z 5

Pokud je něco, co mám na knihách Roberta Bryndzy ráda a proč se stále pouštím do čtení dalších, je jeho styl psaní. Krátké kapitoly, napětí a zajímavý případ, na to čtenář narazí v každé jeho knize. I když by se Propast smrti mohla zařadit možná k méně akčním, protože Kate a Tristan se velkou část knihy věnovali sledování stop a odhalování minulosti, rozhodně jsem se nenudila. Přestože jsem od začátku měla svůj tip na pachatele, uměl mě autor na konci překvapit. Dostavil se takový ten wow moment, což mé celkové hodnocení posunulo zase o něco výš. :-)

Niu
09.01.2022 5 z 5

Super jako vždycky. Do těchto detektivek nemám problém se začíst a knížku nechci odložit na delší dobu, než je nezbytně nutné :o) Líbí se mi Kate, líbí se mi Tristan. Příběh byl zajímavý. Odložený případ v knížce, kterou neodložíte :o)

EmillyT
09.01.2022 4 z 5

Musela jsem si spravit chuť po nepříliš povedené knize o Coco Pinchardové a povedlo se. Autor by se určitě měl držet krimi žánru, který mu jde skvěle. Příběh je velmi poutavý a čtivý. Rozuzlení na konci příběhu bylo nečekané, jako obvykle.

daja51
09.01.2022 5 z 5

Opět velmi čtivá "bryndzovka" - celý příběh nepostrádal napětí až do samého konce - doporučuji.

ivousekk
08.01.2022 3 z 5

Cetla jsem hned po Mlze a tato kniha je o dost slabsi. Nejak mi tam chybelo napeti, spad, cele to bylo dost rozvlacne, misty az ospale. A tech jmen lidi z minulosti, to bylo na tahak, jak se v tom spatne orientovalo.

Julinka679
07.01.2022 5 z 5

Kate a Tristan mají konečně svou detektivní kancelář! Ale že jim to teda trvalo!
Opět zajímavý případ, sice jsem ještě před odhalením vraha tušila, kdo by to mohl být ale ničemu to nevadilo.
Knížku jsem si naprosto užila a už se těším na další díl o mé oblíbené dvojici!
Není co dodat, za mě 5* a naprosto doporučuji! :-)

sorcxistino
06.01.2022 3 z 5

Kniha se dobře četla, zápletka byla dobrá, jen jsem se někdy ztrácela ve spoustě jmen postav. Za mě se mi od autora zatím víc líbily knihy s Erikou Fosterovou.

Pavlina50
06.01.2022 3 z 5

Pro mě zatím asi nejslabší kniha od tohoto autora, které jsem přečetla, přesto že po první kapitole, kde byla nastíněna základní zápletka knihy, jsem byla krásně navnaděná.
Pak ale bohužel pro mě čtivost postupně opadala, občas jsem se ztrácela v tom velkém množství některých i docela krkolomných jmen, akce bylo docela málo, takže mi to celé připadalo dost rozvláčné.
Vcelku brzy jsem si tak nějak intuitivně tipla pachatele a pro mě překvapivě jsem se dokonce trefila. Takže ani závěrečný wow efekt se tedy nekonal. Nevím…něco oproti dalším Bryndzovým knihám tomu chybělo.

PetK
06.01.2022 4 z 5

Mám Bryndzovy příběhy ráda, dokonale splňují požadavek nenáročné odpočinkové knihy slušné úrovně. Pravda, po promyšlených a sofistikovaných detektivních seriálech, které poslední dobou hltám na Netflixu, jsou ty případy v dobrém smyslu slova "naivní", jakože - aha, o tomhle mluví podrobně, to bude důležité. Taky se mi tentokrát docela podařilo tipnout rozuzlení. Nicméně pořád patří k mým oblíbeným, ideál, když si večer chcete lehnout, vypnout mozek a odpočívat.

Olcab264
06.01.2022 4 z 5

Přečteno jedním dechem,zajímavá zápletka

Becca_books
05.01.2022

Opět super knížka. Krásně zamotaný děj, kdy jsem si myslela, že vím, že je to přece jasné a byla jsem vedle jak ta jedla. Opět přečteno jedním dechem v rekordním čase.