Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2568 681

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

kač-kač
09.08.2020 2 z 5

Právě jsem dočetla knihu a musela jsem se podívat na recenze ostatních čtenářů,protože jsem z celé knihy mírně zklamaná oproti předchozí sérii s Erikou Fosterovou....Knihu jsem také přečetla cca za 4-5 dní,ale sem tam jsem se u čtení přistihla,že mě to nudí. Pokud vyjde další pokračování, budu přemýšlet,jestli do dalších dílů investuji peníze...

99jana99
08.08.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, četla se dobře, ale.... Ale četla jsem i lepší.

KočkomilkaJana
03.08.2020 2 z 5

Co je tedy na knize špatně? proč jí nechci dát pozitivní hodnocení nebo ji vřele doporučit? Můj pocit z příběhu je špatný. Autor sice má enormní zápřah a snaží se dopodrobna doladit detaily. Ale to je spíše na škodu. Nevím, zdy by se kniha zlepšila, kdyby autor malička sešlápl nohu z plynu (ruku z klávesnice...), nevím, zda tomu škodila silná historie postav. Nebo že by dva záporáci byli moc? Ale oba dva tam měli svůj smysl. Že by tam bylo moc scén z vězení? Moc matky Kanibala? Moc rozvětvení? Ale díky těmto skutečnostem se Kate chytala a mohla splnit svůj úkol. Nejspíše mi vadily dva konce. Konec případu Kate a konec případu Kanibala. Kdyby se neobjevil druhý záporák Fanoušek, příběh by měl více prostoru pro Kate a Tristana, Kanibalovi by se nic nezměnilo, jeho matka by měla svoji úlohu také. Nejspíše to budou dvě opravdu silné dějové linky, které se násilně a uměle proplétají a tím říběhu hodně škodí.

Lidudu
03.08.2020 4 z 5

Tak tahle knížka mě fakt dost bavila, vdechla jsem jí za dva dny. Záporáci byli správně cáklí, Kate měla svoje kostlivce ve skříni, a ten akční závěr! Mám autora moc ráda. Nejen proto, že ze stránek jeho knih cítím, že píše s opravdovým nadšením, ale především proto, že mám pocit, že píše skutečně pro nás čtenáře. Za mě rozhodně doporučuji jak tuhle knížku, tak i sérii s Erikou Fosterovou.

iva23
03.08.2020 4 z 5

Napínavé, nechutné, bavilo.

smajiska
03.08.2020 5 z 5

Jako jo, dobrý. Bavilo, nadchlo, strhlo. Zajímavá zápletka, dobře napsáno. Není to žádná okopírovaná klasika.

Hell_Rihova
02.08.2020 4 z 5

Roberta Bryndzu jsem si oblíbila díky sérii s Erikou Fosterovou, ta se mi hodně líbila, takže jsem neváhala a koupila si tuhle. Autor nezklamal, kniha byla čtivá, napínavá, děj měl spád a byl dobře propracovaný, ale přesto se mi knížky s Erikou líbily o něco víc. Ale i tak budu čekat na další díly, jsem zvědavá s čím se Kate Marshallová bude muset poprat tentokrát.

ViolettaCh.
31.07.2020 3 z 5

Tak toto byla moje první detektivka od vychvalovaného Brynzdy, k jehož knihám jsem se chtěla už dlouho dostat. Musím říct, že mě to až tak neoslnilo, jak jsem čekala a jak autora předchází jeho pověst. Soukromá vyšetřovatelka Kate mnoho mých sympatií nepobrala. Děj byl celkově takový nevěrohodný. Sériovým vrahem policista, s nímž má Kate dítě. No nevím, zabít ho autor na konci knihy nenechal, asi ho plánuje nechat zasáhnout do dalších knih z této série. Ještě tu mám Dívku z ledu, tak uvidím, ale tohle žádný zázrak. Navíc mám raději detektivy muže.

k.m.h
27.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Třebaže knížka se mi moc líbila, musím přiznat, že Kate mi moc sympatická nebyla. Jako maminka malého synka prostě nedokážu pochopit její jednání... Kvůli chlastu vidět svého syna jen jednou týdně přes Skype. Už se těším zpátky na Eriku :-)

zdendula31
24.07.2020 5 z 5

Nová série se mi líbí,ale zatím nemá na předchozí.

Dandulka
21.07.2020 5 z 5

Super čtení, ostatně jako vždy. Po tom, co jsem musela přelouskat, byla tahle knížka pro mě úplná oddechovka, kterou jsem už vážně potřebovala! Tak to vypadá, že i tato série bude stát za to! Moc se těším na pokračování.

EliBla
20.07.2020 5 z 5

Knihy, které píše Robert Bryndza mě nikdy nezklamaly. I tato kniha je napínavá a skrývá v sobě různá tajemství a překvapení. Těším se na další případy s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou. Určitě stojí za to, se do knihy "zakousnout".

Lumír23
16.07.2020 5 z 5

Poutavé, napínavé, s dějem, spádem, napětím. Moc dobře se mi kniha četla, doporučuji.

MamaKnihomolka
08.07.2020 5 z 5

Můj letošní cíl přečíst 50 knih jsem nemohla zakončit lépe. Má první kniha od Roberta a rozhodně ne poslední. To, jak knihu pojal se mi moc líbilo. Nebyla to detektivka kde společně s hrdinkou řešíte kdo je vrah. Tady víte kdo to je a jen nečinně přihlížíte a doufáte, že vše dopadne dobře.
Text se lehce čte a v každé kapitole se něco děje, takže je fakt těžké se odtrhnout. Moje recenze je naprosto bez připomínek. Báječné počteníčko.

Míša02
06.07.2020 3 z 5

Musím říct, že minulá série mě zaujala víc. Kate i Tristan jsou docela sympatické postavy. Opět je zde ale pár ohraných věcí. Například ve většině knih jsou policisté buď alkoholici a nebo ztratili někoho z rodiny. Ani tady to není výjimka. Děj je trochu vleklý a pár desítek stránek bych ubrala. Příběh zajímavý, ale občas řešili az moc věcí. Konec až moc idylický.

evincz
03.07.2020 5 z 5

Autor mě opět překvapil. Ikdyž mě název knihy děsil, knížka byla velice strhující, nabitá akcí a velice čtivá. Hlavní hrdinka se mi také líbila víc než Erika. Těším se na další příběhy.

marti7729
29.06.2020 5 z 5

Naprosto čtivá bomba, kterou člověk nechce dát z ruky. Čte se sama, takže je brzy přečteno. Už na začátku víte kdo je vrah, nicmene obsah knihy je tak napínavý že hltate každé slovo. Autora jsem četla poprve a určitě ne naposledy.

Jiparis
28.06.2020 4 z 5

Příběh mě ani nenadchl ani nezklamal. Děj byl dost předvídatelný, líbila se mi postava Kate se všemi osobními a pracovními problémy.

Peťulka3
27.06.2020 5 z 5

Paráda! Začátek další super série. Doufám, že další díly přijdou brzy.

devildeny
24.06.2020 3 z 5

Musím uznat, že byla hodně čtivá, takže jsem ji měla rychle přečtenou. Ale série s Erikou mě asi chytla přece jen víc. Ještě jednou bych musela přečíst spojení velké masité rty a asi bych vrhla, nemám ráda, když autoři pořád dokola v knize opakují nějaké výrazy, což se tady stávalo hodně často. Někdy je méně více.