Krásná katastrofa

Krásná katastrofa
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151047/krasna-katastrofa-151047.jpg 4 1608 1608

Katastrofa série

JE TO KAMARÁTSTVO S NEPLÁNOVANÝMI DÔSLEDKAMI, KRÁTKODOBÉ VZPLANUTIE ALEBO LÁSKA? ABBY ABERNATHYOVÁ začína navštevovať vysokú školu ďaleko od svojho rodného mesta, aby zabudla na minulosť. Uteká pred rodinou, ktorá jej vinou alkoholu a hazardných hier urobila zo života peklo, a usiluje sa byt príkladnou študentkou. TRAVIS MADDOX má prezývku Besný pes a na štúdium si zarába ilegálnymi pästnými súbojmi – samozrejme, bez rukavíc. Má povesť najväčšieho zvodcu žien na univerzite. Je to presne ten typ, akému by sa Abby mala zďaleka vyhnúť, ak nechce spadnúť do pasce svojho starého života. TRAVIS A ABBY sa navzájom priťahujú, ale presviedčajú okolie aj jeden druhého, že z ich priateľstva nikdy nevznikne milenecký vzťah. Potom však Abby prehrá stávku, a tak musí mesiac bývať s Travisom v jeho byte. Vášeň sa už nedá maskovať priateľstvom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

Beautiful disaster , 2011

monika4478
16.10.2014 2 z 5

souhlasím, s lea6493, kniha mě moc nebavila, zmatený, jednou spolu, pak zase ne a to je pořád dokola. Travis dává každýmu pěstí. Mám i druhý díl, tak uvidím.

lea6493
15.10.2014 3 z 5

kniha mě moc nebavila, postavy se chovaly dost zmateně. Dost váhám zda se pustit do dalšího dílu. A už mě štvalo neustálý oslovování "holubičko" či "holoubku" :)

adelaska
14.10.2014 4 z 5

Tak upřímně nevím jak bych tuhle krásně katastrofickou knížku popsala. Myslím, že název odpovídá sám za sebe.
Vztah mezi Abby a Travisem byla fakt katastrofa, ale na druhou stranu moc krásná.
Je to jedna z mála knížek,k která mě emočně zruinovala, kterou jsem milovala a nenáviděla zároveň. Určitě bych ji neoznačila jako oddechovku, někdy mě docela dost tepaly nervy a chtěla jsem ji odložit, kvůli nesmyslnému chování Abby.
Ta knížká je krásná, ale trochu nedotažená. Mě se námět líbí, miluju romanťárny a tohle je VELKÁ ROMANTIKA ale autorka si s postavami moc nehrála. Nijak je nepropracovala pořádně.
Každopádně mě se kniha líbila, určitě doporučuji :-)))

Christie
11.10.2014 1 z 5

Knize dávám jednu hvězdičku. Proč tak málo? Tady jsou mé důvody:
1) Námět je zcela neoriginální a nepoutavý. Jedná se o klasický příběh slušné holky a "zlobivého" kluka, co se zamilují. Nemám nic proti prvoplánovým příběhům, asi klišé námětům, když jsou ovšem hezky zpracovány. A tento moc dobře zpracován nebyl. Na zápletce nebylo nic překvapivého, asi do poloviny příběhu se zdálo, že nás čeká velké překvapení a zápletka okolo Abyiny minulosti, avšak rozřešení bylo předvídatelné a hloupé.
2) Postavy jsou neuvěřitelně nesympatické. Minimálně tedy pro mě. Chovají se hloupě a na svůj věk dosti nevyspěle. Aby si zahrávala úplně se všemi a ještě si myslela, že je to normální. NENÍ. Schovávala své špatné rozhodnutí za tím, že nechce lidem kolem sebe ublížit a při tom se jen chovala sobecky. Nesympatická a nestálá osoba. Ani Travis nebyl o moc lepší. Působil nereálně a labilně. America byla hloupá. Zastávala se své kamarádky i ve chvílích, kdy by jí nejvíce pomohlo, aby jí jenom otevřela oči a ukázala jí, že se chová hloupě.
3)Dalo by se jmenovat daleko více, než jen tři důvody, ale nechci vás unavovat. Dalším velkým důvodem pro mě byl špatný styl psaní. Často jsem byla při popisech situací tak zmatená, že jsem nevěděla co se děje. V jednu chvíli jsou na přednášce, nikde není nějaká zmínka o konci hodiny a už jsou venku? V jenu sekundu má na sobě sukni a hned na to uplné džíny? Žádné pěkné metafory ani rozvinuté věty. Myslím, že každá patnáctiletá puberťačka s trochou cítění pro literaturu by dokázal napsat daleko lepší romanci (která dle mého nározu nebyla romantická ani trochu). Překlad byl taky otřesný - slova matyka nebo já a můj přítel jsme byly - opravdu byla do očí.

Lea239
26.09.2014 3 z 5

Mnoooo.... Tak jako četlo se to dobře, bylo to svižný asi tak do první půlky, ale BOŽE, mohlo to být o 100 stran kratší. Měla jsem pak pocit, že čtu stále to stejné dokola. Úplný začátek knihy byl jak studentský plagiát V ringu = modelová situace naprosto stejná... Potíže se vyskytly vždycky při zápasech, totéž v knize V ringu... Ach jo... Dále - Travis má vyholené hnědé vlasy... Musím dodávat, že když ho Abby viděla prvně a měl hlavu vyholenou, že nemohla poznat, jakou barvu vlasů má? Taky mi není úplně jasné, že se Abby s Travisem potkala až na tom zápase (kdy 7 měsíců už na školu chodila), když jeho bratránek a spolubydla už nějakou dobu randil s Americou a sedávali spolu v jídelně... America se chovala chvílemi jako úplná hysterická pipina, která vyvádí absolutně kvůli ničemu. Abby se víceméně dá jakž takž pochopit. Co se týče těch erotických popisků, je fajn, že to tam není tak rozvláčně popisované, že zrovna dal ruku tak a tak a ona mu dala nohy pomale za uši, ale zarazilo mě, že tam chybělo třeba to, že by jí líbal v roznoží nebo si nevzpomínám, že by jí sáhl na ňadra. Na to, jakej je to prezentovanej kanec, se moc nevytáhl, když nebylo ani slůvkem zmíněno, že by ona jaksi taky nějak došla k vyvrcholení... Je to asi spíš čtení pro -náctileté, já jsem ve svých 27ti už na to asi moc stará :))) Jinak jako oddechovka jo, když nebudete moc přemýšlet nad chronologií a jinými informacemi :) A na to, jak to byla taková milá a blboučká slátaninka, to má podle mě až moc vysoké hodnocení :)

Denčaa
15.09.2014 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem a příběh byl moc pěkný. Tady opravdu bylo použito: protiklady se přitahují a nebo mezi láskou a nenávistí je tenká hranice. Postavy byly skvěle napsané, nej byl asi Travis. Děj byl obohacen i humorem, což je velké plus. Celkově se v knize stále něco děje a záver byl hodně emocionální. S velkou pravděpodobností si přečtu i Učiněnou katastrofu, pohled na věc ze strany Travise může být zábava.

Tercik4163
29.08.2014 3 z 5

Na knížku jsem měla zálusk už dlouho. Samozřejmě jsem od ní i něco očekávala, ale po dočtení knížky jsem zjistila, že až taková bomba to nebyla. Do knížky jsem se nemusela začíst vůbec a hned mě pohltila.
Na první polovinu knihy bych nemohla najít chybu … maximálně tak slovo Matika s tvrdým Y. Následující asi čtvrtina už tak dobrá nebyla … ze začátku jsem měla Travise fakt ráda, ale jeho neustálé fňukání a potřeba Abby chránit, mě začaly solidně vytáčet. A chování Abby v celé knížce taky nedokážu pochopit, pořád ze sebe před ostatníma dělala svatouška a sama sobě i Travisovi tvrdila, že k němu nic necítí, přitom při každé příležitosti se s ním vyspala.
Konec byl až moc přeslazený a mohl být klidně i delší. Knížka mi řekla po přečtení jediné: Tohle je pohádka a ne reálný život, nedělej si plané naděje. Přesto nechápu, jak jsem ji mohla přečíst za 1 den. Ode mě dostává 3 hvězdičky.

K.M.
29.08.2014 5 z 5

Nevím moc co si mám myslet kniha se mi od začátku moc líbila četla jsem ji jedním dechem ale když jsem ji dočetla zjistila jsem že si ani pořádně nepamatuju o čem byla..

Nathanielka
25.08.2014 3 z 5

Mám spoustu rozporuplných pocitů. Začátek jsem naprosto milovala, příběh Abby a Travise byl užasnej. Ale potom se to začalo potápět do hlubin. Travis mě tak neuvěřitelně vytáčel, jeho neustálá potřeba kontroly Abby a ta závislost, naprosto se odpudilo. Travis se mi okamžitě přestal líbit a vážně jsem si přála jiný konec. Kdyby to skončilo jinak nebo v polovině, kniha by byla dokonalá, ale takhle jsem nemohla dát s čistým svědomí jinak než 3*

Karolína18
23.08.2014 5 z 5

Nasprosto dokonalá knížka. Vtáhla mě do děje a vážně jsem od ní nemohla odtrhnout oči. Travis prostě neměl konkurenci, byl okouzlující, a když se snažil Abby získat, tak byl strašně sladký. To štěňátko byl daleko lepší dárek než nějaký náramek - Parkera bych zaškrtila hned na začátku. Abby se mi také líbila a ve většině chvil jsem s jejím chování souhlasila. Rozhodně doporučuji přečíst.

Damonka18
22.08.2014 5 z 5

Byla to krásná knížka,přečetla jsem ji asi za den...nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to zábavné,romantické a i někdy smutné. Strašně se mi líbí Abbyna přezdívka...Holu. Skákala jsem asi 10 metru vysoko když jí dal na narozeniny štěňátko. Ale nesnášela jsem Parkera. Nevím jestli si přečtu další díl. Uvidím.

kacaaba
15.08.2014 4 z 5

Mě se to líbilo. Chvilkama mě štvali ty hádky a scény, ale jinak to bylo pěkný. Prostě bláznivá moderní červená knihovna :D

barborelka
12.08.2014 2 z 5

Kdo od této knihy čekal mnohem víc a byl zklamán...doporučuji přečíst knihu V ringu- MNOHEM lepší x-)

Nelly
11.08.2014 3 z 5

Na začátku knihy jsem si říkala: "Konečně něco trošku jiného, co se nepoveze na vlnách 50 odstínů..." Bohužel kniha nesplnila to, co začátek sliboval. Po rozjezdu plynulé umírání. Pořád jsem čekala, kdy se "něco" stane, nějaký zvrat, napětí, zápletka a ono nic. Hrdinové jak vyšití z psychologické poradny. No, myslím, že název knihy je opravdu výstižný - třetina knihy "krása", zbytek "katastrofa". Ale četla jsem už horší knihy tohoto žánru, takže tři hvězdičky nakonec dávám...

Iworri
08.08.2014 2 z 5

Byla jsem překvapená tím, jak mě knížka nebavila. No vážně - být poloviční, bavila by mě o to víc. Zbytečně moc táhlé čtení o ničem. Beztak bylo jasné, jak knížka dopadne. Rozhodně jsem se u ní nepobavila, a rozhodně mě nezaujala ani ničím jiným mimo toho, že byla sakra tak tlustá a nezáživná. V zápalu rezervací jsem si rovnou rezervovala i druhý díl a od té doby mi leží v šuplíku. Školní průšvihář a největší proutník a holka ve svetru - vážně ?? Povaha ani jednoho z hrdinů mi nebyla sympatická.

drbohlav
31.07.2014 3 z 5

mě celkem kniha překvapila. po těch ovacích a vzdeších jsem čekala takovou tu slátaninu sejdeme se - rozejdeme a desetkrát to zopakujeme. no... ono to tak ve finále bylo, ale četlo se to slušně. první polovinu, kde byl Travis ještě hrdým zastáncem opačného pohlaví, mě bavila. u té druhé, kdy se z něho stalo bahno pod troskama (i ta troska má víc sebeúcty), jsem celkem úpěla. oba hl. hrdinové by jednoznačně potřebovali navštívit psychologa a možná rovnou víc, neb jeden by si s nimi rady nevěděl. na stejnou školu bych s nima chodit teda nechtěla. a zhruba tak od poslední třetiny jsem toužila po další vedlejší postavě, která by se odněkud vynořila a hl. hrdince by dala pěstí. chápu, že spisovatelka musela o něčem psát, ale proč ji musela vykreslit jako takovou blbku, která chlapovi záměrně ubližuje a omlouvá to tím, že je to pro jeho dobro? ovšem Travisovo přehnané chování taky bylo šílený. nejsympatičtější postavou byl pro mě jednoznačně Shepley. alespoň z něho občas vypadlo něco rozumného. jinak jsem knihu přečetla celkem rychle a vyjme několika "útrpných chvil" se mi líbila.

Zannie
30.07.2014 3 z 5

Pozor SPOILERY!!!
První polovinu knihy jsem zhltla za jeden večer a těšila se, co přinese druhá. Bohužel ta docela zkazila celou knihu, zvláště pak poslední dvě kapitoly.
Knihu jsem si vybrala za účelem oddechové četby na prázdniny. Vůbec mi nevadila romantická zápletka typu "bad boy & slušná holka" (ačkoliv, ne, že by Abby taková byla) a byla jsem smířená i se slaďárnami a happy endem. Ale i když jsem puberťačka, tak čeho je moc, toho je příliš.
Co se týče postav, musím se přiznat, že Travis se mi vážně dost líbil, ačkoliv jsem čekala, že bude ještě víc drsný a "Vzteklý pes" a míň "Smeták do postele". Ale šlo hlavně o romantiku a romantický byl dost, takže si mé srdce získal. Abby mě celkem štvala, pořád nevěděla, co chce, přitom z Travise byla podělaná a ubližovala všem okolo (Parkera mi bylo dost líto a to tyhle typy kluků nemám vůbec ráda). Amerika se zase mohla podělat z Abby a tak mi bylo líto hodného "Smetáka do postele č. 2" Shepleyho, kterého jsem měla taky ráda. Oba kluci by pro ty dvě udělali první poslední, ale nemyslím, že by to bylo naopak.
Travis a Abby byli jako na houpačce a já je nenáviděla a milovala stejně jako oni sebe navzájem. Ale pak přišly poslední kapitoly, které začaly požárem a veškeré naděje na super knihu a více jak 4 hvězdičky umřely. Bylo to tak vysněné a tak naivní! "Ano, přežili jsme a to znamená, že k sobě patříme a tak se zítra půjdeme vzít a já si nechám udělat trapné tetování, které ty už máš půlku knihy." Grrr! "Jen" tohle srazilo hodnocení o 1,5* (kdybych mohla dala bych příběhu 3,5* a ne 3*, na druhou stranu na 4* to není) a to i přesto, že se mi zbytek fakt líbil (i když to tak možná nevypadá). Mrzí mě, že se kniha nakonec vyvinula takhle.
Příběh z pohledu Travise si z větší pravděpodobností nepřečtu, ale docela mě zajímá autorčin Červený vrch, tak uvidíme, jestli to bude lepší.

dodo.raskova
29.07.2014 2 z 5

Bohužel nedočteno,, možná v tom nejlepší je lepší přestat,, první půlka kniha úplně fascinující a svižná,, ale druhá půlka bohužel se nesla v jiném duchu,,

andrea3059
16.07.2014 5 z 5

Hrozně jsem si tuto knihu oblíbila a začala jsem číst knihu Učiněná katastrofa akorát z Trevisova pohledu.Určitě by bylo úžasný kdyby natočili o tétom příběhu :D

dubakm
16.07.2014 4 z 5

Po přečtení pár hodnocení jsem se ke knize stavěla dost skepticky, ale tahle kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Na zvyšování kvality své ,,mozkovny" mám jiné žánry a autory, pro chvíle pohody a odpočinku je tahle kniha pro mně dostačujíci. Jediné, co mi kazilo dojem, byly chyby v překladu nebo tisku (mít v jednu chvíli džíny i sukni je opravdu zvláštní).