Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129326/bmid_karlik-a-tovarna-na-cokoladu-657a086dbead6.jpg 4 1198 211

Willy Wonka série

Moderní pohádka nabitá fantazií, hravostí a jemným humorem je nejslavnější dětskou knížkou Roalda Dahla. Autor v ní splnil dětský sen mnohým z nás: spolu s pěti dětmi, hrdiny této knížky, provádí čtenáře kouzelným světem největší továrny na sladkosti na světě, kde se čokoláda míchá vodopádem na čokoládové řece, kde v mnoha zajímavých sálech vznikají ty nejúžasnější dobroty a kde se dají zažít vskutku neočekávaná dobrodružství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Charlie and the Chocolate Factory , 1964

Eneo
03.04.2012 4 z 5

Jedna z nejmenších knížek v mé knihovničce - svázaná z Mateřídoušky a chudinka už ztratila jednu ze dvou obrázkových stránek. Moc hezky se čte.

MillaDivine
08.03.2012 5 z 5

Co si pamatuju, tak tohle byla první kniha, kterou jsem jako dítě přečetla (ještě v předškolním věku, díky starší sestře, která měla pedantské sklony a naučila mě číst snad ještě dřív, než jsem uměla "Ř" :-) ), a možná proto mám pro ni takovou slabost. Měla parádní obrázky a neuvěřitelně kouzelný příběh, který snad musí učarovat každému dítěti. Možná tak trochu určila můj životní postoj. :-) Dodnes je to má nejoblíbenější dětská kniha a musím přiznat, že i její filmové zpracování mě okouzlilo.

Locika
15.12.2011 5 z 5

Krásná kniha, která se dočkala i podařeného filmového zpracování

Hrefna
15.12.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih...a film vystihl mé dětské fantazie o tom jak tento sladký svět vypadá

Judy24
26.09.2011 5 z 5

Pamatujete na anketu "Kniha mého srdce"? Když se vyhlašovala, věděla jsem jediné - budu hlasovat pro Karlíka a továrnu na čokoládu. Karlík byla totiž první knížka, kterou jsem přečetla sama. Bylo mi šest, trvalo mi to týden a četla jsem ho ve verzi po mamince z Mateřídoušky...

Zamilovala jsem si ji skutečně na první přečtení a pravidelně se k ní vracím. Roald Dahl totiž naprosto dokonale vyvážil pohádkovost, fantasično, šílenost i dětinskost tak, aby to mohlo okouzlovat lidi napříč generacemi. Tahle knížka dává každému prostor pro vlastní hlavu. Každý si může továrnu představit v hlavě sám a v duchu pozorovat padající čokoládu na vodopádu i lítající výtah. A je to neskutečná zábava.

Jenom krátká poznámka - pokud jste nejdřív viděli film, vězte, že ta osoba, kterou v něm hraje Johnny Depp není Willy Wonka. Ten skutečný se skrývá pod obálkou a je mnohem mnohem lepší.

zuzulique
20.09.2011 5 z 5

Tak túto naozaj milujem! A skláňam sa pred autorom a jeho fantáziou!

Zlatinka
16.09.2011 5 z 5

nádherná psychologie dobra a zla

swamp
02.02.2011 5 z 5

Pěkná knížka, ale od Dahla se mi víc líbí morbiditky. Tohle je vážně čistokrevně dětská záležitost.

Teru
30.01.2011 4 z 5

Strašně obdivuji Roalda Dahla, jak to vše mohl vymyslet. Čokoláda je asi opravdu velice inspirativní.
Moc krásná knížka.

Alix
27.01.2011 4 z 5

Milé a dojemné. Nejsem sice už dítě, ale líbilo se mi to.

Azizi
30.11.-0001 5 z 5

Charlie a továreň na čokoládu. Tak krásny a jedinečný príbeh plný pravej atmosféry knižiek Roalda Dahla. Nemám čo dodať, snáď len že odporúčam naozaj každému (nie len deťom).