Kapka štěstí v ranní kávě

Kapka štěstí v ranní kávě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420797/bmid_kapka-stesti-v-ranni-kave-xYg-420797.jpg 4 243 74

Hortense žije v Paříži a je vášnivou učitelkou tance. Veškerý svůj čas tráví v tanečním studiu a také v malém podkrovním bytě, kde prožívá velmi intenzivní románek s ženatým mužem. Domnívá se, že je šťastná, až do chvíle, kdy jí osud přichystá klopýtnutí. Hortense je donucena zastavit své zběsilé pracovní tempo a najednou vidí svůj život v jiném světle.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

A la lumière du petit matin , 2019

ste_mi
15.07.2021 3 z 5

Nebýt čtenářské výzvy, tak bych po této knize nejspíš nesáhla. Děj byl předvídatelný, průměrná lovestory. Takové nenáročné a oddechové čtení.

xxbarbarelaxx
13.07.2021 2 z 5

Knížka se mi četla dobře, je to milé oddechové čtení :)

zimka.r
12.07.2021 5 z 5

1. Šťastní lidé čtou a pijou kávu 2. Šťastní lidé mají snadný život 3. Lituji, čekají mě 4. Štěstí mi uniká mezi prsty 5. Kapka štěstí v ranní kávě....já tyhle knížky prostě miluju!! Čte se to úplně samo! Tady mi navíc bylo prostředí velmi blízké a ty osudy! No prostě opět nadšení!

kkouzlo
08.07.2021 3 z 5

Opravdu nenáročná kniha, po které jsem sáhla proto, abych splnila poslední knihu ve výzvě. Moje osmdesátiletá babička ji četla jedním dechem, mě trochu vadilo, že byl děj tak odhadnutelný.

KnihomolkaEva
25.05.2021 3 z 5

Taková nenáročná oddechovka. Vyjadřování postav, zvlášť Éliase (hlavně v jeho deníku), mi někdy přišlo nepřirozené. Slabší 3*.

Ishir
20.05.2021 4 z 5

Čtivá lovestory.

princesse
20.05.2021 4 z 5

Hezká oddechovka. Čekala jsem to přesně takové jaké to bylo. Takže pokud se chcete přenést do krásné Provence nebo prostě máte rádi tanec a potřebujete si odpočinout od náročnější četby nebo jen tak vypnout, tak určitě zkuste.

cerna7151
19.05.2021 3 z 5

Bylo to takové milé čtení... Oddychové čtení, nic náročného. Neurazila, nenadchla. Každopádně jsem ráda, že jsem se k ní díky čtenářské výzvě dostala.

Hani77
15.05.2021 3 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak začaly přečtené stránky rychle přibývat a najednou byl konec. Odpočinková nenáročná četba, ale nebýt výzvy, nikdy bych po knize nesáhla - a nehodlám se k ní ani nikdy vracet. Takový průměr.

Zujaja
15.05.2021 3 z 5

Takové pohodové čtení, asi předvídatelný děj, ale aspoň jsem nemusela nad ničím přemýšlet a pročistila si hlavu během čtení řádků...

leucantha
19.04.2021 4 z 5

Milé a pěkné počteníčko...štěstí je muška jenom zlatá :-)

cukrovka
05.04.2021 3 z 5

Čtivá oddechovka. Není zde žádná velká zápletka, ale děj příjemně ubíhá. Jen mi přišlo, že se hlavní hrdinka nechová jako skoro čtyřicátnice, ale naivní dvacítka. Některé její stesky mi přišli dost nezralé a naivní.

aliisalounu
04.04.2021 4 z 5

Dlouho jsem se přemlouvala k přečtení téhle knihy, dokonce jsem jí málem vrátila do knihovny bez přečtení (což by byla škoda). Úžasná oddychovka, přesně tohle jsem teď potřebovala. Hvězdičku strhávám akorát za některé části na začátku knihy, které mi nepřišly zajímavé.

NelaMaty
03.04.2021 5 z 5

Krásná kniha na jejímž konci mě ukápla slza. Hlavní hrdince jsem kapku štěstí přála již od první poloviny knihy a jsem ráda, že se jí nakonec dočkala.

kaja77
02.04.2021 3 z 5

Kniha mi přišla vhod ze dvou důvodu a) splnila požadavek čtenářské výzvy 2021 kniha, jejíž název má 21 písmen b) chtěla jsem si přečíst něco relaxačního. Nikdy nepoberu, jak mohou některé ženy, stejně jako hl.hrdinka knihy zahodit i zbytky sebeúcty a začít si se ženatým proutníkem, plnit všechny jeho příkazy, požadavky a zákazy a přihlížet jeho rafinované prolhanosti.... příběh jako celek byl v podstatě čtivý, krásná Provance, vůně levandule, baletky k tomu, Hortenze teda měla myšlení jako by jí táhlo na 18 a rozhodně ne na 40 ....v knize by se dalo najít pár míst, která byla dost přitažená za vlasy, ale to, co mě vážně rozesmálo, jsem našla v posledních odstavcích. Élias jako doktor musel být vážně třída, když bez problémů poznal, že Hortenze čte jeho deník, protože v něm zanechala skvrnu od slzy :) :) další perla, která pobavila" takže, jestli chceš lékaře, který už nechce být lékařem, který se stává dřevorubcem"......to bylo tak dokonale cimrmanovské...víc než krejcar mi nedávejte, nechci se vrátit mezi tu bohatou pakáž:)

Peyka
14.03.2021 4 z 5

Tahle autorka mě prostě baví. Její knihy srší jakýmsi optimismem, lidskou naivitou a hloupostí, které se ale promění ve vyzrálost, pohodu a štěstí. S Hortense jsem se ze začátku nedokázala ztotožnit, pouze lásku k tanci máme společnou. Deset let jsem dělala balet a musela jsem kvůli zranění skončit. Hortense pro mě zprvu postrádala vášeň, nadšení, ctižádost a hlavně sebeúctu, myšlením na 20 místo na 39 let.

Samozřejmě že čtenář odtuší zápletku a jak to asi dopadne, ale mezi všemi psychothrillery, společenskými romány a detektivkami je občas potřeba vypnout u románu jako je tento. Cítila jsem francouzský venkov, vůni čerstvých máslových croissantů a černé silné ranní kávy. Opět mě paní Agnes nezklamala.

sassenkka
18.02.2021 5 z 5

Tohle bylo strašně příjemné čtení. Jasně, tušila jsem, co bude na další straně, jak se bude příběh vyvíjet. Ale u této knihy mi to absolutně nevadilo. Bylo to velmi mile napsané, atmosféra Provence na mě sálala a já toužila sednout si se sympatickou hlavní hrdinkou na zahradu se skleničkou vína.
Takže za mě krásná oddechová knížka. Tato autorka mě baví a uričtě brzy sáhnu po dalším jejím dílku.

DagmarMo
17.02.2021 4 z 5

Hezka oddechovka, ze zacatku mi vse prislo prvoplanove a celkem nudne, ale 2.polovina se cetla sama. Prijemne cteni, neurazi.

Ivuska.09
03.02.2021 4 z 5

Proč jsem s přečtením této knihy tak dlouho otálela? Mně autorčin styl sedí. Ačkoli souhlasím, že minimálně zpočátku se hrdinka nechovala úplně adekvátně svému věku, ale na druhou stranu by se dalo říct, že zkrátka podlehla zamilovanosti.... Naštěstí růžové brýle dokázala odložit a hned viděla svůj život jinak. Těším se na autorčino další dílo.

Kniholapka
24.01.2021 4 z 5

Tato kniha mě velice potěšila. Řadím ji k oddychovému čtení, které má v sobě kapku něčeho navíc. Najdeme zde lásku, jak to tak v románech pro ženy bývá. Je zde ale ukrytý i klid, odvaha, důležitá rozhodnutí, přátelství a hlavně nalezení sebe sama.
Hortense nakonec získala mnohem víc než jen nový start do života, získala to po čem toužila. Splnila si sny, které v sobě na nějaký čas zadusila. Konečně se otevřela a ukázala opravdu samu sebe.
Kniha příjemně ubíhala, nenajdeme zde žádnou velkou zápletku a strhující děj. Najdeme zde zamyšlení a samozřejmě si užijeme krásu Provance. A možná lehce ucítíme závan čerstvého vzduchu se špetkou kávové esence.

láska smrt Francie Paříž tanečnice milenci

Agnès Martin-Lugand
francouzská, 1979
2016  68%Šťastní lidé čtou a pijou kávu
2016  84%Šťastní lidé mají snadný život
2017  79%Lituji, čekají mě
2019  79%Kapka štěstí v ranní kávě
2018  76%Štěstí mi uniká mezi prsty

Kniha Kapka štěstí v ranní kávě je v