Kapka štěstí v ranní kávě

Kapka štěstí v ranní kávě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420797/bmid_kapka-stesti-v-ranni-kave-xYg-420797.jpg 4 243 74

Hortense žije v Paříži a je vášnivou učitelkou tance. Veškerý svůj čas tráví v tanečním studiu a také v malém podkrovním bytě, kde prožívá velmi intenzivní románek s ženatým mužem. Domnívá se, že je šťastná, až do chvíle, kdy jí osud přichystá klopýtnutí. Hortense je donucena zastavit své zběsilé pracovní tempo a najednou vidí svůj život v jiném světle.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

A la lumière du petit matin , 2019

lisell
04.01.2021 5 z 5

Pokud hledáte milou oddychovou knížku, určitě sáhněte po téhle. Autorka píše čtivě a je mi sympatické, že v každé knížce najdeme hlavní hrdinku, která se nevzdává, i když dostane od života nadrbáno.

knihomolkaL
05.12.2020 4 z 5

Milé, příjemné, odpočinkové čtení. Trochu k zamyšlení. Pro mě bonus v podobě mých dvou oblíbených věcí - Paříže a kávy.

iveta0549
09.11.2020 5 z 5

Krásná oddechovka

klaritkaa
26.10.2020 5 z 5

Nenáročné čtení s krásným příběhem, v krásném prostředí Provance.

janyska13
16.09.2020 4 z 5

Začátek knihy byl trochu pomalejší, ale jinak krásný příběh o lásce, zlomeném srdci, přátelství, naději a snech. Hortense a její cesta za štěstím.

LadyCotton
01.09.2020 3 z 5

Oddechové čtení, kdy tušíte co se stane o pár stránek dál. Příběh se četl rychle, ale přiznám se, že mi hlavní hrdinka lezla na nervy. Nějak jsem s jejím "trápením" (vymknutý kotník a ženatý milenec) se nedokázala ztotožnit... Navíc jsem chvílemi měla potíže si uvědomit, že jí není kolem 30 ale o deset let více...

Scathia
27.08.2020 3 z 5

Taková příjemná oddechovka.
SPOILER: Jediné, co nechápu, je přístup hrdinky, která pláče nad zraněním a hrozící ztrátou taneční kariéry, dušuje se, že kvůli chlapovi to nikdy neohrozí. O pár stránek dál si na sebe nazuje boty na vysokém podpatku, o pár stránek dál chodí bez ortézy, bez berlí, běhá po trávníku.... čekala bych to od nevycválané osmnáctky a ne od zralé čtyřicátnice.

Alíša236
13.08.2020 3 z 5

Měla jsem velkou chuť si přečíst něco milého, dámského, nenáročného a romantického...přesně odpovídající titulce této knížky....ale... bohužel. I kniha tohoto tipu se dá napsat kvalitně, tato kvalitní není. Z mého pohledu je kniha špatně napsaná, nejde o předvídatelnost příběhu, to mi u této literatury nevadí, ale o styl psaní, kompozici, větnou skladbu, popisy kdo si co myslí i když to řekl už příběh.......špatná spisovatelská práce... škoda.

zandu
29.07.2020 4 z 5

Hortense mě občas trochu štvala s tou její závislostí, slabostí...ale jinak je to milá, předvídatelná letní oddychovka.

Šalamoun
18.07.2020

Všechny její knihy mám od ní přečtené.,jsou lehké a oddychove čtení. Líbí se mi to.

Latté
08.07.2020 4 z 5

I když se jednalo o oddechovku a děj byl předvídatelný, bylo to hezké letní čtení.

katst
06.07.2020 5 z 5

I přes předvídatelný děj, jde o příjemnou a oddechovou knihu. Čtení jsem si užívala a to, že se děj odehrává z velké části na venkově v mé milované Provence, tomu jen přispělo :-)

attila1
20.06.2020 4 z 5

Pohlazení po duši.

tuldas
31.05.2020 3 z 5

oddechovka :)

vikaa
28.05.2020 4 z 5

Kniha mě pobavila, předvídatelný děj při tomto žánru nevadí. Hlavní hrdinka mně byla sympatická a krásný francouzský venkov lákal k cestování a životě v přírodě... Určitě si od této autorky ještě nějakou tu oddechovku přečtu!

Martula107
24.05.2020 5 z 5

Já, už mám poslední knihu od této úžasné autorky :( čekám až jich přeloží víc mě knihy celkově od ní dost baví každá je o něčem jiným, ale každá je čtivá :-),

kotatkoz
05.05.2020 4 z 5

Knížka to nebyla špatná, ač poměrně jednoduchá, chvilku mi trvalo se do ní začíst, ale pak si mě podmanila a druhá polovina už se četla sama, chtěla jsem vědět, pro co a koho se Hortense rozhodne a s jakou grácií se se vším vypořádá. Trochu rozporuplně na mě působily části Éliasova deníku - přirozeně mě bavil jistý voyerismus vloupat se tak někomu do myšlenek a vědět, co si myslí a co se skrývá za jeho chováním, ale zároveň mi moc nesedělo, že by nějaký chlap takhle psal a rozepisoval se o své minulosti a ještě to jen tak nechával na stole. A Aymeric byl taky především nezbytný prvek do románu pro ženy - ten typ úspěšného navenek nedobytného sympaťáka, co si ho nechtěně podmaní éterická žena a on pak sám neví co by...
Ač jsem v podstatě od začátku tušila, jak to dopadne, stejně se to hezky četlo a chvílemi jsem se až zasnila jaké by to bylo být letním hostem v Bastide - vyvolalo to ve mě i vzpomínky na duchem podobnou knížku Hotýlek v údolí Loiry. K plnému hodnocení mi chybělo to nepopsatelné "něco" navíc, ale jinak 4* z 5, je to milá knížka a člověk dostane přesně co očekává :)

Toňula
29.04.2020 5 z 5

Po delší době dávám plný počet - kniha plná lidskosti, která dokáže oslovit každého trochu vnímavějšího čtenáře vyprávěním o hledání a nalézaní nejen smyslu života,ale sama sebe, o boji s vlastní slabostí i odvahou změnit svůj přístup ke vztahům a k věcem, které najednou nejsou vůbec podstatné. Tanečnice Hortense se ocitá na rozcestí života a hledá cestu, kam jít dál. I cesta může být cíl, ale ten se jí naštěstí najít podaří.

lucakuca
29.04.2020 4 z 5

Uff. Kniha o křižovatce. Naštěstí je tam sluníčko, kafíčko a voňavý vzdoušek. Trochu stresíku, bolesti a jeden antiperlový hrdina. Čtivé, milé a levandulově „prováns.“

Gugu
28.04.2020 4 z 5

Poklidně plynoucí příběh, s předvídatelným koncem, lehce a příjemně se čte, jako oddechovku po náročnější literatuře nebo detektivce/thrilleru doporučuji.

láska smrt Francie Paříž tanečnice milenci

Agnès Martin-Lugand
francouzská, 1979
2016  68%Šťastní lidé čtou a pijou kávu
2016  84%Šťastní lidé mají snadný život
2017  79%Lituji, čekají mě
2019  79%Kapka štěstí v ranní kávě
2018  76%Štěstí mi uniká mezi prsty

Kniha Kapka štěstí v ranní kávě je v