Kapitánova dcéra

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367816/kapitanova-dcera-vJu-367816.jpg 3.9258

Kapitanskaja dočka (1836)

Literatura světová, Novely
Vydáno:, Slovenské nakladateľstvo detskej knihy - SNDK

Kniha Kapitánova dcéra

JulianaH.

Úplně ve všem souhlasím s Dennym45, mám stejný dojem - respektive dojmy.
I mě nejvíc zaujal sympatický Pugačov a knížka mě utvrdila v odporu vůči trestu smrti. A také mně se četla příjemně, ale přišla mi snad až příliš jednoduchá.
Je dobré, že teď už znám alespoň jednu Puškinovu knihu, a čtenářsky mě určitě neurazila, ale okouzlena nejsem. Příště zkusím radši Oněgina, nebo lyriku.

Denny45

Ak to nepoznáte, tak nežijete v svete literatúry. Zo všadiaľ počuť ozveny o nejakom Puškinovi... Kapitánova dcéra sem, Kapitánova dcéra tam (nemyslím teraz dcéru predsedu nášho parlamentu) a človek si hneď predstaví nejaké kultové dielo, ktoré stojí za prečítanie. Preto som dal aj tejto knihe prednosť pred Oneginom a musím ešte podotknúť, že som absolútne netušil, o čom to bude.
*ťažký povzdych* Námet a prostredie fajn. Dej až príliš jednoduchý, prakticky so žiadnou odbočkou . Alebo som sa nezačítal, alebo boli postavy tak plytké, až to bolelo. Najväčší pochop som mal k Saveľjičovi a najsympatickejší bol určite Pugačov. Jeho príbeh ma tak zaujal, že láska dvoch mladých ľudí pre mňa ustúpila do pozadia a začali mi vadiť.
Ja chápem, že Puškin bol v mnohom prvý a chyby k novátorstvu neodmysliteľne patria a chápem aj vrcholiaci romantizmus v Európe, ale vôbec ma to nenadchlo. Bolo to len "dobré" a aspoň sa to ľahko čítalo.

Mia516

Velmi čtivé a poutavé, přečetla jsem během pár hodin. Pokud někdo váhá (stejně jako jsem váhala já), není nač čekat ;)

los
23.11.2018

že já pitomec četbu tolik let odkládal, krásné vyprávění

Mr.Fox
23.11.2018

Velice příjemné večerní čtení na jeden zátah. Neočekával jsem nic, snad jen jistou podobnost k autorovu “Evženu Oněginovi” či Dostojevského “Bílým nocím”. Nebylo to sice tak protkané láskyplnými monology a dialogy, jak jsem doufal, ale zase zde převládal odsýpající příběh. Četla se krásně, stejně jako jiné autorovi knihy. A ten jazyk... Puškina já zkrátka můžu!

vmatusko
11.09.2018

Kniha prečítaná na jeden dúšok, veľmi dobre sa číta. Úžasný dej.

Uroborus
10.03.2018

Pamätám sa, že som túto útlu knižku prečítal v rámci povinného čítania, z jazyka ruského,...pokiaľ viem, jediný z triedy. Ostatní si pomohli čitateľskými denníkmi známych či kamarátov. Podostávali z referátov jednotky a dvojky, ja štvorku. A to ma knižka celkom bavila... ale už by som po nej nesiahol.

ChristineDaee
26.02.2018

Na Slovensko sa táto kniha stala relatívne nedávno povinným čítaním, vlastne som sa k nej dostala ako k poslednej. Bol to príjemný nenáročný rozprávkový príbeh. Dvakrát sa niekto vydáva za niekoho iného, rodičia odporujú láske, hlavný hrdina má zázračné šťastie vo všetkom, do čoho sa pustí, verný sluha... Zároveň pekný záznam kúsku ruskej histórie.