Diabol v zrkadle

Diabol v zrkadle https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267173/bmid_diabol-v-zrkadle-Wib-267173.jpg 4 541 136

Nad Viedňou, niekdajším sídlom cisára, sa sťahujú mračná. Špióni biskupa Khlesla zavetrili stopu protestantského sprisahania, ktorého cieľom je likvidácia najvyšších katolíckych hodnostárov. Obeťou prvého útoku sa stane sám arcivojvoda Matej Habsburský. Kým lekári bojujú o jeho život, Stein, Barbarič a Jaroš v uliciach Viedne a blízkom okolí pátrajú po neúprosnom vrahovi. Možno je to úloha nad ich sily - za maskou „diabla v zrkadle“ sa údajne skrýva človek, ktorý sa pohybuje v najvyšších kruhoch. Napätie medzi viedenskými katolíkmi a protestantmi sa stupňuje a vkráda sa i medzi Steina a Barbariča. Nebudú nakoniec stáť jeden proti druhému?... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Diabol v zrkadle , 2016

Veríňák
19.06.2018 4 z 5

Snad první Červenák, kterému nedávám 5 hvězdiček. Pořád superčtivé, pořád mě oblíbené trio Stein, Barbarič, Jaroš moc baví, ale tentokrát jsem v některých momentech měla pocit, že by se tak prostě nikdy nestaly a byly do knihy vloženy jen proto, aby vystupňovaly napětí (?). Stejně tak Jaroš už je v podstatě Rambo křížený s Conanem :) Ale pořád dobré, dost dobré.

stryko007
29.05.2018 4 z 5

Vyborne, precteno na jeden zatah v nedeli odpoledne, ale stale u me vede druhy dil.

otesánek
29.04.2018 5 z 5

Opět nadšení,...dávné hříchy, msta, církevní praktiky, dvorní intriky, trošku té legendy a ducha starých časů, osvědčená trojice Stein, Jaroš, Barbarič no a na poutavou detektivku je zaděláno. Miluju ten pocit když kniha dokáže tak vtáhnout do děje, že se člověku nechce pryč a zároveň nesnáším ten pocit kdy už další stránkou je jen výčet kapitol a neúprosně signalizuje konec.

avalonek
10.04.2018 5 z 5

Čtvrtý díl byl tedy masakr.A to doslova.To co se dělo v té době asi nebylo pro slabé žaludky.Člověk vidí,že křesťanství není tak úžasné,za co ho někteří lidé považují.V knize se krásně rozvíjí vztah mezi Barbaričem a Steinem.Má to napětí,dobrou detektivní zápletku,ale i humor mezi hlavními hrdiny.Stojí za přečtení

ivoiro
20.02.2018 5 z 5

Tato kniha snad nemá chybu. Děj se rozběhne hodně rychle a pak je to jedna velká jízda. Baví mne vzájemné pošťuchováni Barbariče se Steinem.

Lolila
18.02.2018 5 z 5

Tentokrát trojica hrdinov rieši prípad vo Viedni. Stein, Barbarič, Jaroš - hlavné postavy, ktoré sú povahovo odlišné, navzájom sa dopĺňajú, čo robí dej ešte zaujímavejším. Znovu skvelé čítanie, žiadna nuda.:-) Opäť dej mal spád, samá akcia...jednoducho super.

Sauerkraut
10.12.2017 5 z 5

Skvělý spád, napínavá anabáze. S každou stránkou jsem litovala, jak rychle se blíží konec příběhu. Už to tu někdo vzpomínal, ale ten děj mi také připomněl staré dobré "indiánky". A Jaroš je Vinnetou - zkušený stopař, jehož charakterizuje málo zbytečných řečí a hodně vykonaných činů. Vídeň a okolí (už tak poznamenané dávnější tureckou hrozbou) nyní čelí odplatě fanatických evangelíků. Naši hrdinové však vše zdárně dotáhnou do úspěšného konce a slaví vítezství. Ať již jakkoliv hořké, Pyrrhovo....to si ale uvědomí jen Barbarič.

KikiZ
01.12.2017 5 z 5

Paráda! Takhle nějak si představuju skvělou historickou detektivku. Ze všech knížek se Steinem, Barbaričem a Jarošem se mi tahle líbila asi ze všech nejvíc. Mělo to spád, akci (tu mimochodem dokáže autor popsat vždycky naprosto brilantně, nevím , jak to dokáže, ale člověk se při nějakém akčním popisu o hlavní hrdiny skoro doopravdy bojí), suchý humor a neotřelou trojici vyšetřovatelů. Pravda Stein není zrovna úplně nejsympatičtější osoba, a na rozdíl od mnoha čtenářek rozhodně toužebně nevzdychám po kaprálu Jarošovi - přece jen ta jeho sbírka mučících nástrojů mě docela odpuzuje, na sado-maso tedy fakt nejsem, takže u mě jednoznačně vede "hrdina proti své vůli", Matěj Barbarič - mám ráda jeho trefné hlášky, vztah k jídlu a pití a vůbec všem pozemským požitkům ale svým způsobem je jako trojici mám moc ráda všechny !

astroweb
01.12.2017 4 z 5

Skvělá historická detektivka. Autor ví, o čem píše a umí to.

tartan
29.11.2017 5 z 5

Detektívny žáner patrí čitateľsky k tým najvďačnejším. Keď sa k nemu pridá správne namixovaná a uvážlivo dávkovaná porcia histórie, môže svojmu čitateľovi poskytnúť nielen bezpečné vzrušenie pri nebezpečnom vyšetrovaní rôznych zločinov, ale aj zaujímavo priblížiť dané historické obdobie. Juraj Červenák už svojím štvrtým románom o svojráznej dvojici (ktorá je vlastne trojicou, podobne ako traja mušketieri boli štyria) vyšetrovateľov v službách arcivojvodu Mateja Habsburského riešiacich závažné zločiny proti ríši dokazuje, že v týchto vodách pláva ako benátska galéra pri Lepante. Od úvodnej prestrelky na Dunaji cez krvavú históriu rekatolizácie, úzko súvisiacu s vyšetrovaním, až po dramatické a stupňované finále obratne manévruje s príbehom i s čitateľom a na úplný záver – ako sa to v takomto žánrovom príbehu sluší a patrí – ešte prehadzuje jeden háčik cez palubu. Opäť udivuje autorova schopnosť plnohodnotne oživiť polozabudnuté historické postavy. Viedenský biskup a arcivojvodov kancelár Melchior Klesl a zlopovestný generál Girogio Basta by vedeli porozprávať (či zaspievať?), tak neváhajte a smelo sa k nim v tomto diabolskom viedenskom prípade pripojte.

shimice
15.11.2017 5 z 5

Přečteno za dvanáct hodin .. Prudič Stein, požitkář Barbarič a výkonná složka Jaroš, která to zas schytává za celou partu :-) Těším se na další díl..

Dani3
15.11.2017 4 z 5

Rozplétat klubko intrik a nenávisti s osvědčenou trojicí bylo opět skvělým počtením.
Příběh je svižný, plný akce s výborně vykreslenou dobovou atmosférou. Napětí a nenávist mezi katolíky a luterány se dala přímo krájet. Jen konec byl trochu slabší.

Ranuncul
02.10.2017 3 z 5

Pro mě asi nejslabší díl z celé série.Nelíbila se mi zápletka ohledně náboženství a i scénář mi přišel hodně podobný jako u předchozích dílů,takže nebyl problém odhalit zločince.Určitě bylo super,že kaprál Jaroš dostal mnohem více prosotoru než v předchozích dílech.Bohužel si ale nemůžu pomoct,nějak mi ty jeho ,,akce,,vyzněly lacině až komicky.Až teda na tu část v hospodě.

OldaB
30.09.2017 3 z 5

Autor si drží svou úroveň, ale tento díl mě už ničím nepřekvapil. Z náboženského rozkolu hlavních postav se asi dalo vytěžit více, ale možná to nebyl spisovatelův záměr. Do příštího dílu by to rozhodně chtělo nějakou změnu.

technik1965
04.09.2017 5 z 5

Juraj Červenák ma nesklame - dobré čítanie a už sa teším na nové pokračovanie.

OldřichHanton
17.08.2017 3 z 5

Tento díl se mi z celé série líbil asi nejméně. Nevím, zda to bylo zápletkou, náboženská nenávist je téma opakující se v téměř každém historickém románu, menší propracovaností a uvěřitelností celého případu, nebo tím, že morální nejednoznačnost příběhu nakonec vyzněla docela divně. Autorovi se stále nedá upřít dobrá znalost historických reálií, kniha má slušný spád a jako bonus jsem se i dozvěděl, jak vzniklo jedno známé přísloví. Jako vyloženě oddechová literatura to pořád není špatné.

niki-chan
13.08.2017 4 z 5

Skvělý příběh, měl spád a nikde se nezastaví. Zápletka dobře propracovaná, těším se na další :)

francouz
31.07.2017 5 z 5

Tak jako již v předcházejících dílech, i když jsem v polovině knihy zjistil, že jsem přeskočil díl číslo 3, aspoň se mám na co těšit, je to naprostá jízda. Navíc tentokrát okořeněná kulisou Vídně, tak jak zřejmě vypadala před stoletími. Stein a Barbarič no a samozřejmě i Jaroš, opět prokazují svůj důvtip, logičnost a tah na branku. Musím říci, že tato nesourodá trojice se mě velice líbí a už nyní se těším na další jízdu v jejich podání.

Air15
30.06.2017 4 z 5

Červenák si pořád drží svou vysokou úroveň, nastavenou prvními třemi díly. Je to svižné, dobře napsané a dost hořké čtení. Stein, Barbarič a Jaroš stále baví. Dost rychle jsem si na tom vybudoval závislost.

elizabeth_ba
21.06.2017 4 z 5

Původně jsem vůbec nechtěla knihu ohvězdičkovat. Proč? Protože je sice opravdu dobře napsaná, na rozdíl od v komentářích níže zmiňovaného pana Vondrušky píše Juraj Červenák pěkným jazykem, v knize se mu neobjevují nelogičnosti, a dokonce ani z hlediska historie se příběhu nedá nic vytknout. Přesto tomu něco chybí. A není to proto, že bych se netěšila na rozuzlení a nehnalo mě to číst dál, byť mé pohnutky, proč to co nejrychleji dočíst se postupně měnily. Na konci jsem si říkala, jak by bylo pěkné, kdyby mohli na tom statku umřít úplně všichni, ale historie je mrcha a 16. a 17. století (stejně jako potom to 20.) zvlášť, takže to dle mých představ dopadnout ani nemohlo. Byť jsem na konci byla trochu rozčarovaná a rozjitřená, určitě si přečtu i další díl, hlavně proto, že hlavní představitelé, jak si společným životem postupně otupují vzájemné hrany a umenšují třecí plochy se stávají (dokonce i mně) sympatičtějšími...