Diabol v zrkadle

Diabol v zrkadle https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267173/bmid_diabol-v-zrkadle-Wib-267173.jpg 4 541 136

Nad Viedňou, niekdajším sídlom cisára, sa sťahujú mračná. Špióni biskupa Khlesla zavetrili stopu protestantského sprisahania, ktorého cieľom je likvidácia najvyšších katolíckych hodnostárov. Obeťou prvého útoku sa stane sám arcivojvoda Matej Habsburský. Kým lekári bojujú o jeho život, Stein, Barbarič a Jaroš v uliciach Viedne a blízkom okolí pátrajú po neúprosnom vrahovi. Možno je to úloha nad ich sily - za maskou „diabla v zrkadle“ sa údajne skrýva človek, ktorý sa pohybuje v najvyšších kruhoch. Napätie medzi viedenskými katolíkmi a protestantmi sa stupňuje a vkráda sa i medzi Steina a Barbariča. Nebudú nakoniec stáť jeden proti druhému?... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Diabol v zrkadle , 2016

babystar
17.04.2020 5 z 5

S tímto dílem mám problém. Jsem pokřtěný protestant ( nyní už bez vyznání) a problém mi dělalo sympatizovat s radikálními katolíky a ještě k tomu z habsburské Vídně. Ukázalo se, že zlo plodí zase jen zlo. Bylo mi líto pronásledovaných protestantů (i když jejich činy nebyly dobré, ale oni si nezačali). Přistihla jsem se, že vlastně fandím záporákům a přála jsem si, aby to špatně dopadlo hlavně s fanatikem Slavíkem, pro něhož byla tolerance sprosté slovo. Svět není zkrátka černobílý!

jprst
03.04.2020 5 z 5

I v tomto dílu autor udržel svou vysoko nasazenou laťku z dílů předchozích, což svádí k přečtení na jeden zátah.

Aymira
26.03.2020 4 z 5

Prvně malinko zklamání z toho, že úroveň přece jen poklesla. Nábožensko-politické spiknutí se však záhy změnilo ve zkoumání v tajemné rodinné minulosti a už to opět nabralo ty správné grády. Tentokrát je místem děje Vídeň - sama jsem zvědavá, jaké zajímavé město v říši poznáme příště. Katolický arcivévoda spolu s biskupem a jeho gardou stále více potlačují protestantské obyvatelstvo a situace v říši je víc a víc napjatější. Barbarič, vyznáním protestant, musí potlačit svoji víru a jednat pouze ve jménu spravedlnosti a snažit se nalézt toho, kdo usiluje o arcivévodův život. S přísně katolickým Steinem mu to jde však opět skvěle a když se k nim přidá chladnokrevný Jaroš, je o zábavu znovu postaráno.

knihomolka999
23.03.2020 5 z 5

Tahle kniha milovníky historických detektivek opět zaručeně nezklame.

Atuin
19.03.2020 5 z 5

Juraj prostě umí zpravit náladu, ačkoliv je vám jasné kde sebral inspiraci je to úplně jedno. A navíc douška je to skvělé počtení pro všechny kdo " aplikují " ( ????) společné čtení s manželem, partnerem, či naopak...

hanzmb
31.12.2019 5 z 5

4. historická detektivka, 4. nové prostředí, 4. bomba, která se čte jedním dechem od první kapitoly až do závěru. Je to napínavé, přitom vše reálné. Logická zápletka s postupným odhalováním zločinců. Spousta historických reálií, tentokrát zaměřených především na náboženský konflikt. Nám vychovávaným za socialismu byli Uhři a Rakušáci vždy prezentováni jako úhlavní nepřátelé podobojí. A ono tak úplně pravda nebyla. Je zajímavé sledovat jak se původně autor historické fantasy přetváří v autora historických románů. A čím dál tím lepších.

Macek58
24.12.2019 4 z 5

Dobrý oddechový čtení.

MichalPuchovsky
30.11.2019 4 z 5

Akčná jednohubka s prekvapivo temným podtónom. Ako religionista oceňujem poctivé vykreslenie protiprotestanských nálad a skrytý apel na toleranciu. A gratulujem Červenákovi k zorientovaniu sa v džungli protestantských cirkvičiek.

Francoa
29.11.2019 5 z 5

Jako vždy, kniha která se velmi špatně odkládá, stále zajímavé, mnoho zvratů, dobrodružství a odhalení.Trochu více krve než v předchozích, k odpočinku a zábavě dokonalé.Autor prozatím nikdy nezklamal.

Palus
04.08.2019 5 z 5

Napínavé, skvěle zpracované, přečetla jsem jedním dechem a jdu na další díl v sérii!

p.pavlina
15.05.2019 5 z 5

Čtení jsem si opět užila. Příběh měl spád a moc dobře se to četlo. Už se třesu na další díl.

Holmann
02.05.2019 3 z 5

Taková ne-hloupě napsaná historická skoro detektivka v duchu předchozích dílů.

Ramiel
27.03.2019 4 z 5

Příběhově pro mě slabší než předchozí díly. Ale stejně knize dám zase 4 hvězdy, a to proto, že jsem knihu zhltl jako jednohubku. To začtení se a vtáhnutí do děje u této série o kapitánu Steinovi je až neskutečné. Není mnoho knih, u kterých by se mi to stávalo.

kruppe
01.03.2019 4 z 5

Výborná historická detektivka. Vyvážená forma fabulace a historický faktů. Pěkně reflektuje historický důraz vulgarismů urážející hlavně původ uráženého. Velmi dobře zobrazuje to, jak náboženství ve velké míře ovlivňovalo životy všech smrtelníků. A vraha? ne vše se mi podařilo předjímat.
Hrdina díla? Pro mě tentokrát kaprál JAROŠ (v tomto díle byl jak Geralt z Rivie:)!

Michelle83
26.02.2019 5 z 5

Knížka je skvělá, o tom není pochyb. Ale ačkoliv mám Barbariče, Steina i Jaroše moc ráda, zbyla mi po jejím přečtení taková hořká pachuť (navzdory faktu, že už předtím jsem neměla o dřívějších činech římskokatolické církve žádné iluze).

trudoš
02.02.2019 4 z 5

Protentokrát musí hrdinové namísto mordu prošetřit protihabsburské aktivity, hrozící atentátem na nejmocnější hlavy monarchie. Nutno podotknout, že se změnou koncepce se Juraj Červenák vypořádal s horkokrevností sobě vlastní, takže dějová linie je tvořena jedinou nepolevující štvanicí. Proto žádné hrátky, je-li vrahem zahradník, nebo univerzální dědic, či který úlomek čepele patří k jaké dýce, ale pěkně přímočará honba za atentátníky. Má to nevýhodu pouze v tom, že příběh je tak oproštěn od koření mystiky, jak tomu bylo v předchozích dílech, a díky tomu je maličko lineární. Thriller je to po všech stránkách parádní, jen je v některých momentech znát, že zádrhely jsou tu čistě proto, aby bylo co vyprávět na dalších stránkách.
Po historické stránce jsou ovšem povedené tahanice mezi protestanty a katolíky, osvětlující, že Bartolomějská noc nebyla ojedinělým incidentem svého druhu a že rozpory v církvi dokázali za dobu své existence přivést mnoho lidí do hrobu těmi nejnelidštějšími způsoby.

raty
28.12.2018 5 z 5

Přestože už čtvrtý díl, série neztrácí na kvalitě a čtivosti. Skvěle sestavená trojice vyšetřovatelů řeší další případ tentokrát ve Vídni.

Igor1311
27.11.2018 5 z 5

Keď som prvýkrát čítal Diabla v zrkadle, z celej série mi prišiel tento príbeh ako najslabší. Dnes som si ho opäť vzal do rúk s tým, že si prečítam len prvých pár strán, ale ani neviem ako, a zrazu som si čítal záverečné poďakovanie. Aj keď je to slabšie ako ostatné diely, stále sa vyznačuje veľmi dobrou kvalitou. Autor vnáša menšie napätie a rozbroje medzi hlavné postavy, čo vyplýva najmä z príbehu o náboženských pokojoch. Výborne vystihnuté napätie medzi katolíkmi a protestantmi, krvavé bitky plné vyvrhnutých vnútorností, zápletka s biskupom, atentát na majestát, proste výborné dielo.

dusan122
10.09.2018 4 z 5

Super.

špulo
01.07.2018 5 z 5

Možno nie dokonalé, ale stále výborné...