Diabol v zrkadle

Nad Viedňou, niekdajším sídlom cisára, sa sťahujú mračná. Špióni biskupa Khlesla zavetrili stopu protestantského sprisahania, ktorého cieľom je likvidácia najvyšších katolíckych hodnostárov. Obeťou prvého útoku sa stane sám arcivojvoda Matej Habsburský. Kým lekári bojujú o jeho život, Stein, Barbarič a Jaroš v uliciach Viedne a blízkom okolí pátrajú po neúprosnom vrahovi. Možno je to úloha nad ich sily - za maskou „diabla v zrkadle“ sa údajne skrýva človek, ktorý sa pohybuje v najvyšších kruhoch. Napätie medzi viedenskými katolíkmi a protestantmi sa stupňuje a vkráda sa i medzi Steina a Barbariča. Nebudú nakoniec stáť jeden proti druhému?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267173/big_diabol-v-zrkadle-Wib-267173.jpg 4.5393

Kapitán Stein a notár Barbarič 4.

Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (SK)

Diabol v zrkadle, 2016

Kniha Diabol v zrkadle

Vestička
27.12.2021

Budu si muset od Štajna a Barbariča odpočinout. Ačkoliv kniha byla dobrodružná a rychle odsýpala, střetnutí protestantů s katolíky bylo zajímavé, ( vida i v Rakousku byli.) Tak příbĕh se mi zdál s nevyužitým potenciálem a vlastnĕ plochý. Vulgarit bylo příliš. Motiv je stále stejný, a z našich se stává Habsburská čvarga, cokoliv to slovo znamená. Konce má Červenák ze života , v tomto díle to znamená,že jsme se nedozvĕdĕli jak to opravdu bylo, v tom minulém zas na konci nepotestali vraha, ale obĕť. Celkovĕ překvapivĕ slabší díl.

Maud22
22.11.2021

Diabol v zrkadle - podivný vzkaz na figuríně oběšence při břehu Dunaje, po němž se plaví arcivévoda Matyáš s notářem Barbaričem a kapitánem Steinem do Vídně, odstartuje další dobrodružství. Naše trojice (včetně kaprála Jaroše, jemuž je věnován i větší prostor) je pověřena vypátráním osoby, která vyhrožuje biskupu Khleslovi, hlavnímu Matyášovu poradci a vůdci tuhé rekatolizace. Ohrožen je i arcivévoda, dokonce je obětí atentátu, který mají mít údajně na svědomí protestanté. Khlesl o Barbariče očividně nestojí, ani o vyšetřování, střetává se tu katolík s luteránem a záminka je na světě. Celým románem se prolíná nenávist katolíků a protestantů, obě strany mají na svědomí hrozná ukrutenství, a tudíž tak svět není černý a bílý. Vnímá to i katolík Stein, který spolupracuje s protestantem Barbaričem, přičemž se oba mají svým způsobem rádi. A tak na závěr si nejsme úplně jistí, jestli to byla ta správná strana, jíž jsme fandili a přáli si odhalení, dopadení a potrestání pachatelů. Ovzduší Vídně bylo zkaženo zápachem z hořících hranic...

toni-az
01.11.2021

Sympatické postavy, porce humoru, atmosféra. Ale nevím jestli to bylo tak nějak slabší protože to nebylo známé prostředí nebo protože se autor začíná trochu opakovat. Každopádně na zadek jsem z toho nepadnul na rozdíl třeba od prvního dílu.

Leona333
30.10.2021

Tak tohle čtení s jeho hlavními hrdiny..., je snad mnohem lepší, než Tři mušketýři od A Dumase staršího. I ve Vídni se může dít spousta křivd, násilí a spekulací, které za pomoci tří ,,spoluhráčů" mohou být odhaleny, vyřešeny.
Další skvělá, historická detektivka od Juraje Červenáka, kterou jsem přečetla jedním dechem.

elenai
08.09.2021

Jako vždy jsem nadšena. Podívali jsme se na zoubek dalšímu městu se zajímavou historií - Vídni. Příběh byl opět velmi pečlivě promyšlen a hlavně skvěle napsán. A co mě těší nejvíc, je fakt, že Stein byl v tomto díle dost zesympatičtěn (existuje to slovo vůbec?), no zkrátka nebyl jako v osina zadku tak jako v dílu předchozím. A to šlo panečku velkou věc - střet katolíků a luteránů! To nemohlo mezi Steinem a Barbaričem dopadnout dobře. No, a do toho začal do děje víc a víc fušovat Bohdan Jaroš... Zkrátka a dobře, tohle je série, kterou nelze nemilovat.

Mája777
07.08.2021

Další příběh je za mnou. A byl to příběh skvělý, ani chvilku jsem se nenudila. A navíc jsem se podívala do dalšího z mých oblíbených měst. Tentokrát do Vídně. Tak a kam to bude dál? Jdu na to!
(7. 8. 21 - 19 256 - 52)

Ivan F
30.06.2021

Príbeh je rozhodne uveriteľnejší než v predchádzajúcich knihách pretože je v ňom menej náhodných či jemne nadprirodzených prvkov, ktoré vyšetrovanie posúvajú vpred. No má to na druhú stranu o niečo menej pútavú linku a tým je kniha zároveň o kúsok menej zábavná, hoci stret katolíkov s protestantmi bol veľmi dobre opísaný. Čo sa týka pnutia ústrednej dvojice, tak to je tým pravým korením, ktoré dodáva tejto sérii správnu príchuť - asi ako sladkokyslý nálev, vďaka ktorému je uhorkový šalát taký super. Záver knihy je perfektný, pretože len pán notár vie, že nedosiahli vlastne nič a tomu sa vraví Pyrrhovo víťazstvo.

TomHr
19.05.2021

Středověk, to nebyla žádná selanka. A v okamžiku, kdy se zbraní chopí náboženští fanatici, ať už muslimové, katolíci či protestanti, tečou potoky krve a nikdo si nemůže být jist životem a majetkem. To jsou ve zkratce kulisy dalšího příběhu Juraje Červenáka. Děj je tentokrát zasazen do Vídně, kniha má spád, nechybí tajemství, zvraty a napětí, jak jsme u autora zvyklí. Netřeba dodávat, že stará známá trojice vyšetřovatelů dotáhne případ do zdárného konce, i když pachuť z nesmyslného násilí přetrvá. Mrazivý podtón dodává této příjemné oddechovce další rozměr.