Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424398/bmid_kanibal-z-nine-elms-xCG-424398.png 4 2602 2602

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

March
12.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, žádné velké WAU to nebylo, ale třeba v dalších dílech se to pořádně rozjede. Kladně hodnotím skvělý vypravěčský um autora, zajímavé pojetí Kate a Tristana, kratší kapitoly, přehledné postavy. A těch záporů nebylo tolik, jen některé části a ten konec byly trochu přetažené....ale jsem zvědavá, jak se dal bude děj odvíjet.

gigi77
06.02.2022 4 z 5

Četla jsem 2x, hvězdičkami hodnotím jen svůj první dojem.
Zprvu jsem si musela zvyknout na novou postavu Kate, kterou jsem si nakonec oblíbila. První díl odstartoval novou sérii vcelku dobře, avšak Eriku Fosterovou za mě prozatím nepředčil.
Podruhé jsem ji četla téměř po 2 letech, abych si před dalším dílem připomněla začátek série. Působivý efekt byl ten tam a nezbylo než vnímat literární počin z jiných úhlů, bohužel pro mě velké zklamání.

Miška74
05.02.2022 5 z 5

Na první knihu této série jsem se těšila. Kate Marshallová je mi velmi sympatická (rozhodně víc než Erika Fosterová z druhé série). Kniha má celkem zajímavý námět, moc hezky se čte, postupně se příběh pěkně rozjíždí a až na některé nelogičnosti, které tam byly se mi kniha fakt líbila. Už se těším na další knihu ze série a doufám, že Kate bude pokračovat i s Tristanem.

krtik
30.01.2022 3 z 5

Má první kniha od Brynzy, a na to že to má být velký bestseller, tak nic moc. Ano kniha (hlavně první půle) je čtivá, pěkně to odsýpá, ale postupně se vrší víc a víc přehnaných věcí, některé úplně přitažené za vlasy. Konec vcelku o ničem. Na Nesba to nemá ani zdaleka, je možné, že jiná Bryndzova díla jsou mnohem lepší. Přitom nápad dobrý, škoda.

katy87
29.01.2022 3 z 5

Předtím jsem četla celou sérii s Erikou Foster - ta byla dle mého názoru velmi slabá. Naproti tomu zde hl. postava Kate není tak nesnesitelná jako Erika, zbytek je ovšem naprosto přes kopírák - brutalita, úchyl, sexuální podtext, nejedná se o žádné dílo s překvapením, žádné budování napětí. Vůbec nechápu označení bestseller.

Burák
26.01.2022 3 z 5

Moje první kniha od Roberta Bryndzy - velmi vychvalovaném a doporučovaném autorovi v žánru thriller a krimi. Asi jsem čekala až příliš, ale tohle mě vlastně dost zklamalo. Čtivě napsané to sice je, ale některé úseky v knize jsou až šablonovité, nedalo velkou práci uhádnout kam se bude děj posouvat. Postavy vyšetřovatelů jsou ale vesměs sympatičtí, ještě jim dám šanci v dalším díle z této série.

nina3905
16.01.2022 5 z 5

Nová séria, nová vyšetrovateľka, ale tentokrát nie ako policajtka, ale ako "súkromné očko". Detektívka s ľahko čitateľným dejom, zaujímavé a prepracované postavy, dobrá zápletka s rýchlym spádom a prekvapivé rozuzlenie. Knihu určite odporúčam.

terimila
06.01.2022 4 z 5

Bryndzovská kvalita. Dobré, čtivé (i když kolem 1/3 jsem to na dva dny odložila, což se mi u fakt dobrejch thrillerů nestává). Nová postava Kate Marshallové není špatná, je to celkem sympatická, nepřechytralá žena, se kterou se život nemazlil. Líbí se mi i její boje s vlastními démony (i když problémy s alkoholem u kriminalistů nejsou v detektivkách nic neotřelého... ale je zajímavé mít v této pozici projednou ženu.) A bezvadný je Tristan. Líbí se mi ten věkový odstup, u kohokoli jiného by to výhledově smrdělo vzájemnou přitažlivostí, ale tady snad ne. Takové to klidné čtení detektivky, u které víte, že se vám z ní nestane vztahovka s detektivními motivy...
Případy se rozplétají paralelně. Ten z minulosti je temný, pátrání po osudu Caitlyn mě docela vtáhlo; současné dění už trochu méně, to je spíš vyhrocené a absurdní. Konání současného vraha mi přijde dost nepochopitelné a nesmyslné, a to i na člověka s vražednými sadistickými tendencemi... I únos původního vraha z vězení je trošku přitažený za vlasy. A takový štěstí pro starého/nového vraha, že se mu poslední dvě zajímavé osoby just zrovna takhle pěkně sejdou... No. A vlastně i to rozuzlení záhady z minulosti je trochu zvláštní - závěrečné rozpletení osudu Caitlyn je trochu divné, opravdu to rozmotali jen kvůli několika víceméně náhodným zmínkám o Peterovu dávném známém?
No, nic, koukám, že se v tom hodně šťourám. Ale ono to fakt je dobré a čtivé a stojí to zato. S klidem čtyři hvězdy.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Už jednou vrahovi unikla. Dokáže to i podruhé?

Robert Bryndza představuje novou vyšetřovatelku Kate Marshallovou, ženu s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost.

Příjemná detektivka, sice to nebylo tak mrazivé a překvapivé jako případy Eriky Fosterové, ale začátek nové série je to slibný. Hned jsem si objednala v knihovně druhý díl!

Aya81
23.12.2021 4 z 5

Skvěle se četlo, děj měl spád, postavy dobře propracované.. jen to bylo malinko.. méně uvěřitelné :)

Fzuzik
19.12.2021 3 z 5

Začátek byl velmi slibný, jak se děj posouval, bylo to čím dál více přitažené za vlasy. Za mě bohužel zklamání.

Faila
18.12.2021 4 z 5

Mělo to dobrý spád, celkem zajímavé postavy, dost napínavých momentů a slušný nápad.

Pavel...
11.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Tuto knihu jsem zvolil po přečtení mlhy, která se mi líbila.
Popravdě, kdybych začal touto, do druhé bych se ani nepustil.
Četlo se to celkem dobře, postupně se rozvíjející zajímavý příběh, dobré.
Bohužel až na ten konec.
Nezlobte se na mě, ale to byla s prominutím pěkná trapárna.
Začalo to vrtulníkem a konečná scéna ve skladišti to celé dorazila.
Precizně plánující vrah který skoro nedělá chyby se tam začne rozčilovat jako malé dítě a nic neudělá, když se Kate zakusuje do jeho komplice. Ach jo...

Vilma232
10.12.2021 4 z 5

Naposloucháno. Napínavé, postavy zajímavé, milovníkům detektivek s drsnější zápletkou doporučuji.

Dada077
08.12.2021 4 z 5

Aj napriek niekoľkým strašným anatomickým nemožnostiam, ktoré by sa vypracovanému autorovi špecifických krimi stať už nemalo, hodnotím knihu kladne. Dobre napínavé, oddychové, určite siahnem aj po ďalších častiach tejto série.

martin9929
29.11.2021 5 z 5

Mé první setkání s Bryndzou a celkem spokojenost.

starostova
27.11.2021 4 z 5

Na můj vkus se děj trochu táhl

Bustedka
26.11.2021 3 z 5

Hodnotím dohromady Kanibala a Mlhu - knihy s Erikou se mi líbily asi mnohem víc. Bryndza ale psát umí, takže výběrem tohohle titulu nešlápnete vedle. Mlha mi ale přišla lepší - čtivější, chytlavější, napínavější.

Kubajzz
26.11.2021 3 z 5

Po delší době jsem sáhl zase po Bryndzovi a musím říct, že nová série je super.

vera4669
21.11.2021 4 z 5

Téhle sérii jsem se vyhýbala delší dobu, protože moje oblíbená byla série s Erikou... Nakonec jsem tomu dala šanci, Kate je sympatická a kniha se četla vážně dobře.
Ale bát se u knihy? :D to nee.. Trošku vlažnější kniha, nedostavil se žádný wau efekt nebo překvapení, přesto si ráda přečtu další díl