Nejprotivnější holka ze školy

Nejprotivnější holka ze školy https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31357/bmid_nejprotivnejsi-holka-ze-skoly-NGy-31357.jpg 4 75 11

Kamarádky série

Elizabeth Allenová je desetiletá dívka žijící s rodiči a vychovatelkou slečnou Scottovou. Je jedináček a její bohatí rodiče jí plní všechna přání. Proto je také hrozně rozmazlená a sobecká. Maminka s tatínkem se ji rozhodnou napravit a myslí, že nejlépe to půjde v internátní škole. Vyberou jednu pro chlapce a děvčata se skvělou pověstí - Whyteleafe. Elizabeth se do školy nechce a proto slíbila, že se bude chovat tak hrozně, že ji sami vyloučí...... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Naughtiest Girl in the School , 1940

Emik87
17.02.2024 5 z 5

Tahle série je výborná. Užila jsem si si ji celou, ale tenhle první díl považuji za nejlepší.

Eliška_Florbal
14.04.2017 5 z 5

Super série... Má devět dílů nebo nějak tak a proste všechny knihy byly nejlepší... Jsem ráda že jsem na tuto knihu(nebo sérii) narazila... Všechny knihy mě bavily.. I když jsou některé z té série z roku 1942 tak to není nějak zastaralé. Doporučuji

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Krásná, vtipná a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

kamila234
17.06.2016 4 z 5

Ja milovala elizabeth od pubersti když mi bylo 13 let.

reader.007
28.04.2016 2 z 5

Nejsem zrovna cílová skupina, ale protože jsem tuto autorku v dětství propásla, přeci jen jsem byla zvědavá...
Nevím jak zbytek série, ale ten první díl byl poměrně dobře vymyšlený, i když trochu přepjatý, ovšem když došlo na dění ve škole, stávalo se čtení čím dál rozpačitějším. Mohla bych snad ještě uvěřit, že ředitelky školy pověří dozorem nad kázní žáky samotné, ale tolik cti, spravedlnosti, rovnosti a především rozumu v hlavičkách 10ti až zhruba 16tiletých? Tomu se věří dost těžko. Snad v ideálním světě, ale ten takový není a bojím se, že nebyl ani v roce 1940.
A ještě spoiler: vedlejší zápletka s nešťastnou kamarádkou a její nevšímavou rodinou se mi zdála přinejmenším hloupá. Dost pochybuji, že pokud rodiče 7 let zaujímali postoj "tvého mrtvého bratříčka jsme měli raději, ty jsi nám volná...", že by si po letech najednou uvědomili, že i ta "protivnější" dcerka je také myslící a milující bytost a pak už stačí jen ukázat přátelskou tvář a všichni si nadšeně padají do náruče.

viky.rella
31.08.2015 5 z 5

Tahle série byla jedna z knih, díky kterým ráda čtu.

Vendula39
31.10.2014 5 z 5

Hezká knížka o Elizabeth která byla tak rozmazlená ,ale nakonec se napravila...........

pakoshka
28.07.2014 5 z 5

2014: Série Kamarádky jsem v dětství četla opravdu ráda. Knihy jsem spolkla jedním dechem a myslím, že i dnes, po třinácti letech, bych si je s radostí prolistovala.

Edit 2020: Letos jsem našla první dva díly v knihobudce, tak jsem si je půjčila domů, bylo to čtení na pár minut a vrátilo mě do rané puberty :) Docela naivní kniha, ale hodnocení už měnit nebudu.

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Další série knih pro děti od Enid Blytonové. Myslím, že bych ji i dneska našla na půdě. Příběhy o Elizabeth se četly velice dobře.

Katee
23.08.2011 5 z 5

Fakt nechápu, jak mohla být tak rozmazlená :D Ale jinak dobrý

lucy.imp
30.11.-0001

Tuhle knihu jsem četla před mnoha lety, když jsem byla jěště malá holka. Moc se mi líbila a pořád jsem ji měla v paměti, i do dneška. Jsem ráda, že jsem ji tu objevila. Vřele dopuručuji!