Kam až smí smích

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

To nejlepší z dětské poezie talentovaného básníka Radka Malého: verše ze svého dnes již proslulého slabikáře (jedinečně ilustrovaného Matějem Formanem) a dalších čítanek a učebniček pro děti vybral sám autor a k tomu přidal řadu krásné nové lyriky. S dívčí něhou a přitom s humorem poezii ilustrovala malířka Anna Neborová a klučičí prvek v podobě písma ze stavebnice Merkur přičinil typograf Marek Pistora podepsaný také pod nápaditým designem této po všech stránkách povedené knihy. Nakonec ještě citát z doslovu básnířky Violy Fischerové: I knížky pro děti jsou zbožím, kde, pokud jde o autory, je jako všude mnoho povolaných — a málo vyvolených. Knížka Radka Malého a Anny Neborové patří k těm vzácnějším. Jeho básně jsou chytré, plné směšných nápadů jak jazykových, tak situačních, a navíc ještě je to poezie. A jedlá. Já jako dítě bych tedy tenhle jejich slabikář brala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27584/kam-az-smi-smich-TZh-27584.jpg 4.69
Žánr:
Poezie, Pro děti a mládež
Vydáno:, Meander
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kam až smí smích

Přidat komentář
Matematicka
dnes

Básničky "čítankové" a "slabikářové", ale přesto nepostrádající nápad, vtip či zvláštní pohled na svět kolem nás. Děti budou nejen bavit, ale i kultivovat jejich vnímání jazyka a dospělí se při společné četbě taky nudit nebudou.
Radka Malého jako básníka poezie pro děti mám ráda a tohle je obsáhlý a reprezentativní výbor jeho básní pro ty nejmenší.

Rozbolelo knížku bříško
Rozbolelo knížku bříško,
měla v něm moc písmenek.
Řekl jsem jí: "Milá knížko,
zanech smutných myšlenek!

Protáhni si všechny listy,
narovnej svůj křivý hřbet.
Provětrej se - vzduch je čistý
a já bych tě zas rád čet."

Ťapulka
01.08.2018

Básničky Radka Malého se mi moc líbí, a tak i když jsem dospělák, čtu je se stejným nadšením jako malé dítě. Užívám si jejich hravost, nápaditost až střeštěnost a jako dezert ještě přikusuji krásné obrázky Anny Neborové.
A do života si zapamatuji:
str.9
Kam až smí smích?
Smích smí všude.
Ono nějak bylo
a zase nějak bude.

zuzi1162
26.08.2015

Jeho básničky mě baví. Tyhle jsou tak pro děti v první druhé třídě.