Mizející dívky

Mizející dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1755 1755

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

jamellinka
26.01.2021 5 z 5

Ani nevím, jak dlouho jsem neměla v ruce takhle čtivou detektivku. Od začátku mě to vtáhlo a za pár hodin bylo přečteno. Skvělé! Mám ráda knihy Roberta Bryndzy a tohle bylo podle mě ještě o chlup lepší. Doufám v další díly a moc se na ně těším!

jupiterovka
26.01.2021 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela jestli si mám knihu koupit a udělala jsem dobře, že jsem si jí koupila. Určitě mě nezklamala, je napínavá, čtivá. Autorku jsem si přidala do sledování a čekám na další knihu

makyla
24.01.2021 3 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst. Kniha mě zkrátka nevtáhla ihned s první kapitolou. Přečetla jsem ji, ale nezanechala ve mně žádné pocity, žádné chtění přečíst si další knihu od této autorky.

astra3
22.01.2021 5 z 5

Napínavé, čtivé, takové "americké".

koki.veru
22.01.2021 5 z 5

Pěkná detektivka, konec docela napínavý a překvapivý, zajímavá zápletka. Povedený příběh.

smajiska
22.01.2021 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Čekala jsem, že děj bude úplně o něčem jiném a celé to nakonec bylo báječně zamotané.

georginaa
17.01.2021 5 z 5

Tak tahle detektivka mě opět pohltila, že jsem nedokázala přestat, dokud nebylo dočteno. Perfektně zpracován příběh, žádné díry, kde člověk nedostane odpovědi. To co se dělo mezi policajty bylo opravdu dost kruté, nedivím se, že nechtěli Josii jako policajtku, aby nahlédla pod pokličku. Jenže ta byla tak tvrdohlavá a cílevědomá, že se nedala odradit kde jakým vyhrožováním. Jedině co mě mrzí je, že musíme čekat delší dobu, než vyjde další díl.

Sabča92
17.01.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka Josie Quinnová mi v mnoha ohledech připomínala Eriku Fosterovou ze série Roberta Bryndzy. Obě jsou totiž stejně paličaté, odhodlané, ponořené do případů a ocitly se na černé listině svého zaměstnavatele. Josie mi byla velmi sympatická už od počátku příběhu, kdy se dost nevinně připletla k případu. Skákám radostí do vzduchu za to, že se nevyšetřuje vražda ale zmizení. Přijde mi totiž, že v současné době se v knižních příbězích řeší jen samé mordy. Celkově musím za konec autorku pochválit, jelikož mi přišlo všechno pěkně dotažené a dokonce se nebála ani nějakých ztrát na životech. Na další díl jsem už nyní hodně zvědavá!

Kocourek
16.01.2021 5 z 5

Po delší době zase kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Nato , že to byla prvotina, tak super. Už se těším na další. Konečně také konec, který nebyl utnut, ale vše vysvětlil.

chrudas
16.01.2021 5 z 5

Super počteníčko.... nadchnul mě pozvolný závěr

michalka S.
16.01.2021 5 z 5

Kniha se mi četla dobře,dej byl zajímavý ...Josie jsem si oblíbila,doufám že budou další dily.

jahnovaz
15.01.2021 4 z 5

Velmi zajímavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se v Americe dějí. Příběh až mrazí. Konec knihy je takový, jaké mám ráda (ne moc stručný).

SilvieSisinka
15.01.2021 4 z 5

Velice čtivá kniha. Napínavý děj.

Lena1812
15.01.2021

Skvělá kniha, napínavá, vřele doporučuji...Doporučil by mi někdo prosím knihu v podobném duchu? Předem děkuji:-)

allblacks
14.01.2021 5 z 5

Chytla mě od první stránky. Včera jsem ji otevřela a dnes dočtená.

KočkomilkaJana
10.01.2021 3 z 5

Mizející dívky splňuje víceméně všechna kritéria prvotiny v oblasti násilných krimi. Je propracovaná a detaily, se kterými si neumí poradit, zakrývá dalším množstvím dat o všem okolo - minulosti osob, historií vlastní postavy, drogami na zjemění mysli, atd. Na rozdíl od jiných prvotin se autorka opravdu snaží a jde vidět jistý um v předkládání informací čtenáři. Bohužel spíše v romantické lince celé detektivky. Myslím si, že to bude kámen úrazu v dalších sériích. Buď se zamotá do vztahů nebo přepískne míru násilí a uvěřitelnost. Ne, že by v Mizejících dívkách šlo uvěřit v dokonalost záporáka - ale Reganová to zaobalí tak, aby to na poklidné městečko sedělo. S vysvětlením o sháňce obětí si člověk řekne, že proč by to tak nemohlo fungovat, kdo by měl čas všechno tohle prověřovat a dávat dohromady?

mirka71
09.01.2021 3 z 5

Nenadchne, neurazí, knížka kterou přečtete a za dva měsíce si vůbec nevzpomenete, o čem to vlastně bylo...

Lenia1606
08.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale dle recencí jsem čekala více. Příliš mnoho zbytečně mrtvých, konec mi přišel vtipný – že v tom svým způsobem jede velitelčina babi. To je ale náhoda.

book_loverka_
08.01.2021

Tohle byl super thriller, byl napínavý a nechyběla tomu tajemná atmosféra. Akorát bych řekla, že měl trochu slabší začátek a ty střípky se mi začaly do sebe skládat až později. Ale posledních 100 stran byl masakr - pořádně nabité akcí. Hlavní hrdinka byla sympatická a stála si za svým. Plusové body dávám i za krátké kapitoly, díky tě se kniha četla ještě rychleji. Řekla bych, že je to úplně ideální kniha na podzim, když prší a je zataženo ????
4⭐️/5⭐️

IreneP
05.01.2021 4 z 5

Podle nadšených recenzí na Instagramu jsem čekala trochu větší "bombu", takže mírné zklamání. Ale kdyby nebylo těch očekávání, knížka by se mi líbila asi ještě o hvězdičku víc. Dobře vykreslené postavy, trochu drama, trošku slaďák, napětí. Výborná kombinace. Knížka, kterou můžu s klidným svědomím komukoli doporučit.