Mizející dívky

Mizející dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1757 1757

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

IreneP
05.01.2021 4 z 5

Podle nadšených recenzí na Instagramu jsem čekala trochu větší "bombu", takže mírné zklamání. Ale kdyby nebylo těch očekávání, knížka by se mi líbila asi ještě o hvězdičku víc. Dobře vykreslené postavy, trochu drama, trošku slaďák, napětí. Výborná kombinace. Knížka, kterou můžu s klidným svědomím komukoli doporučit.

Roseblood
04.01.2021 5 z 5

Sedly mi hlavní postavy a celý příběh se mi líbil. Lehce jsem se začetla, ze začátku mi to přišlo jako klasická krimi ale potom se to opravdu rozjelo. I záporáci byli dobře vykreslení.

Z postav jsem si oblíbila babičku hlavní hrdinky a její linku příběhu plus velice emotivní závěr - odhalení kdo je Ramona a jak to s ní bylo.

Kniha je čtivá, námět a zápletka dobrý, vůbec jsem neodhadla, jak se děj bude vyvíjet a jak bude směřovat. Krimi příběh, který je dramatický i napínavý tak akorát. Skvěle promyšlený děj, který překvapí. Rozhodně se nebojím doporučit dál a neskutečně se těším na další díl

hodnocení: 5/5*

SimonaP
03.01.2021 3 z 5

Moc mě to nebavilo. Do tří čtvrtin zdlouhavé, spíše se stále řešily soukromé životy, než mizející dívky. Konec rychlý, těžko uvěřitelný.

Gracinka
03.01.2021 4 z 5

Příjemné čtení, vyvrcholení přišlo trochu moc brzy.

AtomX
03.01.2021 3 z 5

Téma zpracováné již v mnoha detektivkách. Některé části zbytečně zdlouhavé. Mimořádně špatně odvedená korektura, kniha je na plná překlepů a i chybějících slov ve větách. O faktických chybách raději nemluvit - část jde určitě za překladatelkou a část za spisovatelkou.

lenik284
02.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla poněkud dlouho, ale to jen proto, že jsem ji začala číst okolo vánoc kdy bylo spousty práce, pečení a tak,musím napsat, že se mi kniha líbila,hezká detektivka, svižná, sice jsem chtěla dát 3,5hvězdy, ale vzhledem k tomu jakou má krásnou obálku dám 4 a možná si přečtu i další sérii s hlavní postavou policajtky Josie.

skrytourka
01.01.2021 5 z 5

Za mě super.Precteno za dva večery.Napinavy příběh,který si myslím že má spoustu nečekaných zvratů.Myslim ze milovníky tohoto stylu určitě neurazi.

L.Helena
31.12.2020 3 z 5

Průměrná detektivka, jakých je poslední dobou přehršel. Vyšetřovatelka s neuspořádaným osobním životem, chce vyšetřovat, ale nadřízení jí v tom brání. Ona je jediná zapálená pro případ a schopná porušovat pravidla, aby se dopídila pravdy. To už tady bylo několikrát. Nevím proč, ale prostě mi tímto Josie nějak k srdci nepřirostla. Děj se občas dostane do dramatických situací, ale hodně dlouho mi to přišlo jako docela tuctové čtení. Snad až posledních zhruba sto stran příběh začal být trochu jiný než to, co se běžně objevuje i v jiných detektivkách.
Možná pro čtenáře, který zabrousí do tohoto žánru jen občas, bude kniha zajímavá, napínavá a čtení si užije, ale pro mě nijak nevybočuje z řady jí podobných.

ondrahasic
30.12.2020 4 z 5

Dechberoucí příběh plný zvratů. Velice čtivý. Zvládnuto za tři večery.

chamyl
29.12.2020 3 z 5

Neurazí ani nenadchne.
Nymfomanická policistka s tradičně neurovnaným osobním životem a schopností bez následků zapíjet léky alkoholem i rychle rozchodit nejrůznější zranění, vyšetřuje znepokojivý případ mizejících dívek s letitými kořeny z minulosti.
Komu nevadí občasné nelogičnosti (občas spíše nesmysly) či příliš okaté náhody, bude spokojen. Kdo však nemá rád, když musí jít autorovi příliš naproti, tak ten si toto vyšetřování asi úplně neužije.

PriMula
28.12.2020 4 z 5

Krásně čtivý příběh. Kniha je plná napětí a co je na ní nejlepší je fakt, že není prvoplánová. Děje se tam toho více najednou, takže jsem se u knihy ani jednou nenudila.
Ubírám 1 hvězdu za to, že jsou tam některé věci zkrátka až moc nepravděpodobné..
MINI SPOILER: Kdo četl, asi mu hlavou taky běhalo, jak by tohle mohlo být možné..

aleza1
26.12.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ten začátek byl prostě zvláštní. Hlavní hrdinka...nic moc mi neříká, bylo to hodně o jejím osobním životě. Konec byl taky podivný. Za námět dávám 3,5*

eliska8413
25.12.2020 odpad!

(SPOILER) Já ani nevím co zkritizovat dřív. Ženská s pohnutou minulostí, která však všechny hrůzy překoná bez ztráty věnečku. Stane se nejúspěšnější policistkou historie, přesto nezvládne ani své manželství ani běžný policejní zásah. Avšak americký happyend se musí konat přes to nejede vlak, tak ve svém volném čase rozlouskne záhadu maloměsta a jeho okolí, zdiskredituje půlku mužského obyvatelstva v okrese, dokáže přesvědčit násilníka aby si s ní jen hezky povídal a tím se doznal ke všem zvrzacenostem. Stane se hrdinkou a svět je zachráněn. Naštěstí zůstala uchráněna i moje peněženka, za tohle zaplatit, tak jdu spáchat nějaký zločin.

Olous1
22.12.2020 4 z 5

Na začátku knihy jsem se nemohla začíst, ale pak se děj pomalu rozjel.Jinak se mi kniha líbila, určitě si přečtu další díl.Za mě 80%.

wooloong
22.12.2020 3 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale dala jsem tomu šanci. Široké řádkování a úměrný počet stránek dávaly naději, že i nudnější příběh by se dal učíst za pár večerů.

Josie jako vyšetřovatelka další detektivní série mě moc nezaujala. Nabalila na sebe snad všechna možná klišé - hned v úvodu je zraněna, aby pak mohla příběhem pajdat (kupodivu jenom někdy) a lízat si rány, měla samozřejmě hroznou matku, která jí způsobila doživotní hluboká traumata, má svou posedlost (sexem, Kiminy motorky jsou mi mnohem sympatičtější), je na nucené dovolené a odstavená od případu, ve kterém se čile angažuje a tak dále a tak dále.

Samotný příběh je vcelku napínavý, když už se vám podaří začíst a trochu se zorientovat v postavách, třebaže dost těžko uvěřitelný. Autorce se vcelku podařilo posbírat všechny načaté konce a svázat je do úhledného a logického závěru. To se ne každému autoru, zvlášť začínajícímu, podaří.

Tragickou záležitostí, za kterou autorka nemůže, je český překlad a lajdácká korektura, která za sebou zanechává množství překlepů a chyb. Nedělám si do knížek poznámky a nechce se mi to celé znovu procházet, tak jen pár příkladů.

... chovala se laskavě, jako kdyby švagrové bylo několik let.
... Josie seděla vedle Lukeovi postele.

blackoutzuzi
21.12.2020 3 z 5

Mizející dívky za mě nejsou taková ta kniha, kterou bych přečetla na jeden zátah. Začátek byl lehce nečitelný, rozjezd pomalejší.. Nečekejte, že by vás děj ihned vtáhl do sebe, to přijde až později a tam počítejte s pár infarktovými situacemi :D
Kdybych to měla shrnout: fajn thriller, který neurazí, ale ani jsem si z něho nesedla na zadek. Ten příběh nevyzněl zrovna uvěřitelně, kór když se to celé odehrávalo na maloměstě.. Ovšem pokud se někde něco takového odehrává, tak potěš koště.. :O

katasokolov
20.12.2020 4 z 5

Opravdu solidní krimi. Byla jsem spokojená s hlavní detektivní postavou příběhu - Josie, velmi sympaticky a dobře celkově vykreslená. Josie je suspendovaná, ale stejně se připlete k případu, který se pro ni ukáže být celkem osobního rázu. Kniha byla čtivá a líbilo se mi, že po nalezení pachatelů zbývalo ještě sto stran textu, kde došlo k dalšímu objasnění příběhu ! Původně jsem chtěla dát 3⭐️, ale nakonec dám 4⭐️, a to za ten úplný konec, který byl hodně emotivní(nezapomeňte při čtení na tu holčičku úplně na začátku příběhu). Myslím, že na další případy Jo se ještě podívám. Je pravda, že některé části byly těžko k uvěření tak, jak hlásají někteří recenzenti, ale já to odpouštím, protože by bylo fajn, kdyby to takhle dopadlo i ve skutečném světě, a nejen v tom smyšleném!!

cornetka
19.12.2020 3 z 5

Josie je chytrá, nenechá se jen tak odbýt a nic ji nezastaví, to bylo fain. Žádný velký adrenalin se ale z mého pohledu nekonal a vyprávění tohoto příběhu ve mě moc napětí nevyvolalo.

slamenka
18.12.2020 1 z 5

Pardon, ale tohle byla blbost :-D Suspendovaná policajtka, nepříjemná hlavní postava, které všechno padá přímo k nohám. A ten konec? Půlka kniha nic, nuda, otrava, už mi bylo i jedno to celé vlastně vyřeší a pak takové boom, všechno najednou? Jo a stejně mi to bylo jedno jak to dopadlo :-D

Prostě zase se mi utvrdilo to, že když se kniha hodně propaguje, tak je to proto, že to ta kniha nutně potřebuje, ne že by za to vůbec stála.

Ajuszka
17.12.2020 3 z 5

Popravdě jsem od knihy čekala víc, tak nějak jsem se do příběhu úplně neponořila. I to napětí mi tam docela chybělo. Ještě na autorku úplně nezanevřu, uvidím, jaká bude její další kniha