Mizející dívky

Mizející dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1755 1755

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

janastok
25.02.2021 2 z 5

Kniha má výborné hodnocení, ale za mě zklamání. Je plná neskutečně ohraných klišé. Osamělá hrdinka s traumatickým dětstvím, stále se nípající ve vztazích, sama proti všem, nakope zadky padouchům i mužským kolegům, trochu sterilního sexu, pachatel je jasný už v půli knihy a ten ukecaný, nepravděpodobný konec to dodělal.

Hell_Rihova
25.02.2021 5 z 5

Mizející dívky je hodně čtivý příběh, který díky krátkým kapitolám plyne rychle dopředu. Kniha je napínavá a docela překvapivá, ale zároveň i docela mrazivá. Josie se zařadila mezi mé oblíbené hlavní postavy. Určitě si pořídím i další díl, na který se moc těším.

Katania
24.02.2021 3 z 5

Kniha se četla moc hezky, Josie je mi zatím méně sympatická, ale ke konci už jsem si ji oblíbila více. Každopádně jsem z knihy nebyla úplně unešená...určitě ale zkusím další díl.

Domisek1
22.02.2021 5 z 5

Jedním slovem WOW...
skvělá detektivka,čtivá,napíná,rychle se četla. Kniha čtenáře vtáhne do děje,nedá se od čtení odpoutat. Už se těším na další příběhy s detektivem Josii Quinnovou.

Kája95
19.02.2021 4 z 5

Knížka má spád a napětí, které v detektivce hledám. Ale za pár detailů - typická hlavní hrdinka =super detektiv, který všechno ví, se vším se vyrovná a samozřejmě se dostane do nebezpečí z kterého se nikdo jiný nedokázal dostat, však tato hlavní vyšetřovatelka se z něj bez problémů dostane (toto je snad v každé detektivce) - strhávám jednu hvězdu.
Jinak super

Datr1
12.02.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé, doporučuji.

Theresa.2679
11.02.2021 5 z 5

Super příběh, zápletka, přečteno rychle, těším se na další :)

Maus
10.02.2021 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Krásný a originální příběh.

Lokina
07.02.2021 4 z 5

O knize jsem věděla, protože na mě neustále vyskakovala její reklama. Neměla jsem v úmyslu si ji přečíst, ale když se mi do ruky dostala jako výpůjčka, nemohla jsem odmítnout.
Velice mi to připomíná sérii s Erikou Fosterovou, hlavně podobnost hlavních aktérek. Postava Josie Quinnovou si buď oblíbíte nebo vás nechá chladnou. Josie je hodně odměřená, tvrdohlavá a náladová a když se vezme v potaz její životní situace, není se čemu divit. Jako správný detektiv se žene za každou indicií, která by ji mohla dovést k uneseným dívkám a nezalekne se žádných hrozeb.
Kniha byla velmi čtivá, napínavá, místy i mrazivá. Rozhodně za zmínku stojí i pochmurné, typické scenérie amerických lesů a maloměst, ve kterých se děj odehrává.

Mesicnililie
06.02.2021 5 z 5

Skvělé! Dlouho mě žádná knížka takhle nepohltila jako tato. Skvěle napsané a ten děj......moc povedená kniha.

Ver1982
03.02.2021 4 z 5

Když pominu pár nelogických věcí, které v knize jsou, tak to nebylo špatné. Velká podobnost hlavní postavy s postavami z jiných detektivních thrillerů.

Hanaluna
03.02.2021 5 z 5

Bezva čtení, líbila se mi zápletka, s hlavní hrdinkou jsem se sžila hned od začátku, určitě si přečtu další.

Lenkafrankova
01.02.2021 5 z 5

Super, kniha mě bavila od začátku do konce. Asi další oblíbený autor

novakovaterka22
31.01.2021 3 z 5

Kniha byla všude opěvovaná a já se na ni moc těšila. Za mě bohužel zklamání. Čekala jsem mnohem víc. Hlavní hrdinka byla nesympatická a přišlo mi že si o sobě hodně myslela. Děj za mě byl až moc překombinovaný až trochu méně chápavý. Myslím si že určitě vybočuji z řady, ale na mě zanechala spíše negativní pocity. Knihu si podle mě mohou přečíst jak ženy tak i muži. Uvidím jestli se do další knihy autorky pustím, ale pokud jo snad bude lepší než tato. Hodnotím průměrem. Neurazí ani nenadchne. Je to škoda.

HanulkaK.
30.01.2021 5 z 5

Opravdu super, bavila mě víc než než Bryndza, nebyla plná brutálních detailů. Moc se těším na pokračování.

Janča089
30.01.2021 2 z 5

Úplně jako kniha od Bryndzy.
Drsný příběh, větší počet mrtvých, nějaké střílení a krev (rádoby drama), mně nesympatická hlavní hrdinka a happyend.
Ale styl psaní takový jakoby horkou jehlou a kniha ve mně nic hlubšího nezanechá, je jen jedna z mnoha dnes tzv. bestsellerů, které na nás chrlí knihkupectví.

Jara.v
29.01.2021 5 z 5

Jako čtení pro ženskou docela šílené téma, ale zhltla jsem to takřka jedním dechem. Hned od začátku je kniha nabitá akcí a nejde se od ní odtrhnout. Těším se na další díly.

Macekmacek
26.01.2021 5 z 5

Napsala bych masakr, ale knihám se toto přirovnání nehodí. Musím přiznat, že jsem četla se ustáleným dechem a představa, že se toto může reálně dít, mě děsí. Těším se na další setkání s Josie.

petula22
26.01.2021 4 z 5

Poměrně slušná detektivka, děj měl napínavý vývoj. Postava Josie byla sympatická. Určitě si přečtu další díly série.

Anyzz
26.01.2021 5 z 5

Mizející dívky mě ohromně bavily. Stačilo pár stran a mě bylo jasné, že s Josie Quinnovou se určitě nesetkávám naposledy. Paličatá vyšetřovatelka se smyslem pro spravedlnost, to je můj šálek kávy. A když se k tomu přidá ještě banda zkorumpovaných policistů, vznikne něco opravdu čtivého, co jen tak neodložíte. Už se těším na pokračování.