Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1732 1732

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

katallinka
26.03.2021 5 z 5

Tak jsem zase jednou nadšená. Na začátku jsem měla trošku problém s hlavní postavou, ale na konci se stala mou oblíbenou. Napínavý příběh s velmi zajímavým rozuzlením, navíc kniha se četla sama. Musela jsem se nutit do přestávek. Už se těším na další knihu autorky.

Trolice
25.03.2021 5 z 5

Jak už tu bylo psáno, i mně trvalo začíst se, ale potom jsem se nemohla odtrhnout. Trochu se mi až do konce pletly jména. Těším se na další díl.

Medvědářka
22.03.2021 5 z 5

Páni, tak tohle jsem vážně nečekala.
Očekávala jsem příběh, který bude podobný mnoha jiným, kdy se ztratí dívka a pak se hledá. Jenže to tak nebylo.
Josie se do přípradu zakousla jako buldok a snažila se najít ztracenou Isabellu a tajemnou Ramonu dřív než bude pozdě. Roztočil se kolotoč událostí, kdy jsem nevěřila svým uším. Knihu jsem totiž poslouchala jako audioknihu s hlasem Zuzany Slavíkové a výborným hudebním podkresem.
Přííběh mě šokoval, když se vydal směrem, který jsem ale vůbec neočekávala a i tím, jak nakonec skončil. Jsem moc zvědavá, jaké to bude příště, protože další díl má vyjít každým dnem.

lucakuca
20.03.2021 5 z 5

Josie mě bavila :-). Příběh byl dobře jiný. Suspendovaná, na placené dovolené, se může zbřídit. Malé město, kde se nic neděje, najednou postihuje jeden lukrativnější případ za druhým a nikdo nechce její pomoc! V ní to tak opravdově vře! Jak kdybych ji měla celou dobu za krkem a cítila, jak je festovně nas... :-)

INCOGNITOREADER
19.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé!
Sympatická hlavní hrdinka, která sice má nějaké ty problémy, ale ty jí jen dělají víc lidskou. Příběh začíná zmizením dívky, které je záhy změněno na únos. Naše hlavní vyšetrovatelka Jossie je suspendovaná a ze všeho nejdřív se chce zapojit a pomoct.
Tohle je jen začátek a stejně tak jak má Jossie komplikovaný osobní život se zkomplikuje i tenhle případ.
Moc se mi líbilo, že vprávění nekončí tam kde většina detektivek končí, ale jde dál a ukazuje i části, které ve většině podobných knih nejsou a musíte si je domýšlet.
Naprosto perfektní začátek série a už mám objednaný druhý díl.

Heyhey
18.03.2021 4 z 5

Můj komentář by vlastně jen opakoval slova 85098211. Až na to, že jsem knihu četla, ne poslouchala. A vydavatel by měl jazykovému korektorovi sáhnout na prémie.

kob
17.03.2021 5 z 5

Skvěle propracovaný příběh, sympatická hlavní hrdinka, těším se na další případy Josie Quinnové.

Majulle
16.03.2021 4 z 5

Napinavy pribeh, knihu jsem mela behem par dni prectenou :)

jitkapeldova
12.03.2021 4 z 5

Pěkna knížka.. i když jsem se z prvu nemohla začíst po prvních 100 stránkách sem knihu nemohla odložit..
Napínavé od začátku do konce.. líbilo se mi, že sem do poslední chvíle neveděla, jak to vlastně dopadne..
Těším se na další autorčina díla :)

Jájinka
10.03.2021

Knihu jsem odložila, protože mě nebavila.

medulinka
08.03.2021 3 z 5

Do této knihy jsem se zpočátku nemohla začíst, asi tak do jedné třetiny mi to trvalo, než jsem se pořádně začetla. Pak se děj nějak rozjel a čtení mě bavilo víc. Josie - chvílemi se zdálo, že je až superžena se superschopnostmi, která nepotřebuje lékařské ošetření, vše rozchodí sama... Mám ráda Případy Kim Stoneové od Angely Marsons a nějak se nemůžu ubránit srovnání - obě dvě vyšetřovatelky, Kim i Josie mají své démony z minulosti, obě mají komplikovanou osobnost, své problémy... ale přesto je mi Kim bližší a sympatičtější a krimi případy od Angely Marsons jsou za mě prostě lepší, čtivější.

netopýrek1985
08.03.2021 5 z 5

Opravdu krásný příběh není co říct

Booktwins
07.03.2021 5 z 5

Nová detektivní série na podobné brdo jako nová série od Roberta Bryndzy, která má fakt potenciál. Prvních sto stran mě moc nebavilo a říkala jsem si, kdy se to sakra konečně rozjede? Ale woou, rozjelo se to teda pořádně. Těch posledních 100 stran jsem hltala, stránky mi mizely pod rukama a konec mě dostal. Fakt jsem nečekala, že se to takovým způsobem vyvrbí a jsem překvapená, jak se to autorce povedlo napsat. Hlavní hrdinka je mi sice méně sympatická než například Kate Marshallová, ale určitě je víc snesitelná než Erika Fosterová.
P.S pro fanoušky Dívky v ledu a Kanibal z Nine Elms je to podle mě to pravé ořechové :))

MartinaF
07.03.2021 5 z 5

Mizející dívky jsem poslouchala jako audioknihu v podání Zuzany Slavíkové a brzy po pár kapitolách mi bylo jasné, že jsem příběhu úplně propadla. Autorka napětí dávkovala rovnoměrně, čtenář tak neměl čas ani na chvíli vydechnout. Josie mi byla sympatická od prvních stran a pokud čekáte, že autorka hlavní hrdince umete cestičku, jste na omylu. S ničím ani s nikým se moc nemazlila, prostě Lisa Regan ukázala pravdivou realitu. Za mě, pro mě, velké knižní překvapení letošního roku a jsem zvědavá, jaká bude další autorčina kniha.

KydlochMoris
05.03.2021 5 z 5

Ano, samozřejmě je hlavní hrdinka podobná, jako v jiných knihách... Musím ale říct, že se mi kniha četla výborně, bavila mne od začátku do konce a autorka se tam s nikým nemazlila :-) jsem zvědavá na další díly, protože dala laťku celkem vysoko na první knihu... Uvidíme, jak jí to půjde dál a těším se!

Ellinek
01.03.2021 3 z 5

Když přišly Mizející dívky, nikdo nečekal, že by zrovna Grada přišla s něčím velkolepým. Ale okamžitě byl celý náklad vyprodán a nás lidé pranýřovali, že tu knihu nemáme. Až na konci února jsem zjišťovala, proč tomu tak bylo.

Vlastně...ani jsem to pořádně nezjistila. :D Není to žádný extra boom, ale autorka rozhodně píše čtivě a stránky rychle ubíhají pod rukama. Je to čtivé, má to tempo, je to tedy spíše detektivka pro ženy, i když na druhou stranu už vidím, jak to chlapi nebudou chtít kupovat, protože tam jde o děti. Ale nedivím se, že kniha zaujala. Pro mě to nebylo žádné velké překvapení, detektivky dneska jedou podle zajetých scénářů a standardů, ale bylo to sympatické čtení, od kterého se mi nechtělo odcházet, takže za mě super.

Hlavní hrdinka je nejdříve na facku, potom je nějaká moc heroická, ale nakonec si k ní čtenář dokáže najít cestu. V dnešní zmrvené době by se dalo říct, že je to taková "feministická" knížka. Hlavní hrdinka je žena, jediná žena na ryze mužském oddělení, má vysokou hodnost, mlátí lidi kolem sebe, je drsná jak hladká mouka, tváří se sebevědomě a do všeho musí strkat nos a všechno ví nejlíp. Načež je to vlastně jediná bytost, které se dá věřit, takřka v celém státě. Místy mě to fakt otravovalo. Josie byla až moc. Až moc všechno. Ale nakonec se s ní nedalo nesympatizovat, i když v reálném životě bychom kamarádky určitě nebyly. :D

Není to žádná heroická detektivka, ale suma sumárum se na našem trhu objevila nová sympatická série, která se mezi těmi severskými a jinými brutalitami docela vyjímá. S největší pravděpodobností v ní budu pokračovat, ale nebudu po ní skákat jak divá, jen co k nám dorazí. :)

Toňula
27.02.2021 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, tudíž jsem neměla žádná očekávání, proto jsem nebyla zklamaná. I když jsem četla lepší thrillery, tento na prvotinu nebyl vůbec špatný - napínavé vyšetřování se sympatickou hlavní hrdinkou, čtivý, zajímavý příběh a překvapivé rozuzlení.

LeSk
27.02.2021 2 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, hodnocení mě nalákalo k zapůjčení této knihy z knihovny, avšak mě dej vůbec nezaujal. Střídalo se tam zbytečně mnoho postav, den byl zmatečný, nereálný, hlavní hrdinka je nadčlověk, nikdo jí nesahá animpo kotníky. Čekala jsem tedy rozhodně mnohem víc.

janastok
25.02.2021 2 z 5

Kniha má výborné hodnocení, ale za mě zklamání. Je plná neskutečně ohraných klišé. Osamělá hrdinka s traumatickým dětstvím, stále se nípající ve vztazích, sama proti všem, nakope zadky padouchům i mužským kolegům, trochu sterilního sexu, pachatel je jasný už v půli knihy a ten ukecaný, nepravděpodobný konec to dodělal.

Hell_Rihova
25.02.2021 5 z 5

Mizející dívky je hodně čtivý příběh, který díky krátkým kapitolám plyne rychle dopředu. Kniha je napínavá a docela překvapivá, ale zároveň i docela mrazivá. Josie se zařadila mezi mé oblíbené hlavní postavy. Určitě si pořídím i další díl, na který se moc těším.