Amnézie

Amnézie https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274352/mid_amnezie-vZq-274352.jpg 4 298 86

Joseph O'Loughlin série

Jedné studené londýnské noci je z Temže vytažen detektiv oddělení vražd Vincent Ruiz. V noze má kulku a v paměti mu zeje obří propast. Nevzpomíná si ani na střelbu, ani na to, jak se ocitl v řece. Jediným vodítkem je fotografie nalezená v jeho kapse. Je na ní Mickey Carlyleová, sedmiletá dívka, pohřešovaná už celé tři roky… Co když to ale policie celé špatně pochopila? Ruizovou jedinou nadějí, jak celou záhadu vyřešit, je vydat se po svých vlastních stopách a rozpomenout se, co se tu noc vlastně stalo. Pomoci mu může jediný muž – psycholog Joe O’Loughlin. U románu Amnézie nestačíte otáčet stránky. A zvraty v ději jsou smrtonosné.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Lost , 2005

J.x
28.05.2018 3 z 5

Autora mám moc ráda, ale tahle knížka mě trošku zklamala, poté, co jsem přečetla Střepy. Raději mám jeho knížky, které píše z pohledu psychologa Josepha. Musela jsem se nutit číst, což se mi v případě Střepů nestalo.

astra3
13.05.2018 3 z 5

Zajímavé, ale trochu zdlouhavé. Mohlo to mít méně stránek. Jsem trochu zklamaná.

Allena24
09.02.2018 5 z 5

Pro mě velice příjemné čtení. Těším se na další knihy tohoto autora.

soukroma
21.12.2017 2 z 5

Nezaujalo, téma ani postavy mě nebavily, pokud se mi přímo neprotivily, včetně Ruize (Joseph O'Loughlin tam sice také je, ale tak nějak v pozadí - nesrovnatelné s V podezření a Střepy).

iška
01.12.2017 4 z 5

Četla jsem s chutí a docela se bavila.

moni-zbuzi
22.11.2017 5 z 5

Pro mě opět krásně napsaná kniha

Blondebookdevil
11.10.2017 4 z 5

Ne až tak napínavé, jak hlásají na obálce knihy, nicméně poutavé a zamotané. Inspektorovo postupné rozvzpomínání a skládání dílků záhady. Konec podivný, předvídatelný, ale i tak 4*.

intelektuálka
08.10.2017 4 z 5

Líbilo se mi. Amnézie mě zajímá a věděla jsem, že si detektiv postupně vybaví, co se stalo. Zápletek je tu hodně, ale závěr je pozitivní a to mě potěšilo.
Tento autor má více knih, co stojí za povšimnutí.

ArwenAragorn
27.09.2017 4 z 5

Amnézie není vůbec nudná, jak někdo píše. Je strhující, napínavá, se spoustou zvratů a až do poslední stránky nevíte, co se s Mickey vlastně stalo. Je taky vzrušující sledovat, jak se Vincentovi postupně vrací paměť.
Je to velice čtivý thriller, který sice na "Řekni lituji" nedosáhl, ale pět * si určitě zaslouží.

Márinka
10.03.2017 3 z 5

Skvělý námět, ale příliš rozvleklé.

Ovecka_Saki
14.02.2017 3 z 5

Po přečtení Řekni lituji a Podezřelý, je tenhle díl zatím nejslabší.

SimonaP
14.02.2017 2 z 5

Děj se hrozně táhnul, bavilo mě asi posledních třicet stran, jinak celkem nuda.

Agatha84
09.02.2017 5 z 5

Trošku překombinované, někdy zdlouhavé, ale moc fajn počtení.

konicekbily
24.01.2017 3 z 5

Skvěle vymyšlená zápletka je částečně znehodnocena komplikovaným dějem. Doufám, že si přečtu od autora něco dalšího, jako "Řekni lituji"!

Rade
08.12.2016 4 z 5

Čím to je, že v poslední době jsou v módě tak moc zašmodrchané až překombinované detektivky? Tady už se mi pointa zdála až moc vykonstruovaná, přitom autor umí navodit napětí dost povedeně.
Z autorových tří doposud vydaných detektivek jsem četla tuhle jako poslední, „Řekni lituji“ byla pro mě nejlepší. Tady bych za vlastní detektivní příběh dala asi jen tři hvězdy, ale velké plus je, ač nemám jinak moc ráda v detektivkách zápletky v soukromém životě vyšetřovatelů, sám hlavní hrdina – detektiv Vincent Ruiz, tak trochu životní vyděděnec (v první dílu série vlastně ne moc sympatická postava) se svým pomalu se vynořujícím životním traumatem.

bosorka
22.11.2016 2 z 5

Jak se mi líbilo Řekni lituji a chválila jsem ho jako velice dobře vystavěný thriller, tak Amnézie byla zklamání. Ubíhalo to pomaleji než voda v Temži a jednání všech zúčastněných bylo takové nějaké neživé. Navíc Joe tu má takový dost divný prostor, kdy se zjevuje a mizí jak pára nad hrncem, když se nadzvedne poklice. Do něčeho šťourne, něco okomentuje a je pryč. Vlastně by tam ani být nemusel. A nakonec i celá zápletka s rozuzlením byla tak zvláštně upletená, až vlastně zklamala.

MP17
16.11.2016 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale rozjíždělo se to jako Ikarus. Kdo si tyto autobusy nepamatuje, šlo o starou "harmoniku", která prakticky nikdy nejela plynule, ale pořád se muselo řadit a cestující měl dojem, že už ten autobus mele z posledního, hlavně když přišel kopec...
Za celou dobu se člověk vůbec nedostal nějak víc dovnitř celého děje, o postavách toho moc nevěděl a na závěr už jich tam bylo tolik, že by možná bylo lepší si je psát stranou a uvádět k nim popisky, aby se do toho jeden nezamotal.
Klišovité označení "poctivě odvedená práce" zde bude sedět asi nejlépe.
Jestli "Amnézii" někdo zfilmuje, mohlo by to mít předpoklady k tomu, aby to bylo lepší než předloha. Dokážu si to představit.

katule1992
18.08.2016 5 z 5

Stejně jako u první knihy u mě převažuje hlavně nadšení. I když nebudu lhát, ze začátku jsem se obávala, že mě kniha nebude bavit.
Amnézie je u nás v ČR dílem druhým kdežto Řekni lituji je už rovnou dílem šestým. Díly mezi nimi u nás bohužel nejsou. Trochu nepochopitelné že?
V mém případě jsem mohla porovnávat jednotlivé epizody, které zapříčiňují chování hlavních hrdinů v dalších dílech. Vincent Ruiz se pro mě okamžitě stal hrdinou, který pro záchranu zmizelého děvčete ohrožuje své vlastní zdraví. Jen díky svému až životu ohrožujícímu chování se dokáže dostat až k ruské mafii, která ho nenechá jen tak odejít.
Naopak Joseph O’Loughlin se ukáže jako milující manžel a otec svých dvou dětí. Chvíli jsem doufala, že právě v tomto dílu nám autor ukáže únos jeho vlastní dcery, který zapříčinil jeho rozvod. Ale nestalo se tak. Myslím, že je to popsáno v těch u nás nevydaných dílech. Tak nebo tak už tady má jeho manželka svatou trpělivost s jeho prací a odhodláním.
Kniha tedy byla opět velkým přínosem kvalitní četby. Robotham píše knihy, které přestože přesahují hranici 400 stránek, nenudíte se ani trochu. Čtete a čtete a čtete až zjišťujete, že jste vlastně skoro u konce.
Velké plus této knize dávám za vyřešení celého případu zmizelé Mickey. Stejně jako u Řekni lituji se Vám ukáže scénář, který je depresivní jako blázen a najednou zjišťujete, že je ještě horší a ve finále je rozuzlení úplně jinak.

knihomolka525
07.07.2016 3 z 5

táhlo se to táááááááhlo -děj začal být záživný zhruba v poslední třetině.Přišlo mi že se autor do toho zaplétání až sám zapletl

Janamarie
04.07.2016 5 z 5