Jíst, meditovat, milovat

Jíst, meditovat, milovat https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21850/bmid_jist-meditovat-milovat-VlO-21850.jpg 4 972 238

Pouť pro mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat. Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia , 2006

fis.rena
20.12.2016 2 z 5

Nemyslím si,že je tak nutné jezdit po světě,aby člověk "našel sám sebe ". Příběh je z větší části nezáživný,doslova jsem se prokousávala a některé pasáže o meditacích apod.,jsem musela přeskočit. Pro mě je tato kniha takové malé dobrodružství jedné ženy,nic víc,nic míň. Ve vícero chvílích jsem si říkala,proč tam vlastně jela...zklamání a nějak tápu v tom,v čem vlastně je pro někoho inspirativní.
Ale je pravda,že inspirace je pro každého něco úplně jiného :)

SBH
14.11.2016 5 z 5

Podle mého soudu má autorka mnohem větší potenciál sdělovat čtenářům obraz světa přes vlastní zážitky, než ve smyšlených příbězích. S naprostou otevřeností předává autenticitu pocitů, úvah, a v případě této knihy i cesty k Bohu. Oslnila mě, uchvátila, přiměla rozšířit si obzory i změnit názory. Postavy jsou živé a uvěřitelné. Kniha se mi líbila.

Nikolča
06.11.2016 4 z 5

Film naprosto zbožňuji a tak jsem se rozhodla pořídit si i knihu. Sice jsou tam některé pasáže, které mě moc nenadchly, obzvlášť ty o náboženství a meditacích, ale jinak se mi kniha celkově moc líbila. Rozhodně nezklamala.

tlllk
28.10.2016 3 z 5

V prvom rade nie som cieľová skupina, ale chcel som pochopiť čo si tak mohla myslieť moja Ex. Ak by bola len z polovice takto sebestredná , v minulom živote som musel vyviesť židov z Egypta , že ma pán boh takto ochránil ...

milenama
27.09.2016 1 z 5

Nedočetla, asi jsem nebyla v tom správném duševním rozpoložení

Andy74
07.09.2016 4 z 5

Neumím se rozhodnout, co to vlastně bylo. Asi budu opakovat to, co píšou dámy čtenářky níže, buďto není ta správná chvíle, nebo nejsem "cílovka". Aspoň pro tuto chvíli. Některá moudra, která jsou v knize, jako by reagovala na moje myšlenky a pocity, ale z větší části nejsou aplikovatelné do mého života. "Jíst" .... no dobře, "meditovat" - tuto část jsem nějak proběhla, ani nevím jak...nic mi to nedalo a "milovat" ... asi nejpřijatelnější část knihy, která mě ujišťuje, že láska je tu pro každého :o)
Matně si vybavuji film, ale i přes to, že jsem milovníkem knih, ten byl aspoň "živější".
Snad později .......

Aroucaria
06.09.2016 4 z 5

Tato knížka byla zásah! Naprosto mě to dostalo v ten správný čas ... Jak poznamenává níže Gwendelína. Viděla jsem se na každé stránce :-) V té době jsem také již pár týdnů praktikovala jógu a jsem naprostý otesánek. Přesně podle mého gusta. Nic extra hlubokého, i přesto celkem důležitého a prostě mi to mluvilo z duše :-) Někdy je prostě potřeba sbalit batoh a vypadnout ...

Aimee1
29.08.2016

Souhlasím s komentářem Jezinka107, že tato kniha si Vás musí najít v jistou dobu. U mě asi nešlo o správnou dobu, protože jsem nebyla schopná se prokouset částí meditovat. Část jíst byla dobrá, pak to bylo slabší. Možná je to tím, že nepochopím, jak někdo nutně musí mít indickou guru, která mu pomůže, ač ji v životě neviděl? Jak může jedna indická guru pomoci nalézt sebe sama milionům Američanů? Přijde mi to jako berlička... zkusit se zastavit, zamyslet, splynout s přírodou a relaxovat - to zvládnu i bez indické koučky. Autorka mi lezla na nervy od první chvíle svými bolestivými nářky o tom, jak je nešťastně vdaná a nechce děti. Spíš mi přišla znuděná svým životem. Omlouvám se za negativní komentář, ale nemohu jinak. Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Čekala jsem opravdu něco lepšího.

Gwendelína
17.08.2016

Už se vám někdy stalo, že jste měli pocit, že kniha pojednává o vás? Takto začalo čtení knihy Jíst, meditovat, milovat. Hlavní hrdinka, nespokojená ve svém manželství a po nepříliš vydařeném vztahu, se rozhodne, že na jeden rok bude cestovat, aby opět našla sama sebe. Zvolí si tři země, shodou okolností, všechny začínají na "I", což je tedy v překladu "Já". Itálii, protože miluje italštinu, Indii, aby se naučila duchovnímu rozvoji, a Indonésii, ke které se váže předchozí návštěva duchovního učitele na Bali. Kniha je krásná, opravdu Vás pohltí a po přečtení budete mít pocit, že něco takového také musíte podniknout. Naštěstí je kniha plná ne přímo rad, ale doporučení a osobních poznatků, takže svou cestu pravděpodobně na čas odložíte. Všechny tři země jsou krásně popsány nejen z hlediska přírody a kultury, ale také z pohledu lidí, kteří v ní žijí. Je možné, že ne všem bude vyhovovat, připadá mi, že má trochu jiný rozměr a záleží na každém, jaký postoj k ní zaujme. Mě zaujala ve všech sférách. Určitě stojí za to si ji přečíst. Doporučuji!

Rooz
10.08.2016 2 z 5

Šel jsem do toho s tím, že to bude vhled do ženské duše a nic víc jsem neočekával. Moje očekávání splnila naprosto přesně. Kniha nám dává poselství v tom, že všichni jsme jen lidé a všichni můžeme dokázat všechno a všichni nemusíme taky dokázat vůbec nic, když na to přijde. Větší poselství to určitě přinese ženám, což je patrné už jen z úvodu od autorky k vydání po deseti letech. Taky je z něho jasné, že je ta žena ve svém životě už někde úplně jinde než kde byla v době psaní knihy, a tak je to v pořádku. Někdy je dobré zauvažovat nad tím, kde bychom chtěli být za deset let...

niika
08.08.2016 2 z 5

Patrně nejsem cílová skupina. Ani příběh, ani zpracování mě nezaujaly. Četla jsem ve formě Eat, pray, love one woman's search for everything, Elizabeth Gilbert; retold by Rachel Bladon, Oxford University Press. Ale ani film mě nijak zvlášť nebavil. Průměr.

ThrisaManx
25.07.2016 4 z 5

Velmi inspirativní kniha. Pomalý rozjezd a konec bohužel zase moc protáhlý a nudný. Kdyby autorka skončila dřív, udělala by dobře. Přesto je to jedna z knih, které ve mně zanechaly obrovskou stopu a určitě si v mém životě ještě najde místo.
Knihu asi více ocení lidé duchovněji (ať už v jakémkoli smyslu) založeni nebo ti, kteří něco hledají a kterým se kniha dostane do ruky v pravý čas.
Jako cestopis také zajímavé, ale nesmíte zde hledat žádný příběh nebo dobrodružství. Je to pouze o inspiraci a o hledání Boha a sebe sama.

Boblenka
24.07.2016 5 z 5

Knížka ve mně zanechala tak hluboký dojem, že jsem si nechala čas na jeho usazení . Teď když jsem se vrátila k napsání komentáře, narazila jsem na komentář od Jezinky107. A zjistila jsem, že mi vzala slova přímo zpod klávesnice :) . Naprosto souhlasím s jejím komentářem.. A jen dodám, že tuto knihu jsem určitě nečetla naposledy.

Jezinka107
19.07.2016 5 z 5

Řekla bych, že tahle knížka si vás musí najít v pravou dobu. Pokud ne, jedná se o čtivý cestopis nebo o občas nanervylezoucí hledání Boha jinými - nepřenosná zkušenost - ale pokud se to strefí do vašeho období hledání, je to skvost. S krásným bezbožným přístupem člověk zjistí, co je to hledat v sobě .....CO vlastně? Sebe sama....umístit sebe sama........ta paní moc dobře ví o čem mluví a ke všemu to podává nádherně čtivou a chytrou formou.

ElisR1
07.07.2016 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha.

veronika9143
25.06.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, popravdě jsem čekala cokoli, ale tohle rozhodně ne. Určitě stojí za přečtení a zamyšlení.

carcassonna
24.06.2016 3 z 5

Ledva som to dočítala...myslela som, že ma kniha nadchne, že bude plná zážitkov a rozvoja hlavnej hrdinky,ale bola to ufňukaná 30 ročná ženská...miestami som mala pocit, že ani snáď nemôže byť tak stará, že je to nejaká pubertiačka...strašne ma štvala svojim chovaním - toľko sebaľútosti, sebestrednosti a nerozhodnosti ...plusy dávam len za opisy krajín - radšej to mal byť len cestopis bez opisu jej života a pocitov.

luciefeix
25.05.2016 3 z 5

příjemná pout jedné ženy ale něco tomu chybělo

Li@
17.05.2016 4 z 5

Jak pisi i jini - lehke cteni plne zajimavych postrehu a informaci. Parkrat jsem se i nasla v tom, co autorka popisuje. Potěšilo me, ze jde o jeji zazitky. Ze to neni jen vymyslene. Moc se libilo ;) dlouhe pasaze mi nevadili. Naopak jsem je hltala...

petra4080
29.04.2016 3 z 5

Inspirativní, vtipné čtení, místy zbytečně zdlouhavé. Nevadilo by mi něco podobného podniknout.

láska meditace cestování rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Elizabeth Gilbert
americká, 1969
2007  73%Jíst, meditovat, milovat
2014  81%Podpis všech věcí
2016  78%Velké kouzlo
2011  67%V dobrém i ve zlém
2021  70%Město dívek

Kniha Jíst, meditovat, milovat je v

Přečtených1 478x