Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

HDosoudilová
02.09.2016 4 z 5

Moc dobře napsaný thriller. Kniha se mi četla dobře, líbí se mi tento styl psaní a příběh byl zajímavý. Ovšem na můj vkus zbytečně až moc dějových linií a některé mi přišly až zbytečné. Ale zase chápu, že autorka chtěla přidat něco navíc, aby to nebylo jen klasické vyšetřování únosu malého chlapce. Líbilo se mi, že zde bylo uvedeno odsuzování a podezřívání matky veřejností, jelikož lidi jsou různí a v reálu se toto děje často. Na druhou stranu mi tam chyběla zmínka o psychologovi, který by matce v její těžké situaci jistě pomohl. Celkově se mi ale kniha líbila.

Urbana
31.08.2016 5 z 5

Velice pěkná a čtivá, určitě doporučuji, kniha mně hned chytla a nepustila.

PetraBery
22.08.2016 4 z 5

Na prvotinu hodně povedené dílo. Sama mám děti a neumím si vůbec představit jak Rachel muselo být... To vědomí, že dítě je někde samo s někým, kdo mu může ublížit... Děsivá představa. Vyprávěno ze dvou pohledů, matky a vyšetřovatele, následky si bohužel nesou v životě všichni. Opravdu dobré to bylo.

orinka3
17.08.2016 3 z 5

Od poloviny knížky mě styl autorky začal oběžovat. Skákání z postavy na postavu, do toho děsně moderní internetové vsuvky....a tak pořád dokola. Je to nepříjemně roztříštěné, klipovité. Jako bych se dívala na současnou americkou detektivku. (Jenomže já si čtu knížky právě kvůli tomu, abych unikla televizi!) Ano, teď autorce křivdím, je přece Američanka:) Od knihy jsem ale čekala víc, když ji tak velice vychvalovali.

Peace
13.08.2016 4 z 5

"To nejdůležitější pro vaše přežití je naděje."

Další z řady thrillerů, u nichž si nejste jistí ničím - a pokud ano, tak závěr vás vyvede z omylu ;o)
Děj je záživný a čtivý, v postupném rozuzlování stopy ukazují každou chvilku na někoho jiného, takže i dost napínavý. Ve svém žánru je kniha rozhodně tím lepším průměrem.

Soofi
10.08.2016 4 z 5

Rozhodně působivý psychologický thriller, o to víc že se jedná o autorčinu prvotinu. Tematika byla skvělou základnou pro rozehrání duševního pekla (protože co může být horšího, než když vám někdo unese dítě a vy nevíte, kde je a co se s ním děje), líbilo se mi i zahrnutí všech možných sfér, které pátrání po Benovi zasáhlo - rodina, policie, veřejnost, tisk, webové stránky a komentáře anonymních zneuznanců... Postavy jsou vykresleny tak, že únoscem/vrahem může být prakticky kdokoli.
Přestože jsem se od románu nemohla odtrhnout a rychle hltala stránky do konce, musím přiznat, že závěrečné odhalení (SPOILER), které bylo vlastně jen výsledkem náhody, mě zklamalo, nic z předchozí dějové linie mu nenasvědčovalo a pachatelem tak mohl být kdokoli, pokud by byl zaopatřen vhodnou historií a motivací.

jefff
09.08.2016 3 z 5

Slabé, čekal jsem o dost víc. Pořád je to čtivé, ale pořád čekáte, kdy se z příběhu vyklube něco pořádného...a ono se nic nestane. A finále bylo takové plytké. Prostě na jedno přečtení.

SimonaP
06.08.2016 3 z 5

Možná jsem čekala něco od knížky víc, těšila jsem se na ní, ale trochu zklamání. Pořád jsem přemýšlela nad únoscem, jaký měl motiv, kdo to mohl být, a nakonec jsem byla zklamaná. Přišlo mi to prostě takové nějaké nereálné. Ale po psychologické stránce se mi knížka líbila, nelituji času věnovaného jejímu čtení.

Kameníček
03.08.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Vyprávění ze dvou pohledů (matka a detektiv) čtenáře strhne a není možné přestat číst. :) Už se těším na další autorčinu knihu.

Acquenta
29.07.2016 5 z 5

Nebýt sama matkou, kniha by mě tak nepohltila..ale ten příběh byl natolik silný, že jsem nedokázala přestat číst a stále jsem se cítila v kůži Rachel. Tohle je nejhorší noční můra každé matky. Konec knihy mě dojal k slzám, opravdu smekám ! Jedna z nejlepších a nejsilnějších knih...

Siraelxy
24.07.2016 5 z 5

Výborná kniha, jedna z nejlepších za poslední dobu. Moc se mi líbí, že není zaměřena výhradně na vyšetřování, ale že se zabývá psychickým dopadem na matku. Na to jak neskutečně těžké je čelit výplodům sociálních sítí, novinářům i okolí. Rozhodně doporučuji. Více na: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/07/gilly-macmillan-spalena-obloha.html

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Skvělé, napínavé do poslední chvíle. Šokující vyústění, autorka dokonale mátla.

daniela.dezort
19.07.2016 5 z 5

Snad nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Vtáhlo mě do děje hned na začátku a nikdy, NIKDY mě četba nenudila. Vždy se objevilo něco nového, něco nového se stalo a po každém vyprávění z obou pohledů vás to lákalo číst dál, potože tato vyprávění končila vždy napínavě.
Říkam si, jestli za to nemůže fakt, že děj se odehrává ve velmi krátké době, na nic se nečeká.
Fakt bomba, doporučuji všem :)

MajlaMorgan
12.07.2016 5 z 5

Naprosto fantasticky napsaný debut!!! Přechody mezi jednotlivými vyprávěními byly tak plynulé,že mi to vůbec nevadilo tak,jako třeba u Dívky ve vlaku (navíc tato kniha bylo opravdu opravdu podstatně lepší)...Skvěle vykreslené pocity matky! To, jak média zkreslují informace bez ohledu na zúčastněné osoby včetně matky,jíž se pohřešuje dítě....Navíc velmi čtivé, doslova jsem ji hltala! A do poslední chvíle jsem netušila,jak kniha dopadne a kdo za vším stojí..!!! Rozhodně autorka předčila má očekávání a 100% si koupím další její titul.

Marluksa
11.07.2016 5 z 5

Byla jsem z ní nadšená hned od prvních stránek. Těžko uvěřit, že se jedná o prvotinu a každopádně ji řadím podstatně výš, než s ní často srovnávanou Zmizelou, či Dívku ve vlaku. Rozhodně se těším na další autorčin počin!!

Hella
01.07.2016 5 z 5

Za mě plný počet hvězd. Už dlouho jsem nevařila a neluxovala s knihou v ruce. Velmi čtivé a do poslední chvíle napínavé.

happy-smile
30.05.2016 4 z 5

Knížka byla opravdu velice dobře napsaná, četla se sama a byla napínavá. Bohužel ten konec se nevyvedl a úplně mi to zkazilo zážitek z velmi dobře napsané knížky. Škoda toho, jinak by to bylo jasných pět hvězdiček.

Selinute
12.05.2016 4 z 5

Knížku hodnotím jako nadprůměrný autorčin debut se správnou dávkou postupně zvyšujícího se napětí. Bylo to sice silné, opravdové i čtivé, ale pro mě to, bohužel, nebyl Bestseller.

Gabrinela
10.05.2016 4 z 5

Strhující kniha, pro mě vyniká popisem atmosféry a pocitů matky. Děj je napínavý a rozuzlení překvapivé, doporučuji!

Titi
08.05.2016 5 z 5

Autorčina prvotina? Pak tedy klobouk dolů.
Kniha mě naprosto uchvátila. Je psána velice čtivě, snadno jsem se vcítila do situace Rachel, bolestně jsem s ní prožívala nejenom únos syna, ale i lidskou krutost. Závěr byl strhující a silně pochybuju, že by někdo uhodl únosce v průběhu čtení.

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva