Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

Patapuf
10.04.2017 4 z 5

Kniha se čte dobře a autorka přesně podle hodnocení na zadní straně stupňuje napětí... samozřejmě se tím nesmíte úplně nechat pohltit, jelikož potom budete zakončením trochu zklamáni... jde o to, že to skončí, tak nějak jednoduše.... ale tak to prostě občas bývá...

Zoy
06.03.2017 5 z 5

Možný SPOILER
Kniha mě pohltila od začátku až do konce. Pocity vyjádřené od každého člověka, který se na vyšetřování podílel byl skvělý. Občas jsem i pochybovala o matce, jestli v tom nemá prsty, nebyla by první ani poslední, která úporně hledá dítě a sama na tom má podíl viny. Závěr, kdo a proč malého kluka unesl jsem v první polovině nečekala, bylo to překvapivé a zároveň zarážející, že by něco tak hrozného udělala učitelka, která by jako první měla vědět, co takový čin provede s děckou dušičkou zřejmě po celý jeho život. Ale je to fikce. Samozřejmě. I když se ale podíváme na to v dnešním světě, nikdo z nás neví, jaké šílence máme vedle sebe. Určitě doporučuji

zbožňuju_knihy
26.02.2017 3 z 5

Přečetla jsem a čekala jsem víc.

Ajuszka
11.02.2017 5 z 5

K teto knize nemam slov.Jedna z nejlepsich co jsem kdy cetla. Nejradeji bych ani nejedla ani nespala jen abych se dozvedela jak to bude dal.
Skvela kniha!Urcite jsem ji necetla naposledy

michaela7087
09.02.2017 5 z 5

Pro mně opravdu nádherná knížka, přečetla jsem jí jedním dechem.

NikaMirka
18.01.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha o chybách, bolesti, ztrátě, zodpovědnosti i výčitkách. Krásně napsané, proložené maily a přepisy z terapeutických sezení. Líbí se mi vyobrazení hlavního hrdiny, který neunese tíhu svého povolání i závěr, který je zvláštní právě tím, jak je reálný. Ne každý konec je dobrý, i když je dobrý. Být poznamenaný je možná stejně hrozné, jako žít v nevědomosti. Za mě jednoznačně pět hvězd pro hloubku příběhu a událostí.

ArwenAragorn
14.01.2017 3 z 5

Přiznám se, že jsem čekala něco víc, ale možná jsem nečetla ve vhodnou dobu.Ještě se zkusím ke knize vrátit

rubit
05.01.2017 4 z 5

Na prvotinu velmi, velmi dobré, i když pár nedostatků by se našlo. Co musím vyzdvihnout je autorčin styl psaní, dokázala jsem se sžít dokonale s hlavní hrdinkou, s ní jsem se bála o Bena a byla jsem opravdu napnutá, jak to vše dopadne. Líbil se mi i ten závěr, epilog, kdy čtenář musí trošku nad dějem zapřemýšlet - dopadlo to vlastně dobře, špatně? Je to vše v hlavních aktérech dořešené? Také musím ocenit, že žádná z hlavních postav nebyla typicky kladná nebo záporná (jak v podobných knihách bývá), každý dělal chyby a né pro všechny to dopadne dobře.
Co naopak nemuselo být, ten dějový "zvrat" v půlce knihy, kdy se Rachel o sobě dozví to, co nevěděla, přišlo mě to zbytečné, také kniha v některých místech ztrácela tempo a děj nabral na rychlosti až tak cca 130 stránek před koncem, i samotný konec mohl být více propracovaný, přece jen moc náhod a vše takřka v poslední kapitole.
Ale na prvotinu výborné, palec nahoru!!

Jaruš7
03.01.2017 5 z 5

Dobře vykreslený nejen napsaný příběh, pro každou matku je tato kniha výstrahou, zdání, že čas vše zhojí, není v tomto případě relevantní, v podvědomí si ve snové sféře nepomůžete.Lepší přečíst než zažít.

BlankaTr
29.12.2016

Mě osobně kniha moc nenadchla. Děj byl zdlouhavý a neschopnost vyšetřovacího týmu mě rozčilovala celou knihu.

JessieEx
28.12.2016 4 z 5

Velmi dobře napsaný a velmi čtivý román. Zaujal mě hned na první stránce, vlastně už podle anotace jsem věděla, že mě bude bavit, je to můj oblíbený žánr. Škoda jen, že jsem měla tak velká očekávání. Především zpočátku totiž román hodně připomíná moji oblíbenou Zmizelou. Jenže nedochází k tak promyšlené a dokonalé zápletce. Velký zvrat uprostřed knížky na mě působil trošičku absurdně a potom přicházely jedna za druhou falešné stopy, konec jsem také čekala vyhrocenější. Co na mě působilo kladně, je psychologický aspekt knížky. Naprosto jsem se dokázala vcítit do Rachel, matky ztraceného chlapce. Policejní detektivové ji označovali za labilní, mě přišlo její chování dokonale reálné. Také jsem se zpočátku trochu bála střídání forem v jednotlivých kapitolách - chvíli vyprávěla Rachel, chvíli policejní vyšetřovatel James Clemo, v další kapitole jsou zápisky z jeho sezení u psychologa (akorát, že se mi nechce věřit, že by ho vyšetřování zrovna tohoto případu tak moc sebralo) a jiné kapitoly jsou zase psány formou citace z webových stránek, diskuzí, emailů nebo přepis nouzového telefonátu. Kupodivu právě toto střídání forem příběh nijak nenarušilo a zapůsobilo, že román byl ještě čtivější a realističtější. Takže můj celkový dojem z knihy je velmi kladný, i když, jak už jsem výše zmínila, jsem čekala ještě něco víc. Přeci jen je to debut a třeba se ještě z Gilly Macmillan vyloupne druhá Gillian Flynn...

wooloong
15.12.2016 4 z 5

Líbil se mi styl autorky. Trochu zdlouhavé, ale posledních sto stran jsem už dočetla v kuse.

iveta3689
26.11.2016 4 z 5

Výborně napsané, ale to je asi všechno z pozitiv. Děj byl předvítelný a jako napínavý bych ho rozhodně neoznačila. Bylo to prostě 300 stran čekání na to, jestli se chlapec najde živý nebo mrtvý.

JitkaHambi
25.10.2016 3 z 5

Dalo se to číst, ale čekala jsem trochu víc.Určitě by to mohlo být mnohem napínavější.Chvílemi už mi přišla kniha i taková zdlouhavá.

Leniiis
20.10.2016 5 z 5

Neuvěřitelný čtení. Thrillerem bych to teda nenazývala, ale na tom asi nesejde. Knížka splnila svůj učel, byla užasná. Velká škoda, že autorka nenapsala víc knížek.

limetka2008
01.10.2016 5 z 5

Ano, tak takhle si opravdu představuju thriller- bestseller - skvěle vystavěný příběh, který se naprosto obejde bez vražd i nechutností na efekt. A přesto vás napětím nenechá vydechnout do úplného konce. A když k tomu ještě zaznamenáte, že se jedná o debut, pak tedy klobouk dolů a doufám, že autorka bude stejně zdařile pokračovat i dál.

Jane417
29.09.2016 5 z 5

Dávám nejméně 10*. Nevím, co víc dodat! Skvělé!

Jitkarka
17.09.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, styl psaní se mi líbil.... Ke konci napínavé,a prostě super. Celkově mě kniha velice bavila...

Nunynka
04.09.2016 4 z 5

Začátek byl tak nějal zdlouhavý a nezáživný,ale konec to vylepšil. Stále jsem si říkala jen ať to dobře dopadne a dokonce v závěru i nějaká ta slza ukápla. Tím,že mám sama dítě,tak mě kniha zasáhla a právě proto tak ráda čtu.

adikpav
02.09.2016 3 z 5

Začátek byl super. Pak se to táhlo pořád stále dokola a musela jsem se tím prokousat. Posledních pár stránek mělo spád,ale škoda,ze až jen těch pár posledních.

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva