Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

anetka.repova
01.05.2016 5 z 5

Z knihy jsem byla naprosto nadšená, vůbec nevíte kdo unesl malého osmiletého Bena. Jo i když v průběhu čtení Vám autorka dá několik podnětů na různé lidi, kteří se vyskytli v blízkosti Bena. Když už si říkáte ,,jasně to je on a měl přeci motiv", tak v zápětí Vám autorka přinese novou stopu úplně na někoho jiného. Postupem děje si stále nejste jisti kdo by to mohl být. A to samé jsem měla já, když jsem si byla jistá, že to mohl být on, tak se ve skutečnosti ukázal únosce úplně někdo jiný, kdy na samém začátku by mě nenapadlo ho podezřívat z únosu, ale opak byl pravdou. Byla jsem překvapena, kdo nakonec se z těch podezřelých vyklubal jako pravý únosce.

Nemám ráda knihy, kde děj vypráví několik postav, přijde mi to někdy matoucí. U spálené oblohy jsem byla ráda, kdy autorka zvolila dvě postavy, které vyprávěly celý příběh.
Pohled Rachel, matky uneseného syna a pohled vyšetřujícího Jima, bylo hezké nahlédnou do zákulisí vyšetřovacích postupů. Ze začátku se mi více líbil pohled hlavního vyšetřovatele Jima, kde jsem měla možnost blíž se seznámit s postupy při pátrání ztraceného Bena. Postupem času jsem přišla na chuť i vyprávění Rachel.

Dlouhou dobu nebyla nalezena žádná stopa, v podstatě mi připadalo, že se nic neděje ze strany vyšetřovatelů, kdy jenom matku ujišťují, že dělají všechno proto, aby malého Bena našli. Mě to tak rozhodně nepřipadalo.

Posledních pár stránek bylo strhující, nutilo mě to číst dál a dál, nemohla jsem nepřestat číst.

Po dlouhé době moc dobrý psychologický thriller.

Doporučuji.

gad
26.04.2016 2 z 5

Zatím jsem na straně 100 a nijak zvlášť nadšený nejsem. Uvidím, co bude dál... :-)
Tak už jsem to dočetl, ale ovace se nekonají. Myslím, že tuto knihu ocení převážně čtenářky, neboť autorka se hodně zaměřuje na popis pocitů hlavní hrdinky, ale i hlavního vyšetřovatele. A to není právě můj šálek kávy. Když se v závěru knihy Rachel rozhodne jednat sama, tak už už se mi zdálo, že se konečně začne něco dít a... zase nic.
Většinou nepíšu záporné komentáře, protože už samotné rozhodnutí napsat knihu považuji za velkou věc a chápu, že autor se vydává se svou kůží na trh. Taky si uvědomuji, jak jednoduché je kritizovat. Takže i v této knize jsem si našel několik míst, která stála za zamyšlení. Mezi mé oblíbené, ale tato kniha patřit nebude.

"Chtěla jsem, aby mi zatelefonovala policie, aby mi oznámili, že prohledávají nemovitosti, vykopávají dveře a rozbíjejí okna, když hledají Bena. Nechtěla jsem řádný postup. Nechtěla jsem čtyřiadvacetihodinový výslech..."

"Ale pravda je taková, že nikdo z nás si nemůže na nic činit nárok. To je iluze, s níž všichni žijeme."

janča06
21.04.2016 5 z 5

Super napsaná knížka. Napínavá až do konce.

KydlochMoris
17.04.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha, silný příběh... Moc se mi líbila...

Rubyn
15.04.2016 1 z 5

Měl jsem co dělat abych tuto knihu dočetl...

Miro67
12.04.2016 4 z 5

Přestože námět knihy - ztracené dítě - způsobí mrazení v zádech každému rodiči, neoznačila bych ji jako thiller. Je však psaná poutavě, čtenář je okamžitě vtažen do děje a skoro do konce neví, jen doufá ve šťastný konec.

veronika9143
12.04.2016 5 z 5

Tak reálné - nádherně popsané - tolik pocitů. A přitom tak bolestné téma pro většinu z nás - nepředstavitelné. Doporučuji každému. Více v mé recenzi: http://cteme-s-laskou.blogspot.com/2016/04/spalena-obloha.html

Pavlnka
10.04.2016 5 z 5

Ze začátku mi dělalo problém zvyknout si na způsob, kterým je kniha napsána. Přibližně ve čtvrtině už jsem si nedovedla představit, že by to bylo psáno jinak. Na mě kniha zapůsobila hodně velkým dojmem a autorku si budu dále hlídat. Super kniha, kterou budu všem doporučovat.

fis.rena
08.04.2016 4 z 5

Perfektní thriller,u kterého mi místy bylo opravdu ouzko. Číst o mojí nejhorší noční můře a vlastně nejhorší noční můře každého rodiče je neskutečný zážitek. Dostala jsem se s Rachel na dno a pocítila to,co nikdy nechci cítit.

Šánka
03.04.2016 5 z 5

Výborně napsaný psychologický thriller. Velmi sugestivní příběh, jenž není založený na akčních scénách, ale výstižném popisu děsivé atmosféry strachu kolem zmizení malého chlapce, perfektně popsaných pocitů a chování jeho matky a skvěle vykreslených charakterů osob.
Povedený debut, který vyděsí a rozjitří smysly.

jiri77
02.04.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha ,která splnila mé očekávání. Na knize se mi líbilo a až mrazilo jak by mohl být příběh reálný, co ještě umocnili ukázky z blogu a sociálních sítí a výpovědi policisty u psychologa,podle kterých nahlédneme do nitra člověka který si dává do pátrání po ztraceném dítěti plnou zodpovědnost. Už ted' se těším na další autorčiny knihy.

knihomol 61
30.03.2016

Bylo to zase něco jiného a překvapivý závěr,ale neposadila jsem se s toho na zadek.Znám lepší a vlastně nevím, proč to má takový název. Možná nějaká metafora nebo fakt nevím.

mariva
19.03.2016 4 z 5

Napínavý příběh, jen mě trochu rušily vložené výpovědi policisty u psychologa a ukázky z blogu. Dala bych přednost souvislému textu.

Mashiiro
14.03.2016 3 z 5

Podle mého názoru píše Flynnová lépe. Asi tak o 100% . Ale kniha byla celkově docela dobrá.

putpuda
08.03.2016 5 z 5

Super počtení. Ze začatku mi trochu připomínala jeden film (Ztraceni v moři, možná tím, že tam se ztracený syn také jmenoval Ben a jeho matka byla fotografka.)
Není to nijak akční spíše psychologický román. Jsem ráda, že je "na trhu" další spisovatelka, na jejíž knihy se budu těšit ;)

Šárka5875
06.03.2016 5 z 5

Skvělý autorčin debut. Čtivě napsaný psychothriller se správnou dávkou napětí. Recenze v záložkách - Můj knižní ráj.

kanitsuj
04.03.2016 5 z 5

Mám radost, že jsem konečně natrefila na knihu, která se kvalitativně skutečně vyrovná knihám G. Flynnové a co možná lépe, v mnohém ji i předčí. Autorčin rukopis jako by osciloval mezi thrillerovým napětím Flynnové a velmi precizní komplikovanou psychologickou drobnokresbou knih Liane Moriartyové.
Čtení pro mne bylo skutečným zážitkem, a proto hodnotím tak vysoko. Příběh nebyl předvídatelný a pointa měla reálné kontury.Asi nejsilnějšími místy pro mne byly začátek a konec - začátek byl velmi uvěřitelný (jako bych doslova hmatatelně cítila les kolem sebe a hrůzu Rachel, která marně hledá syna) a konec, protože byl úplně, ale úplně jiný, než jsem čekala u podobného typu románů. Možná i právě díky velmi vydařenému konci je kniha rozhodně nadprůměrná.

JanaDor
02.03.2016 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. Perfektně jsou tu vyjádřeny pocity hlavních hrdinů. Chvíle napětí a momenty překvapení, které postupně odkrývají fakta o osobách, kteří se pohybovali v Benovém okolí, jsou skvěle načasovány. Co se asi stalo, jsem tušila v poslední třetině knihy, ale do pachatele jsem se netrefila. Největším plusem příběhu je, že je vykreslen nadmíru opravdově.
Zvu vás k napínavé jízdě, která vám přinejmenším pocuchá účes. Ale dle mých pocitů, to spíš vidím na čtecí vysavač. Vtáhne a nepustí.

ptoček
01.03.2016 4 z 5

Překvapila mě, v dobrém slova smyslu. Skvělý psychothriller, který mě (možná tím že jsem matka stejně starého dítka) úplně pohltil, děsil, musela jsem prostě číst dál a dál :-) za mě zaslouženě 4*, budu ráda čekat na další knížku autorky.

katy238
25.02.2016 5 z 5

Skutečně výjimečná kniha. Příběh mě pohltil od začátku až do konce. Doporučuji každému, kdo má rád detektivky a překvapivé obraty děje.

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva