Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

Sova15
18.08.2018 4 z 5

Nejdřív jsem se nemohla nějak začíst. V druhé polovině mě ale kniha vzala a hodnotím dobře. Pachatel by mě nenapadl.A ještě jeden postřeh -věřte na maminkovský
instinkt, nezklame.

Lennji
14.08.2018 5 z 5

Krásná kniha..na konci jsem i potřebovala kapesník a to se mi jen tak nestává :-) celou dobu je děj napínavý, ani chvíli jsem se nenudila, máte několik různých podezřelých a stejně vás nakonec překvapí, kdo za tím vším stál..

hana9285
06.08.2018 5 z 5

Napínavé, hezky se četlo, určitě doporučuji

reňa30
05.08.2018 4 z 5

Z námětu by se dalo vytěžit mnohem víc...dobře se četla,ale na pět hvězdiček to není

kaculliv
13.07.2018 5 z 5

Kniha mě pohltila a vůbec mě nenapadlo kdo za vším může stát a o to je to pro mě lepší kniha!

ctenarkaEva
30.04.2018 4 z 5

Napínavý psychologický thriller. Nejdříve mi děj připadal hodně rozvleklý, ale postupně se mi četl lépe. Musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, jak dopadl. Konec byl překvapivý. Určitě stojí za přečtení.

Dousabel
10.04.2018 4 z 5

Výborný, napínavý thriller, autorka si s námi pohrává jak kočka s myší. Několik dějových linek, některé z přítomnosti, jiné z budoucnosti, poměrně dost potenciálních pachatelů, sama jsem skákala s podezřením z jednoho na druhého. Výborně vykreslena psychologie rodičů ztraceného dítěte, měla jsem sevřený žaludek celou dobu s nimi. Velice povedená prvotina!

maizy
10.04.2018 4 z 5

Co se může stát matce horšího než ztráta vlastního dítěte? Stačí jeden kratičký okamžik a vše je jinak, než má být...
Kniha se mi líbila. Nebyla tedy pro mě úplně TOP, abych se k ní vracela v každé volné chvilce celá nedočkavá, ale jakožto prvotina, byla kniha vydařená.
Příběh se četl dobře, nenudil, místy opravdu velmi napínavý. Poměrně krátké kapitoly, kde se střídá vyprávění postav... Je super, že autorka do knihy použila i komentáře z facebooku, čtenáři se pak zdá, že nečte fikci, ale zcela reálný příběh.
Knihu ráda doporučím dál.

Dashow
04.04.2018 5 z 5

Napínavé, promyšlené, strhující. Psáno z pohledu více osob - hodnotím kladně. Knížka se mi líbila a chystám se i na druhou knihu téhle autorky. Můžu jen doporučit.

Vlcice72
03.04.2018 5 z 5

Strhující, napínavý, emocionálně nabitý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, poháněna touhou dozvědět, jak vše skončí... Rozhodně doporučuji!!!

stavinohova
10.03.2018 4 z 5

Me se kniha libila...

monishek
08.03.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi libila. Libil se mi styl, kterym to bylo napsane. Nebyl to jen pribeh o necem, ale nekolik pohledu na to, co se stalo. Ocenuji, ze spisovatelka zahrnula i internetove diskuze (facebook, blog). Bylo to pro me prijemne okoreneni. Nemela jsem pocit, ze by se pribeh vlekl. Byla jsem do neho fakt ,,zazrana'', obzvlast, kdyz se blizilo vyvrcholeni pripadu a ja premyslela, jaky to bude mit konec. Mozna ten uplny zaver bych trochu usekla, ale jinak jsem s knizkou velmi spokojena a doporucuji.

HalleyM
28.02.2018 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla a i děj byl zajímavý. Líbilo se mi, že je kniha napsaná z vícero postav. Čtyři hvězdičky dávám jen kvůli tomu, že se občas děj trochu vlekl, ale nic, co se by se nedalo zvládnout.

Klára2216
23.02.2018 5 z 5

Příběh mě naprosto pohltil, měla jsem přečtené za několik hodin. Hodně mi připomínalo Zmizelou. Určitě si přečtu autorčinu novou knihu.

Petra17
20.01.2018 5 z 5

Napínavá až do konce... DÁLE NEČÍST --- MOŽNÝ SPOILER... Děsivý příběh, na něco takového dítě, nikdy nezapomene, pokud se ted vrátí domů,že... A myslím, že ani neni schopno o tom mluvit a odpustit jak rodičům tak únosci. A také si to žádné dítě nezaslouží. Nic takového.

hanča34
14.01.2018 5 z 5

Tak to teda, tahle kniha mě hodně vzala. Ze začátku jsem myslela že ji nebudu moct číst, protože v létě nám takto zmizel vnuk přibližně ve stejném věku. Asi po 4 hodinách nám ho policie našla. Tak jsem si trochu dokázala představit tu bezmoc matky a celé rodiny. MacMillanová je úžasná, její prvotina a taková pecka. I Dokonalou doporučuji.

Kekik
10.01.2018 5 z 5

Super.
Líbí se mi, že příběh není jen z pohledů rodičů a vyšetřovatelů, ale že autorka vložila do knihy i např. komunikaci mezi lidmi na diskuzním fóru. Příběhu to dodalo autentičnost. Chvílemi jsem úplně zapomínala, že čtu knihu. Velkou chválu si zaslouží i to, jak autorka bravurně vykreslila dopad médií na psychiku rodičů a rodiny pohřešovaných osob. (Nikdy nepochopím, jak dokáží kvůli článku jít tak zvaně "přes mrtvoly". Neskutečná bestiálnost). Dalším plusem je sezení Jima s p. doktorkou Manelliovou. Kniha na mě působila velice reálně.

Agatha84
02.01.2018 5 z 5

Perfektní - pojetí, střídání pohledů na únos dítěte, psychologie všech zúčastněných. Jediným záporem samotné rozzuzlení,kdy se zdá, že vlastně všichni s sebou vláčíme nějaké brutální trauma. Avšak s ohledem na celkové vyznění příběhu toto odpouštím :)

kudrdlinka
23.12.2017 3 z 5

Můj komentář není taky úplně nadšený. Knihu jsem četla poměrně dlouho, nedokázala jsem se do toho pořádně vžít, docela se to vleklo. Ale možná to bylo i tím, že teď na to prostě nebylo moc času.

Adriana.82
22.12.2017 5 z 5

zase půjdu proti proti proudu - jako matka malého chlapce mě toto velmi oslovilo a celý příběh jsem byla neklidná a napnutá,jak to dopadne a hlavně jsem se modlila,aby Ben byl v pořádku ... asi nejde o to,zda to udělal ten či ten ..... .ale že se to vůbec stalo .... !!!!!! budu více hlídat to své blonďaté štěstí !!!!!

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva