Spálená obloha

Spálená obloha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273665/bmid_spalena-obloha-rAM-273665.jpg 4 602 184

Jim Clemo série

Stačí jen okamžik – a život se změní v peklo. A umí ho vykreslit nejen Gillian Flynnová... Rachel Jennerová zůstala na moment pozadu. Od té chvíle se její osmiletý syn Ben pohřešuje. Avšak co se vlastně onoho osudového odpoledne na jejich procházce v lese stalo? Rachel se zhroutí svět, navíc proti sobě poštve téměř celou veřejnost. Ani spolupráce s policií neprobíhá zrovna ideálně. Ubíhají minuty, hodiny, dny... neúprosně ukrajují šanci, že Ben je ještě naživu. Že se najde. A vrátí se zpět. Rachel zjistí, že nikomu nemůže věřit. Dá se však věřit Rachel? Sugestivní, originální psychothriller – bestseller vycházející v sedmnácti zemích – je určen všem, komu utkvěla v paměti atmosféra románů Ostré předměty a Temné kouty.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Burnt Paper Sky , 2015

Zuzulinka
25.08.2021 3 z 5

Na mne byla kniha moc stresující. Jako matka dvou dětí, a rozvedená, jsem to nesla špatně.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Vždycky si říkám, že nebudu dávat knize 5 hvězdiček jenom proto, že se mi líbila, protože pak se objeví nějaká, která mě vyložené uchvátí a mě ty hvězdičky pak budou k hodnocení chybět. A tohle je zrovna ten případ. Kniha naprosto bez chyby, napínavá, čtivá s výborným tématem. Po dočtení knihy jsem pociťovala nepříjemné mrazení. Opravdu doporučuji a těším se na novou knihu této autorky. Samozřejmě hodnotím 5ti hvězdami (kéž bych nyní měla nějakou navíc :).

ivzu77
20.04.2021 4 z 5

Při čtení jsem si říkala, že mi to neubíhá tak jako jiné knížky, ale to se u mne vždy za polovinou zlomí a pak jsme dočítala poslední stránky ráno u pracovního stolu v kanceláři.
Téma známé, případy únosu a jejich šetření se v knihách objevuje, pachatel překvapivý, dialogy u psycholožky měly propojovat osobnost detektiva s jeho pracovním nasazením a myšlenky matky nám vyprávěly příběh. Za mne čtivé.

Peyka
22.03.2021 1 z 5

Při čtení jsem si připadala, jako když čekám na zpožděný vlak a na nádražní tabuli stále naskakují přibývající minuty. Knihu jsem měla doma skoro tři roky než jsem ji dočetla. Asi třikrát jsem číst začala, ale nepodařilo se mi do ní dostat tak, aby mě zajímalo, jak to dopadne. Ani na počtvrté mě to moc nezajímalo, ale nerada nechávám knížky nedočtené. Všude jsem četla, že je to lepší Gillian Flynn. Osobně nechápu "Flynnovský" fenomén, opět se dostávám k problému dnešního PR, dobré jméno neznačí kvalitu. I přes antipatie jsem dala šanci její "nástupkyni."

Bohužel, u mě Spálená obloha nezabodovala. Musím souhlasit s kritickými komentáři pode mnou. Ucourané, plytké, monotónní, nezáživné, Gillian Flynn přes kopírák - to jsou mírné přívlastky, které bych použila. Vadily mi i vložené novinářské články, komentáře ze sociálních sítí i Jimovy "srdceryvné" kapitoly. Ten chlap na mě působil strašně asexuálně. :/ Tohle nemělo s thrillerem nic společného.

Pavlína2019
16.03.2021 5 z 5

Úžasná skvělá kniha! Doporučuji!!

Bara52
10.03.2021 2 z 5

Moc me to nenadchlo. Bylo to takove trochu plytke, a asi v pulce knizky mi zacalo pripadat, ze je to moc zdlouhavy, a mela jsem sto chuti kouknout na posledni kapitolu - uprimne? O nic bych neprisla. Ale cetla jsem i horsi knihy.

veronika9761
03.03.2021 1 z 5

Utahany, unyly, ucourany, tezkopadny, plytky, ani ryba ani rak vzhledem k žánru. Skoda času na precteni.

broskev28
23.02.2021 3 z 5

Moje pocity po přečtení asi nejlépe vyjadřuje komentář mirin1349.
Obávám se, že jsem nepochopila význam názvu - ani originál, ani překlad. Některé situace mi připadaly nevysvětlené, ale nebyly k pochopení příběhu nezbytné (jako ostatně velký kus této knihy), takže to v zásadě nevadilo.
A teď si připadám tak trochu jako u zubaře: mám to za sebou a vlastně to ani tolik nebolelo. Uvážíme-li hlavní téma knihy, dala by se předchozí věta považovat za pochvalu, soudím já.

DominaCZ
11.01.2021 1 z 5

SPOILERY!!!!
Odchází jí chlap a ona si nevšimla měsíce předtím divnýho chování, i když všichni okolo jo? Aha, ona vlastně neměla čas- "když se musíte starat o děti (-o jedno) a dělat kariéru..." Jasný no.

Její případ zajímal VŠECHNY.- A to jako proč, když děcka se ztrácej denodenně??

Po 4 dnech pátrání nežere a "kyčle jí trčí jako nikdy předtím a břicho má úplně vpadlé". Hm, dobrá čtyřdenní dieta, to by musela během vteřiny vážit tak 20 kilo .

Policistka jí vytírá mopem mlíko u dveří? Skvělá služba :)

Policajtka že dává info na amatérskej blogísek ohledně vyšetřování? Cože???

A konec? Prostě trocha řeči a pár slziček na lůžku, toť vše????????????????
KONEC.

Mně se jako všem nelíbilo její chování, jasněže. Chovala se jako pratur, byla odporná, a že ji noviny a titulky ODSUZOVALY a ona byla "oběť"? No byla leda tak na nakopání do *iti.
Nevím, proč ji autorka takhle vykreslila, když jak všichni víme, samoživky jsou už z principu vždycky zbožňovaný a glorifikovaný a už jen proto by byla celá země s ní, ne proti ní.

No prostě knížka plná nesmyslů, nedotaženosti a blbosti s odpornou hl. "hrdinkou". Spíš slepicí no. Případ o ničem, vyšetřování mě nebralo, a ten ufňukanec, co nemohl chrápat, mě nezajímal vůbec. Koho zajímají jeho rozbory s lékařkou na sezení???
Jako čtivý, ale odrazuje to skrz ty lidi a děj o ničem.

bigben
21.12.2020 3 z 5

Rozpadlé manželství, zmizení syna, zjištění vlastní identity, odhalení pravdy vždy perfektní sestry a inspektor, kterého případ citelně zasáhl. Vyprávění z pozice matky, policisty a jeho psychoterapeutky. Jsou zde hodně popisovány pocity hlavních postav, spíš než samotné dění. Proto jsem knihu neohodnotila více hvězdičkami.

Misha11
13.11.2020 5 z 5

Na to, že jde o autorčinu první knihu, je to skvělý počin. Skvěle popsané charaktery postav, atmosféra i pocity. Zaujalo mě to mnohem víc, než například zmiňované Ostré předměty od Gillian Flynn.

čef
10.10.2020 4 z 5

Zmizení dítěte je hodně frekventovaný námět mnoha ženských románů a je jistě těžké najít nový úhel pohledu a vůbec něco nového. Autorka se pokusila o něco takového a podle mne uspěla docela dobře. Vzala si na paškál dnešní dobu, Twiter, blogy apod. plné nenávistných komentářů lidí, kteří kromě svých pochybných dojmů neví nic. Také příliš nepochválila policii a její postupy. Jinak se vyřádila na rodinných vztazích, ale to bylo očekávatelné, že. Takže dobrá, dalo se.

Karoska
19.09.2020 5 z 5

Naprosto fenomenální kniha. Jedna z nejlepších, jakou jsem kdy četla. Skvěle vystavěná - technicky, co do struktury. A děj? Co se mi odehrávalo v hlavě? Pocity? Nepopsatelné! Popadněte ji a čtěte!

Lenka0007
10.09.2020 3 z 5

Přiznám se, že jsem přečetla první a poslední třetinu knihy; terapeutická sezení jednoho z vyšetřovatelů jsem přeskakovala. Chválím originální námět, kniha není zaměřena na práci detektivů, ale na pocity a prožitky matky, sužovanou výčitkami svědomí, že neuhlídala svého syna. Na druhou stranu jsem měla pocit, že se nic neděje, stále jen smutek rodičů, novináři...., závěr fajn, čtenář rozhodně není ošizen.

Sejna1955
24.08.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha, překvapující námět.

Awča
18.08.2020 5 z 5

Skvěle jsem si početla. Příběh byl tedy obzvlášť pro čtenáře-rodiče dost nervy drásající, pocity matky byly vykresleny skvěle, hyenismus internetových diskuzí také.
Atmosféru pěkně doplňovaly i zápisy z terapeutických sezení.
Pachatel a motiv trošku slabší, ale jako celek se mi kniha moc líbila.

Ossinky
30.07.2020 5 z 5

Mě se líbila, dobře se to četlo, napínavé až do konce.

Warty
08.07.2020 4 z 5

Dobře napsané a čtivé, místy i docela napínavé. Moc jsem ale nerozumněla tomu, proč jsou do příběhu "vklíněna" terapeutická sezení jednoho z detektivů. Pro samotný děj mi nepřišla nijak důležitá nebo dokreslující...

Mirin1349
02.07.2020 3 z 5

Příběh to byl dobrý a čtivý, na tohle téma jsem už pár knih četla, takže to nijak překvapující nebo šokující nebylo, ale četlo se to hezky. Co mi ale přišlo zbytečné, byly úryvky a citace z různých publikací a diskuzních fór. To, že se lidi pod rouškou anonymity na internetu vyjadřují hrozně a mají rychlé soudy, je obecně známý fakt. Přišlo mi to od autorky spíš jako potřeba zakomponovat do knihy, která by fungovala dobře sama o sobě a oživení nepotřebovala, něco extra. Budu asi za rýpala, ale další zbytečnost byla v rodinné historii Nicky a Rachel. To jsem si přišla zase jako u skandinávských thrillerů, což bylo u jinak tak poklidné knihy jako pěst na oko.

kachnat
25.06.2020 4 z 5

Prvních pár stránek jsem se nemohla začíst, ale pak mě příběh pohltil. Občas mi děj přišel trochu překombinovaný. Téměř celou knihu jsem podezřívala někoho úplně jiného než skutečného pachatele. Také bylo dobře podáno to, jaké jsou lidé hyeny a jak baží po neštěstí druhých...

americká literatura nenávist únosy dětí

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva