Ještě že nejsem kat

Ještě že nejsem kat https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211051/bmid_jeste-ze-nejsem-kat-211051.jpg 4 337 337

Dobrodružný detektivní příběh, který se odehrává v renesanční Praze. Román vznikl na podkladu autorovy stejnojmenné divadelní hry. Nabízí plno zvratů, napětí, ale i zábavných situací a nečekané rozuzlení. Hlavními hrdiny nejsou detektivové známí z jiných Vondruškových románů, ale zdánlivě nesourodá trojice - staroměstský rychtář, katovka a zběhlý student teologie. - Kniha obsahuje i CD písní Petra Traxlera z divadelních her Vlastimila Vondrušky.... celý text

Aliii
03.02.2017 5 z 5

Pan Vondruška prostě nezklame. Kratší příběh, ale opět zábavné počtení. Oldřich z Chlumu mi tu nechyběl, postavy byly pestré a obraz tehdejší doby a společnosti mi běžel před očima spolu s dějem. Ne všechno bylo uvěřitelné (např. vztahy rychtáře s katovkou a její návštěvy u něj doma), ale vůbec mi to nevadilo.

Peprnicka
13.01.2017 3 z 5

Mám ráda knihy pana Vondrušky, ale do téhle jsem se nějak ne a ne začíst...rozjelo se to až tak od poloviny... asi zůstanu u případů Oldřicha z Chlumu :-)

Damato
19.11.2016 5 z 5

Tak tohle určitě stojí za přečtení. Nejen "policejní zápletka", ale i perfektně popsaný život ve středověku mi trochu otevřel oči na můj pohled na tehdejší dobu. A jak je u knih pana Vondrušky asi normální - přečteno na jeden nádech ( vlastně za jednu noc).

Selinute
15.06.2016 4 z 5

Historická detektivka, která se opět povedla. Mírně napínavá, lehce oddechová, ale především zábavná. Doufám, že se dočkáme pokračování! Ráda bych se totiž znovu setkala se sympatickou katovkou Magdalénou, vtipnou Světlanou, mladým katem Petrem i staroměstským rychtářem Janem.

Vojslava
10.06.2016 5 z 5

Svižná detektivka opravdu nenudila, pěkně zapletená a nejen "kriminalistický" vtip nezapírá. Důstojný doplněk k ostatním řadám a doporučuji.

stefinam
30.05.2016 4 z 5

Hezký příběh, zhltla jsem ve 2 dnech:-)

helenkan
10.04.2016 5 z 5

Pěkná detektivka. Už tenkrát boj o moc a peníze. Pořád je to stejné a lidi se stále diví. :)

witko
07.04.2016 4 z 5

Příjemná historická detektivka.

Pet007
14.02.2016 4 z 5

Vondruška to je téměř jistota, že mne kniha bude bavit. Ráda utíkám do středověku, ale ve skutečnosti bych v té době žít nechtěla. Bavil mne i boj o koryta mezi konšely, něco se prostě nezmění nikdy.

rencovav
07.02.2016 4 z 5

Moje první knížka od Vondrušky, která mě nezklamala. Naopak, od té doby jsem toho z pera tohohle skvělého historika přečetla už mnoho. :)

orinka3
01.12.2015 4 z 5

Dobře jsem se bavila. Korupce na radnici stejná jako dneska, zápletka šikovná, jazyk živý. Prima knížka, doporučuji všem pro chvíle oddechu.

konicekbily
12.11.2015 4 z 5

Moc pěkná historická detektivka - už tenkrát byla pražská radnice plná handrkování, falše, lží a pomluv!

Marika Vanova
28.09.2015 4 z 5

Celkem pěkné, jen někdy si myslím, že osoby jednaly, jak by v té době nemohly.

TeaPeter
13.08.2015 3 z 5

Tato kniha mi oproti autorovým ostatním knihám přišla dost jiná: 1. Nějak se mi nepodařilo najít opravdu hlavní postavu a vlastně ani detektiva. 2. Vraždy tam sice byly, ale jen tak nějak sekundovaly korupci, klintelismu... 3. Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetl, minimálně začátek byl psán jinak než bývá u pana Vondrusky zvykem. Skoro jsem to vzdal. 4. Historických reálií, často velmi přesných, kterých jsou jinak Vondruškovy knihy plné a které mě bežně motivují k dohledávání dalších podrobností a souvislostí, bylo tentokrát jako šafránu. 5. Nějak více bylo i nelogičností... To se opravdu mohl stát jen tak kdokoli katem?
Když to shrnu, tak tahle knížka není ani tak detektivka o řešení zločinu a dopadení pachatele, jako spíše balada o komunální politice, která působí až děsivé současně. Špatná kniha to není, ale v porovnání s ostatními autorovými knihami působí spíše mdle.

čef
01.08.2015 4 z 5

Vondruškovi historické detektivní knihy ve velké většině obsahují mnoho zajímavých detailů kvůli kterým stojí za přečtení i když jde jinak mnohdy pouze o milé, snadno přečtené pohádkové příběhy určené především začínajícím zájemcům o historickou literaturu. V této knize je však těchto zajímavých detailů pomálu, dějinné zařazení nelze skoro poznat, mnoho postav by mohlo podobně fungovat skoro kdykoliv a tak se mohu jenom těšit na něco jako byla Přemyslovská trilogie nebo snad bude Husitská epopej.

Macek58
27.06.2015 4 z 5

Takové odpočinkové čtení,bez velkého přemýšlení nad dějem a zápletkou. Trochu zidealizovaný život kata a déní okolo něj. I tak dobrá kniha.

cérka
26.05.2015 4 z 5

Také malé zklamání. Chyběl hlavní vyšetřovatel, zmatek v postavách a hlavně příliš "růžová" práce kata a jeho pomocníků. Každopádně knihu jsem přečetla s chutí, rychle a až do samotného konce.

Pavlnka
10.05.2015 3 z 5

Trošku zklamání. Knížka se četla dobře a děj byl zajímavý, ale měla jsem guláš v postavách a srovnala jsem si ho snad až v druhé polovině knížky. Na druhou stranu je fakt, že jsem se zase poučila a dozvěděla spoustu nových informací o životě v minulosti.

Shardlake
10.03.2015 3 z 5

Kniha se četla dobře, zápletka byla téměř na začátku děje, takže byl důvod pro další četbu, zpočátku jsem se ztrácela v postavách, je zde opět popsán život v té době včetně jeho výhod a úskalí, ale přesto mě přijdou knihy s Oldřichem z Chlumu mnohem čtivější a zajímavější.

Isew
03.03.2015 4 z 5

Další z povedených Vondruškovkých knih. Moc se mi líbila. S posledními slovy v knize jsem si říkala: "To bylo hezké". Ačkoli byl pachatel poměrně brzy jasný, bylo zajímavé sledovat, co udělá a koho bude chtít nastrčit místo sebe. A taky mi došlo, že se vlastně vůbec nic nezměnilo. I dnes sedí na nejvyšších místech ve městech prospěcháři, kteří myslí víc na svůj prospěch, než na dobro města. Čest výjimkám - stále doufám, že nějací takoví opravdu jsou. A je jedno, jestli vládne král nebo si své zastupitele volíme sami. Trpké.