Ještě mě nezabíjej

Ještě mě nezabíjej https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41422/bmid_jeste-me-nezabijej-Vjt-41422.jpg 4 464 106

Casey Marshallová je pohádkově bohatá dědička a spokojená manželka pohledného a milujícího Warrena. Její dokonalý svět je rozbit na kusy ve chvíli, kdy do ní plnou rychlostí narazí auto a vážně ji zraní. Casey leží v kómatu na nemocničním lůžku a postupně si uvědomuje, že sice slyší, ale nevidí, nemůže komunikovat ani se hýbat. Zmocňuje se jí neskutečný děs, že do konce života zůstane živou mrtvolou, odsouzenou k čekání na chvíli, kdy se pro své blízké stane jen věcí na obtíž. Ani někteří z jejích přátel, kteří ji navštěvují, nejsou takoví, za jaké je považovala. A od detektiva náhodně zaslechne, že její nehoda byla nejspíš dobře naplánovaným pokusem o vraždu... Casey se všemožně snaží vymanit ze svého umírání zaživa, ale během pobytu v nemocnici si nakonec musí položit otázku, zda to, co ji v blízké budoucnosti čeká, není mnohem horší než kóma...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Life , 2009

JancaKube
08.04.2020 2 z 5

Trochu nuda.

soukroma
08.03.2020 3 z 5

Nepříliš originální, velmi předvídatelné, moc "žensky" upovídané.

Ale jedno literární plus to mělo: u lůžka pacientky se předčítalo z románu Middlemarch, veledíla George Elliot/a/ové.

lucka1998
02.03.2020 4 z 5

Normálně tento typ knih nečtu, ale velmi mě zaujal jak příběh, tak konec příběhu který byl neočekávaný. Pouze mi vadilo, že od 1/3 knihy víme, kdo za tím stojí, ale možná proto je člověk tak napnutý...

Akireee
06.12.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Ikdyž už v první polovině knihy člověk ví, kdo za vším stojí, tak to neubere na napětí... A až do konce jste napnutý jak kšandy.

zimolka
01.11.2019 5 z 5

Tato kniha se opravdu povedla.

Aleh
07.09.2019 4 z 5

Mám slabost pro Joy Fieldingovou a její tvorbu. Dostala se mi do rukou její kniha Ještě mě nezabíjej. Zajímavé téma. Jaký okamžik stačí, že se náš život totálně změní a předestře se nekonečný čas k přemýšlení, co se vlastně stalo. Proč se to všechno stalo? Jaký bude další život? je to vůbec ještě život? A byla to náhoda nebo si to někdo naplánoval? A co všechno se žena dozví o lidech, kteří byli součástí jejího života před tím. A co bude dál? Jedna z těch knih, ve které se autorce podařilo udržet napětí a spád až do konce.

pavčape
14.08.2019 4 z 5

Jedna z těch lepších od. J. F.. Sice bylo od počátku jasné, kdo asi za tím stojí, přesto napínavé čtení.

ivetule
15.07.2019 5 z 5

I v knihobudce lze objevit dobré čtení. Moje oblíbené téma týkající se mozku a kómatu.???? Napínavé až do konce.

ronave
16.06.2019 5 z 5

Další z fantastických knih Joy Fieldingové.
Tři sta stránek o ženě v kómatu, která vše slyší, ovšem nevidí a neví jak to bude dál. Poznává své blízké z jiné stránky než je znala před svou ,,nehodou,,.
Opět pro mě bylo těžké knihu odložit z ruky, nemohla jsem se dočkat konce.

lenny_prague
16.06.2019 4 z 5

Jedna z nejlepších od Fieldingové, kterou jsem četla. Zajímavá zápletka (možná trochu nerealistická :-)), která měla spád. Četla jsem jedním dechem. Rozuzlení pro mě překvapivé :)

Alzbetta
27.04.2019 4 z 5

Nejhorší Boží trest... zůstat uvěznění ve vlastním těle????
Od začátku jsem tušila jak to asi dopadne,ale přesto jsem byla naplá,až do konce.

zdenaR
02.04.2019 4 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky.
Velmi čtivé, napínavé, i když trochu předvídatelné.
Doporučuji, Joy Fielding je pro mě návyková :-)))

pingu1
05.03.2019 5 z 5

Žena, která se napůl probere z kómatu, zjišťuje, že nic není takové, jaké se zdálo... Mrazivý thriller o situaci, do které by se nikdo nechtěl dostat....

jana79
24.02.2019 5 z 5

Me se kniha líbila dobra detektivka

Ankavi
22.02.2019 3 z 5

Lehce rozvleklý děj, jinak námět dobrý - ale zpracování průměrné. Představa člověka v kómatu je jistě děsivá, nicméně kniha se mně bohužel tak nějak nedotkla. Jak přišla, tak ode mě odejde, vlastně budu po čase vzpomínat, jak to s tou Casey vlastně bylo. Konec byl naopak jak z rychlíku, ani ve mně nestačil doznít. Celkový dojem tedy velmi rozporuplný.

boeink
15.02.2019 4 z 5

Prostě Fieldingová! Baví mě. Ráda čtu její knihy a ani tato mě nezklamala.

stju
27.01.2019 4 z 5

Příběh je opravdu zajímavý, autorka mě dokázala téměř do konce držet v napětí, zda se Casey podaří uniknout osudu, který pro ni připravil její do té doby úžasný manžel. Trochu mě zklamal, podle mého názoru, celkem uspěchaný závěr.
Hlavně mě však po přečtení docela děsí představa, že podobný osud (vegetativní stav) může postihnout kohokoliv z nás...

Janina05
26.01.2019 4 z 5

První kniha od této autorky. Zajímavý příběh,který by člověk určitě nechtěl sám zažít. Vše vnímat a přitom být bezmocný.Pro mně pohodové čtení ,ráda sáhnu pro další knize.

Adhara
23.11.2018 3 z 5

Námet vynikajúci. Spracovanie o dosť horšie. Myseľ hlavnej hrdinky mi pripadala veľmi povrchná, takže som sa s ňou nevedela stotožniť a súcitiť. Na to, že je v stave, kedy je jej jediným zmyslom sluch, mi pripadala neuveriteľne málo rozrušená, riešiaca neuveriteľne málo vecí, či dokonca menej podstatné veci. Ako to, že nebola frustrovaná z nedostatku pohybu? Z toho, že ju niečo svrbí a nemôže si to poškrabať? Že sa neobáva o zrak? že jej zvuky, ktoré musí ako slepá vnímať zvlášť citlivo, nevadia? Niektoré obavy vyplývajúce z jej príšerného stavu vypísané boli, ale slabo, bez emócií, povrchne... pritom by som čakala, že človek, ktorý sa nemá ako rozptýliť, nemá ako namiesto problému myslieť na niečo iné, bude zažívať priam emočné hurikány - či už z vlastného stavu alebo zo šokujúcich vecí, ktoré sa dozvedela. Casey nezažívala nič. Škoda...

Teresita
21.09.2018 4 z 5

Joy Fieldingová opět nezklamala. Kniha je napínavá a originální. Je fakt, že se dost brzy dozvíme, kdo za to všechno může a potom se vlastně nic moc neděje až nakonec vše velice rychle skončí. Čekala jsem více zvratů a momentů překvapení a propracovanější závěr. Knize to ale neubírá na čtivosti a děj příjemné ubíhá.