Bláto a mršiny

Bláto a mršiny https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321395/mid_blato-a-mrsiny-y9N-321395.jpg 4 98 34

Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi… Vyšetřování se ujímá Jess Campbellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Mud, Muck and Dead Things , 2009

LisaEla
13.04.2018 4 z 5

Knížka byla napínavá a čtivá. Pouze asi 50 posledních stran - rozuzlení a vysvětlení motivů bylo pro mě trochu zklamáním - přišlo mi to jako příliš vykonstruované, nepřirozené, násilné...
PS: Překladatelka si rovněž mohla odpustit výrazy "ó" (nejen "ó ano" a "ó ne"). Objevují se snad na každé druhé stránce a působí dost rušivě. :-(

jahlina
14.09.2017 3 z 5

Nečetlo se špatně, chvílemi jsem, ale měla pocit, že to vůbec neodsejpá. Rozuzlení také nebylo moc překvapivé.

mats379
28.08.2017 3 z 5

Slušná detektivka, ale kvalit předchozí série zatím nedosáhla, vrah se dal snadno uhodnout...

Danago
19.08.2017 1 z 5

Detektivka z prostředí anglického venkova. Zpočátku mě zaujala a zdálo se , že příběh bude napínavý a zajímavý. Ale s postupem čtení se nic moc nedělo. Zápletka byla tak nějak fádní, nedomyšlená a celkem nevěrohdná. U knížky jsem se moc nebavila, pořád jsem doufala, že se to ještě nějak rozjede, že alespoň konec bude překvapivý, ale to se nestalo. Do čtení jsem se musela nutit. Vadilo mi, že autorka místy někde něco nakousla , ale dále to nerozváděla . Jakože duchařská zápletka byla taky tak nějak nedovysvětlená. Bohužel tato knížka se mě osobně nelíbila. Docela jsem se nudila.

alnahu
10.08.2017 4 z 5

Další zdařilá detektivka ,která se příjemně četla ,žádný krvák. Kniha začíná „ bláto a mršiny“-nesnáším venkov ,bručel si pod vousy Lucas Burton ,přijel na tento opuštěný statek, daleko od civilizace na domluvenou schůzku. Lucas postupoval dál do chléva, viděl bláto, hnůj a teď našel mršinu. Nebyla to liška ,ale dívka. Kniha začíná pochmurně ,ale i napínavě. Vyšetřování vraždy se ujme inspektorka Jess Campbellová a inspektor Ian Carter. Celý případ je docela zamotaný ,protože mrtvá je Češka ,která si přijela do Anglie přivydělat. Ale i přesto se dobře četla a má zajímavou obálku.

Marthas
02.07.2017 3 z 5

Nu, i já jsem z knihy lehce zklamána. Zčásti možná způsobeno i tím, že byla vydána před dovydáním předchozí série, na kterou volně navazuje, takže se tam vyskytuje spoiler.
Ostatním doporučuju přečíst až po posledním dílu série Mitchell and Markby, pokud ho tedy vydají.
Co říci k tomuto dílku více, ze začátku jsem měla pocit, že neexistuje nic jako časová osa, a místní lokalizace, což mne štvalo. Nakonec jsem seznala, že si nejsem jistá, zda v prvním dílu předchozí série toto taky tak bylo, takže budiž. Dále jsem měla ze začátku pocit, že se příběh odehrává mezi kulisami na divadle, nepřišli mi dostatečně vykresleny charaktery postav a jejich odlišností bylo pomálu. Nakonec nevím, zda to mám přičíst tomu, že spisovatelka, mimochodem má oblíbená, už je taková profesionálka, že na to má málo času a musí to šít horkou jehlou anebo je to něčím jiným. Bohužel toto dílko nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy od Ann četla, což ale neznamená, že se nepustím do příštího připravovaného dílu. Prostě jen pochybuju, že je budu kupovat zpětně jako předchozí nedovadanou sérii (tu doufám dovydají, jinak by mě pěkně míchli, za největší sprosťárnu od vydavatelství považuju, když nevydají poslední díl). Hodnotím : 2,5/5
( - knize nepomohlo ani to, že tisk maže,
- i za poznámky překladatelky v textu, celkově poznámky překladatele beru ale musí být pod čarou
+ příjemne mne překvapilo, že i když to vyšlo u MOBY, tak překlad nebyl zas tak hrozný, byl slušný i + minimum tiskových chyb, i když nějaké blbosti tam byly taky a + nebudu muset čekat dlouho na další díl, pokud se to ovšem negativně neprojeví na překladu ) a jelikož musím zaokrouhlovat, zaokrouhlím tentokrát nahoru, od půlky to totiž bylo velmi čtivé, i když některé aspekty se dali snadno odhadnout.

petrarka72
19.06.2017 3 z 5

Záležitost průměrná, leč milá. Situováno do další venkovské oblasti, která se - stejně jako Midsommer - brzy vylidní...

zuzana2599
05.05.2017 4 z 5

Dobrá, nenáročná detektivka, určená k příjemnému čtení. Idylický anglický venkov a totožnost zavražděné, to byly pro mě dva bonusy, které působily jako koření.
Tentokrát jsem i odhalila vraha, což mě potěšilo, protože to se mi stává pouze výjimečně:-)

milunka21
23.04.2017 4 z 5

Znám lepší, ale přesto se mi kniha moc líbila a ráda si od autorky přečtu víc.

Selinute
19.04.2017 4 z 5

Tyto detektivky Ann Granger mě zatím nějak míjely..
Bláto a mršiny je anglická klasika v poklidně plynoucím tempu bez zbytečné brutality a násilí a přesto působivá a překvapivě dobrá. U této knihy mě upoutala nejprve obálka a následně i anotace slibující napínavé čtení.
A tak vítejte i vy na poklidném anglickém venkově, kde po vraždě mladé české dívky Evy je nalezena další oběť a kde už není tak bezpečno jak byste čekali...

Pavlnka
08.04.2017 3 z 5

Taková klasika bez překvapení.

alzbeta4340
01.04.2017 4 z 5

Přesně jako říká předcházející komentář - dobrá anglická detektivka klasického střihu. Hlavně střední část byla zajímavá, napínavá a čtenářsky chytlavá. Vraha jsem tipla správně pár stran před koncem - ono moc možností ani nebylo.
Já jsem spokojená a přečtu si i další díly.

konicekbily
27.03.2017 4 z 5

Dobrá anglická detektivka z venkovského prostředí.

kat65
21.02.2017 3 z 5

Pro me trochu zklamani. Mam rada autorcinu predchozi serii, proto jsem si tuto knihu bez vahani koupila a trochu lituji penez. Mam rada v knihovne knihy, ke kterym se chci vracet. Tady si nejsem uplne jista. V serii s Alanem Markbym a Meredith se propojovala dobra detektivka s romanem. Blato a mrsiny je jenom detektivka, ne snad spatna, ale urcite jsem ji necetla jednim dechem. Druhy dil urcite zkusim, ale nez ho koupim, pucim si ho v knihovne.