Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383939/bmid_polamane-panenky-hAm-383939.JPG 4 828 265

Jefferson Winter série

Takového psychopata dokáže dopadnout jen génius!

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

V28
02.10.2016 2 z 5

Možná jsem opět četl jinou knihu. Myslím, že je spousta a to opravdu spousta daleko lepších krimi thrillerů, které si skutečně zaslouží hodnocení kolem 90% a nemají. Tohle je někam do modrého kolem 50%.....Možná. Měl jsem lépe číst anotaci a všimnout si, že případy řeší eso es - odpadlík z FBI, který během tohoto případu vyřeší (vlastně ne, neřeší, logicky uhádne!) i případ z e-mailové přílohy a ještě pošle vzkaz kde nechal dotyčný vražednou zbraň. Přemíra brutality, klišé, a nadutosti opravdu dobrou krimi nedělá. Vynikajícím hodnocením dalšího autorova dílka už se nenechám nachytat a rozhodně do něj nepůjdu.

LOP
26.09.2016

Skvělé, čtivé. Doporučuji.

ptoček
26.09.2016 5 z 5

Perfektní!!! Moje první kniha od J. Carola a určitě ne poslední. Skvělá detektivka, Winter je sympaticky sarkastický, psáno čtivě, co víc si přát

Peace
15.09.2016 5 z 5

"Člověka musíme posuzovat podle skutků, ne podle slov."

Návykově čtivé, správným směrem napínavé a některé scény opravdu drsné - co více si může čtenář od pravé detektivky přát.
Třešničkou na dortu je pak postava profilisty Wintera, který si na nic nehraje a přitom svou genialitou a rebelií strčí všechny do kapsy.
Jedním slovem: skvělé!

LůcaPůca
10.09.2016 5 z 5

Tak to byla bomba!!! 5 hvězdiček :)

Drahuš
31.07.2016 5 z 5

Ufff, drsná kniha, v některých kapitolách mi bylo až nevolno. Doporučuji, ale jen silnějším povahám....těm se určitě bude líbit, tak jako mně. 5 hvězd si tato kniha zaslouží!

muchomurka
27.07.2016 4 z 5

Dost dobrá detektivka. Jsem si kolikrát říkala, že už je to jasné a o čem chce autor psát a hle, vždycky bylo něco dalšího. Bylo to neskutečně uvěřitelné, běhal mi celou dobu mráz po zádech. Brrrr. Jediné, co mi na knížce vadilo, byly kapitoly s Rachel. Bez těch bych se určitě obešla. A také jsem doufala, že pachatel bude hoooodně trpět.

sabca
27.07.2016 5 z 5

Knížka napínavá, která se nedala odložit, takže pochopitelně během dvou dnů přečtená. Hrdina velmi sympatický a těším se na další příběhy s tímto policistou. Sériový vrah měl drsné praktiky, které prováděl na unesených ženách. Kdo má rád napětí a´t si knihu přečte.

sioux
19.07.2016 5 z 5

Povedená práce.
Sympatický hlavní hrdina, konečně žádný alkoholik s depresí...Absence multikulti nesmyslů a politické korektnosti. Parádní úchyl a nevinné ženy jako oběti.
Osvěžující věc, která se četla hodně rychle.

haluz
10.07.2016 5 z 5

Bomba !! Hned jdu na další díl :)

JustWomen
24.06.2016 5 z 5

Tak to byla jízda, skvělé, doporučuji, chci další.

putpuda
19.06.2016 5 z 5

Hodně dobrá! Po dlouhé době kniha, při jejímž čtení (hlavně večer,když už celá rodinka spí a já mám klid;)) jsem se bála jít na záchod a v noci se bála vystrčit nohu z pod peřiny :o.
Už mám zamluvený další díl, tak se moc těším, až zase nebudu moct spát ;)

wendulka321
10.06.2016 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

SimonaM86
06.06.2016 5 z 5

Za mě výborná detektivka...dobře se čte, má spád a člověk se pří ní rozhodně nenudí...a profilista Winter je opravdu génius...

klokan.1905
04.06.2016 5 z 5

Přemýšlím, jestli tahle kniha měla vůbec nějakou chybičku... a nic mě nenapadá :-) Bylo to naprosto dokonalé čtení... Už teď sahám po druhém dílu a neskutečně se těším, až se do něho začtu... ;-) Co se týče obalu knížky, tak od nakladatelství BB art jsou prostě nejlepší ;-)

šipek
29.05.2016 5 z 5

Tak to bylo počteníčko. Tak takový způsob likvidace obětí to jsem ještě nečetl. Kniha se pomalu nedá odložit. Detektiv Winter je úžasný. Tato kniha má jednu vadu, že končí. Určitě jdu do dalšího dílu této série.

Lenka.Vílka
18.05.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, která mě držela v neustálém napětí. Zakousla se do mě a nepustila. Teda, pustila. Na poslední straně. Ale potom se mi stýskalo. Skvělý příběh, výtečná atmosféra, dokonale napsáno. Doporučuji.

Miukoip
18.05.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila naslepo, když jsem šla kolem knihkupectví, aniž bych si předem zjišťovala o čem kniha je a jaké má recenze, jako to mám ve zvyku. Kniha mě zaujala svým názvem a přebalem. A nelituji. Příběh od samého začátku graduje a nemá rozvláčný začátek. Příběh nemá mnoho postav, takže se v příběhu člověk neztrácí. Originální příběh, který tu ještě nebyl nebo alespoň já podobný nečetla. U knihy se mi měnily emoce jako na houpačce. Z Adama mě políval pocit hnusu a vzteku. U obětí jsem měla slzy na krajíčku, u vyšetřovatelů jsem měla vztek, že Wintera zdržují a než se k něčemu rozhoupají, tak mají milion keců. Kdybych nevěděla, že kniha je od anglického autora, myslela bych si, že v rukou držím nové dílo ze severu.

Meluzínka
09.05.2016 5 z 5

Tato kniha je napínavá od začátku do konce.Samozřejmě za mě 5* .

Mischone
27.04.2016 5 z 5

Konečně hlavní vyšetřovatel, který není alkoholik :D Byl mi sympatický už od začátku, jeho poznatky byly super na odlehčení situace, dokonce jsem se i zasmála jeho odpovědím :D
Četlo se to samo a byla jsem do konce najatá, děj se neustále vyvíjel, měnily se závěry a do posledních stran jste čekali co z toho vyleze, protože Winter byl skvělý a hodně chytrý :)
Tato kniha sedla jako ulitá, super postavy, nápad děje a vysvětlení zápletky taktéž!! :)