Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383939/bmid_polamane-panenky-hAm-383939.JPG 4 828 265

Jefferson Winter série

Takového psychopata dokáže dopadnout jen génius!

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

Izu
21.11.2015 3 z 5

Takova jednohubka na jedno precteni.

vineka
10.11.2015 5 z 5

Velmi zdařilá prvotina a vyjímečný konzultatant, co by hlavní postava.
Těším se na další knihy.

perpe2a
16.10.2015 4 z 5

vše napsáno v recenzi

trudoš
12.10.2015 3 z 5

Moderní thriller klasického ražení, kdy pro morbiditu samotného zločinu se moc nehledí na logické opodstatnění. Atraktivním a humorným prvkem je zde postava geniálního profilera Jeffersona Wintera, jehož otec byl sériovým vrahem. A právě strach z genetické predispozice mu dodal tu správnou motivaci stát se lovcem podobných bestií.
Přestože James Carol pracuje s nápaditým tématem, nepředvádí žádná nová kouzla. S jistotou muže, který ví, jak zapůsobit, předkládá čtenáři osvědčené prvky, které fungují jinde - namátkou série Lucas Davenport Johna Sandforda nebo Lou Boldt Ridleyho Pearsona, seriálového Sherlocka s Benedictem Cumberbatchem nevyjímaje. Přitom motiv psychopatického otce zůstává nevyužit. Žádné sympatické rozdvojení osobnosti, žádné balancování na hraně temnoty. Nic, co by jinak správňáckou povahu hrdiny ozvláštnilo, což mi přišlo jako škoda, když už se to samo nabízí. Kalkulem trochu smrdí i zápletka, která, ač splňuje dramatické normy, nijak důmyslná překvapení neschovává.

Rodaw
11.10.2015 5 z 5

Geniální. Jaká obálka, taková i kniha. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihy od autora! Jsem nadšená a rozhodně všem doporučuji! Toto je kniha, na kterou ještě dlouho nezapomenu :-)