Spříznění

Spříznění https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372421/bmid_sprizneni-EYt-372421.jpg 5 139 40

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ BEZ RODINY MŮŽE ODHALIT KOŘENY VLASTNÍHO SPŘÍZNĚNÍ… Jefferson Tayte věnoval celý život zkoumání neúplných rodokmenů, aby pomohl rozvráceným rodinám… a odkryl dlouho ukrytá tajemství. Sám je ale samotář, muž bez kořenů – jeho vlastní původ představuje největší záhadu jeho kariéry. To se však změní, když se Taytovi dostane do rukou nová stopa, za kterou se s profesorkou a kolegyní Jean Summerovou vydají do Mnichova. Hon za odpověďmi je ale zavede na nebezpečné území: ke zlověstným tajemstvím nacistického Německa a lidem ochotným obětovat cokoli, aby je ochránili. Když jejich pátrání začne ohrožovat základy fašistické organizace, Tayte se Summerovou pochopí, že hrají o čas. Dokážou odhalit kořeny temné minulosti německého národa dřív, než se sami stanou jejími oběťmi?... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Mystery Press

Kindred , 2016

gordon13
18.08.2019 5 z 5

Bezvadný příběh ze super série, velice napínavé, převelice zajímavé, nelze nic vytknout, jasných pět hvězd...

derminator
21.07.2019 5 z 5

Moje první kniha autora, musím říci že dost dobrá. Jen bych tedy autora neprirovnal k Brownovi ale styl je také velice dobrý a příběh čtivý. Shrnutí přečtu si celou sérii a knize dávám 90%.

Kerberos
11.07.2019 5 z 5

Po dvou slabých dílech milé překvapení.Tayte konečně vypátrá své předky,jenom ho to asi moc nepotěšilo.Po boji o vlastní život nalezne bratra a životní partnerku.

evask
08.06.2019 4 z 5

Předchozí díly jsem nečetla. Knížka se mně líbila, ale při čtení současnosti jsem se těšila na kapitoly válečné, kde byl děj přitažlivější.

cori
15.05.2019 3 z 5

Tayte konečně vypátral své kořeny, pro změnu se svou parťačkou rozvířil vlny v Mnichově, aby zjistil, že největší záporák nacistická zrůda - vyvraždil skoro všechny jeho příbuzné. Jako v předešlých dílech otázky, pronásledování, bádání, naháněčky, výhrůžky a závěrečné odhalení face to face.

zdendula31
01.05.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha.Zatím nejlepší ze série.
Úžasná zápletka plná napětí,všechno do sebe zapadá a srozumitelné.Bomba.

Valeyman
30.04.2019 5 z 5

Steve Robinson mě opět nezklamal. Víc se mi líbil příběh z historie, ale i dějová linka z přítomnosti byla velmi čtivá. Rozuzlení jsem nečekal. Nemám moc co vytknout.

trudoš
02.03.2019 4 z 5

Spříznění mě utvrdilo v přesvědčení, že by se Steve Robinson jako spisovatel měl vykašlat na moderní thrillery, které mu moc nejdou a místo toho se věnovat thrillerům historickým. Ty mu totiž naopak šlapou skvěle. Dobové zasazení, vypjaté situace, pohnuté osudy - všechno funguje na jedničku, přestože je to obaleno někdy až zbytečně dramatickým patosem.
Páté dobrodružství Jeffersona Taytea je opět rozděleno do dvou linií, přičemž ta z minulosti táhne větší část románu. Zatímco Tayte se Summerovou pobíhají po Mnichově a pátrají pomocí Wikipedie (tentokrát se bohužel žádné genealogické fintičky nekonají), to skutečně podstatné se děje před, za a po 2. světové válce. Přičemž kdyby příběh přišel o linii ze současnosti, zápletka by výrazně získala na svižnosti a jediné co by čtenář postrádal, by byla finální konfrontace. Na druhou stranu, ta je natolik operetní, že se doteď nedokážu rozhodnout, zda se mi líbila či ne. Ovšem pátrání po tajemství Jeffersonova původu je uzavřeno a to se počítá.

Aimee1
03.01.2019

Výborná kniha. Jsem si vědoma toho, že kovaného genealoga ve skutečném světě by asi v některých chvílích, buď pohoršila, nebo pobavila (dle nátury dotyčného). Nicméně je to fikce a jako taková bych řekla, že velmi zdařilá. Doporučuji přečíst všechny díly, lépe to pak člověku bude navazovat, ale lze číst i samostatně. Divím se, že to nenapadlo více autorů - genealogie a pátrání po předcích je aktuálně velmi atraktivní a přidá-li se k tomu trošku napětí, je to kandidát na trhák :)

makke
30.12.2018 3 z 5

Tato kniha zklamala má očekávání. Nevím jen, je-li to chyba knihy nebo moje. Hlavním problémem je, že jsem historička a profesionálně se věnuji genealogii, očekávala jsem proto něco, co spojí mé dvě vášně, genealogii a knihy. Byla to asi chyba, protože zklamaná jsem byla jednak z popisu genealogie a ovlivněna tímto následně i z děje.

raty
28.11.2018 5 z 5

Moc jsem se těšila, až bude JT odhalovat tajemství svého původu. Těšení bývá u knih celkem nebezpečné, ale tady se žádné zklamání nedostavilo. Poutavě napsaný příběh, který si vás udrží v napětí od začátku až do nečekaného rozuzlení. Skvělé. Škoda jen těch překlepů a chyb v textu.

astra3
22.11.2018 4 z 5

Zajímavé pátrání. Ale už jsem od autora četla lepší knihy.

Boby17
02.11.2018 4 z 5

Knížku jsem zvolil kvůli tématu rodopisného bádání. Děj šel ve dvou linkách - v době těsně předválečné a druhoválečné a pak v současnosti. Trochu víc mě zaujala historická část děje. Ta novodobá mi přišla v samotném závěru trošičku neuvěřitelná a tak nedávám všechny hvězdy. Rozhodně ale stojí za přečtení, žádný propadák to není.

HaHa11
02.11.2018 4 z 5

Sázka na druhou světovou se autorovi vyplatila. Střídání časových rovin (současnost - doba těsně předválečná a válečná) udrželo čtenáře v napětí více než spolehlivě. Dobové reálie, zrůdnost nacistické ideologie, osudy lidí na pozadí války - s tím vším si autor poradil velmi obstojně. Nepopiratelným kladem je i jistá úprava životosprávy hlavního hrdiny (JT výrazně omezil konzumaci čokoládiček), nenásilné závěrečné rozuzlení (bez eskalace mrtvol a dramatických honiček) a vlastně i stabilizace vyšetřovacího týmu (profesorka Jean Summerová je partnerkou již potřetí). Oproti předchozím dvěma knihám přidávám čtvrtou hvězdu (je to tak za 3, 75).

cedos
28.10.2018 5 z 5

JT mě bavil od prvního dílu, nutil mě při čtení přemýšlet a pečlivě sledovat děj, abych se "neztratila" a měla ten správný požitek z knihy. Pátý díl však překonal všechna moje očekávání, je nejlepší, skvěle napsaný, čtivý od samého začátku. Střídání časových dějů do sebe zapadá jako v žádné jiné knize. Určitě si zaslouží plný počet hvězd a poděkování Mystery press za tuhle sérii … a mimochodem ...co dál nabídnete pane Robinsone?

hs777
26.10.2018 5 z 5

Teda to bylo něco. Genealoga Jeffersona čekal asi nejtěžší úkol - pátrat po svých vlastních předcích, a to jen s jedinou fotografií své matky. Málokdy mě baví různé časové roviny stejně, ale tady se kapitoly tak přirozeně střídaly a nenásilně doplňovaly, že jsem se moc nezdržovala přestávkami. Nevím, jestli byl JT nakonec s výsledkem spokojen, já však nadmíru. Doufám, že Mystery Press nám dopřeje i další díly.

Reat
12.10.2018 5 z 5

Jo....tak popravdě nevím, jak začít. Buď ze sebe začnu rovnou chrlit superlativy, nebo pozvolna začnu tím, že jsem to nečekal, knížku si obstaral na zkoušku, což vysvětluje to, proč jsem "šikovně" začal pátým dílem. Navíc jsem se...coby zapřísáhlý atheista...několikrát před začtením pomodlil a pokřižoval, když jsem letmým prolistováním zjistil, že román střídá několik časových i dějových linií, což je věc, ze které se o mne většinou pokoušejí mrákoty. Nevím, jak to autor udělal (totiž vím...no prostě umí!!), ale tady se na ty flashbacky těšíte snad ještě víc než na vyprávění ze současnosti, tak jsou strhující, napínavé a zajímavé. Navíc děj nijak nepřetrhávají, není to bezhlavé hupsání sem a tam a čtenáři,snaž se, ať se vyznáš!! Děj se souměrný, uvěřitelný, bez nesmyslů a hovadin, kterými nás dokáží zásobovat mnozí renomovanější spisovatelé, a celé se to opravdu krásně čte. Ti, kdož mají rádi šokující zvraty, myslím tedy ty logické, normální, ne ty, ze kterých se Vám chce......no....zvracet, si tady přijdou na své. Doporučuji každému, a to velmi vřele. Joj, to byla předevčírem v tom knihkupectví ale trefa.....

Modrina
08.10.2018 5 z 5

Můj kolega jednou řekl - zase vím víc, než jsem chtěl vědět. Nevím, jestli J.T. necítil totéž. Příběh je podle mého skvěle napsaný a uvěřitelný, v podstatě jsem ho vdechla. Rozhodně doporučuji k přečtení.

bosorka1044
04.10.2018 5 z 5

Robinson opět nezklamal! Série s Jeffersonem Taytem byla a zůstává mojí srdcovkou :-)

zoubele77
03.10.2018 2 z 5