Jedenadvacet polibků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dahl je mistrem černého humoru a jeho povídky jsou až rafinovaně promyšlené a gradované k někdy dost tvrdé, ale vždy překvapivé pointě. Nejsou to však příběhy morbidní ani krvežíznivé. Dahl sice pracuje s nadsázkou, ale vyznění jeho povídek je hluboce chápavé, humanistické. Jeho anekdotické příběhy vyrůstají ze zcela všedních a pravděpodobných situací a jejich nositeli jsou dokonale prokreslené postavy z běžného života.
Tento výbor povídek postihuje jeho bohatou tvorbu ze všech úhlů. Zahrnuje příběhy veselé, ironické i drsné, z nepozoruhodnějších, které kdy Roald Dahl napsal.

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6477/jedenadvacet-polibku-hmk-6477.jpg 4.6226
Žánr
Literatura světová, Humor, Povídky
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Twenty Nine Kisses from Roald Dahl, 1948

Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Jedenadvacet polibků

Přidat komentář
visisb
16. září

Pěkný výbor povídek, který vyšel podruhé v devadesátých letech, tentokrát kompletní. Jak tu bylo už mnohokrát poznamenáno, všechny mají určitou pointu. Sám bych stavěl na první místo asi Jirku Sirku (Georgy Porgy), potom Farářovo potěšení, Kožich od Plukovníka, Mistr světa, Chuť, ale i dětské snění v povídce Přání má něco do sebe. Z těch slabších bych jmenoval Bytnou, trochu fantasmagorickou Královskou kašičku, Genezi a katastrofu a Nyní propouštíš v pokoji (Nunc dimittis).

Clair16
26. července

Klasika, kterou asi není třeba obšírně představovat. Vypointované povídky, někdy jen potměšilé (Farářovo potěšení), jindy záludně detektivní (Skopec na porážku), ale vždy výborně napsané a přinášející překvapení. Mou nejoblíbenější je Cesta k nebesům, věřím, že ne z touhy po odplatě, ale jen po rovnováze :-).


Atanone
10. července

Pořád jsem doufala, že o tuhle knihu zase někde zakopnu, přečtu si ji znovu, ale nějak pořád nejde, takže mi musí stačit paměť a ke svým 5* přidávám doporučení. Ty povídky jsou parádní, překvapivé, někdy trošku absurdní a některé mi docela dlouho nešly z hlavy.

ninano
02. července

Vynikající povídky s překvapivým závěrem.

Greenfingers
16. května

Rád čtu povídky a zejména ty, které se vyznačují zajímavým námětem a překvapivými pointami. Jedenadvacet polibků je právě takovou sbírkou krátkých próz. Autor je mým favoritem a proto se k jeho tvorbě neustále vracím. Rozhodně doporučuji!

jednorozka
16. dubna

Povidky, ktere mnohdy prekvapi az sokuji, ale treba obdivovat napaditost i podani. Roald Dahl je v tomto mistr. Ty povidky nezapomenu.

ZuzziŠ
23. ledna

Tohle je poprvé, co je v anotaci napsáno "povídky s překvapivou pointou" - a já skutečně byla pointami neustále překvapována. Inu, jednou to přijít muselo.
I když - u těch povídek, které se staly předlohou pro "Černé historky aneb Co se stalo" jsem pointou překvapena nebyla. A myslím, že by předlohou mohly sloužit i všechny ostatní.
PS: překladatel v každé povídce zvolil nějaké archaické slovo, které už mě byly neznámé. Včetně toho populárního z Babičky ze čtvrté kapitoly :-)

Ava365
11.12.2019

Mistrovské dílo. Jedna povídka hezčí než druhá a každá se skvělým překvapivým závěrem. Ovšem musíte být příznivci černého humoru.

1

Doporučujeme

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky
Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky
Milostné rošády
Milostné rošády
Literární poklesky
Literární poklesky
Bez peří
Bez peří

Autor a jeho další knihy

Roald Dahl
britská, 1916 - 1990

všech 50 knih autora

Kniha Jedenadvacet polibků je v

Právě čtených3x
Přečtených315x
Čtenářské výzvě23x
Doporučených32x
Knihotéce107x
Chystám se číst80x
Chci si koupit15x
dalších seznamech2x