Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/bmid_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4 1053 256

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

Pei8
10.04.2018 3 z 5

Kniha mě na první pohled zaujela a to jak obálkou, tak obsahem. Proto jsem si od ní také hodně slibovala, ale nakonec jsem byla jen zklamaná. Čekala jsem něco originálního, chytlavýho a něco co ve vás vyvolá takoví ten pocit žasnutí... ne ne ne!! Nic takového!! Je pravda, že námět knihy je originální, ale že by vás nutila zhltat jí v jeden den .. ani nápad.. ! Knihu jsem četla na 3x .. protože mě jednoduše nebavila. Postavy jsem měla ráda, tedy možná až na Addy .. ta mi nějak neseděla... ( můj názor ) .. A také musím uznat, že jsem dokonce knihy netušila kdo za vším tím zmatkem stojí, takže za tohle vše dávám hvězdičku... Knihu bych doporučila těm, kteří se zrovna nudí a touží po něčem oddechovém a nic moc neočekávají ...

EleanorJane
09.04.2018 4 z 5

Skvělá knížka. Přečteno během 3 dní, prostě to chcete přečíst! Trošku jsem se bála, že to bude spíš pro puberťáky ale nakonec se z toho vyklubalo něco jako detektivka. A s tím jsem velmi spokojená...

Lenka.Vílka
08.04.2018 2 z 5

Knihu jsem zaregistrovala přesvědčená o tom, že ji číst nebudu. Lhářky mě začali nudit až moc brzo a sotva jsem zvládla dokoukat 13 reasons why. Prostě jsem měla strach, aby v tom teen drama, nebylo víc teen než drama. Ale potom jsem si přečetla komentář od DoDidDone na jehož přečtení jsem reagovala jediným možným způsobem. Nemyslím koupi knihy. Rezervace v knihovně se taky počítá. A jak to dopadlo?

Osazenstvo knihy je naprosto typické pro podobné romány. Ale co, miluju Breakfast club, takže s rozdělením sil jsem neměla na začátku žádné problémy. Ale potom začal příběh a já chtěla umřít. Nebo aby někdo zabil mě. Protože kdyby kniha nebyla tak čtivě napsaná, na konec se nedostanu.
Jedno klišé se staví na druhé, postavy jednají podle toho, jak jim jejich "společenské označení" velí. Není mi -náct, proto mě to nebavilo? Ne. Klidně se podívejte na moje přečtené knihy. Nebavilo mě to, protože je to prostě špatná kniha. Nebudu do závorky psát "pro mě" jenom proto, že má tak vysoké hodnocení. Nepotřebuji svým komentářem nikomu lézt do zadku.
Takže: je to špatná kniha, kde jsem přeskakovala, abych se přes tu nudu dostala na konec jenom proto, že je dobře napsaná. Jinak bych odložila jako nedočtené.

beatadudova
24.03.2018 2 z 5

Knihu jsem četla už před nějakou dobou, ale pocit z ní mám stále stejný. Čekala jsem od ní mnohem víc a hodně mě zklamala. Příběh měl obrovský potenciál, ale ten bohužel nebyl plně využit. Celé se to tak divně táhne a konec je naopak velmi zbrklý a rychlý i když musím uznat, že pro mě byl trochu nečekaný. Na mě bylo v příběhu až moc postav, které hrály nějakou důležitou roli a na konci jsem se už ve vysvětlení Simonovy vraždy začala ztrácet. A protože se ve vypravování příběhu střídá postav tedy hned pět, za chvíli už nebudete mít přehled ve všech rodinných příslušnících, partnerech i problémech, které hrdinové řeší. Oceňuji skvělou obálku a nápad, ale nejsem si jistá, jestli se ke knize ještě někdy vrátím.

Ledward
23.03.2018 5 z 5

Miluju tuhle knížku.
Líbilo se mi, jak se každému z nich obrátil svět vzhůru nohama.

A můžu říct, že jsem Jakea už od začátku neměla ráda.

kacenka_m
12.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, od obálky přes postavy až k ději. Byla jsem napnutá až do konce. Docela rychle jsem se do knihy začetla, i když moc nečtu tyhle knihy. Samozřejmě jsem byla mile překvapena i romancí mezi postavami. Připadá mi, že to není úplně typický Young adult a to se mi líbí. Určitě stojí za přečtení a ráda se k ní v budoucnu vrátím.

katchamccall
11.03.2018 2 z 5

Totální propadák to není, ale jelikož "pachatele" poznáte téměř na začátku, tak se žádné napětí nekoná.

Peace
10.03.2018 3 z 5

"Všichni mají tajemství."

Od knihy jsem čekala daleko větší překvapení a celkově vybroušenější příběh. Nebylo to špatné, ale na zadek jsem si z toho tedy nesedla.

KaileyBlot
10.03.2018 5 z 5

Pěkná knížka, která mě držela napnutou až do konce, jelikož jsem knihu vůbec neprokoukla a to mě na tom bavilo. Bylo to opravdu zajímavé a poutavé čtení s překvapivým koncem. Můžu jen doporučit.

petra5588
04.03.2018 3 z 5

Podle hodnocení jsem měla asi přehnaná očekávání. Čte se to sice dobře, postavy mají dobrý vývoj, akorát to "wow" nějak nepřišlo - celé je to dost předvídatelné, rozuzlení bylo jasné asi po 20 stranách... Nakonec na to ta hláška o "chodících stereotypech z filmů pro teenagery", pronesená hned v úvodu děje, docela dobře pasuje. Taky mi v české překladu vadily časté gramatické chyby, dost to kazí celkový dojem.

katerina4713
24.02.2018 5 z 5

Tak tahle knížka byla jedna z nejlepších, kterou jsem kdy četla. Hezky napsaný a napínavý příběh.
Ze začátku jsem měla trochu problémy vyznat se v postavách, ale jakmile jsem se zorientovala, oblíbila jsem si všechny postavy a prožívala příběh s nimi.

Baru1236
22.02.2018 4 z 5

Tak kvůli téhle knize, vážení, jsem zůstala vzhůru do dvou do rána. A stálo to za to.

hruskovalucie93
21.02.2018 5 z 5

Upřímně, trošku mě překvapilo, že je kniha pro "young adult" čtenáře. Dle mého bych jí do této skupiny vůbec nezařazovala, ale budiž. Zezačátku jsem měla problém se vyznat v hlavních postavách (je jich dost), ale samozřejmě jsem byla po pár stránkách v obraze. A hned na začátku se to rozjelo ve velkém. Super, super, moc se mi to líbilo. Mám ráda knihy tohoto typu. A samozřejmě roztomilý konec, což si myslím, že je v "young adult" nutnost :) ... Za mě 5 hvězd.

Efeméra
19.02.2018 5 z 5

Jeden z nás lže je vážně pecka. Oblíbila jsem si všechny hlavní hrdiny a celý příběh jsem prožívala společně s nimi. Tahle knížka není jen young adult thriller, ale hlavně taky hodně dobré contemporary. Přiznám se, že mě ani tak nezajímalo, kdo zabil Simona (vlastně si to docela zasloužil, byl to pěkný zmetek), ale hlavně jsem se bála o osudy hlavních postav. Abych se přiznala, do konce jsem nevěděla, kdo je vrah. Ano, dalo se to vydedukovat a nakonec to vlastně i dávalo smysl, ale já nikdy v těchto odhadech nezářila. Na konci jsem tedy byla překvapená a nadšená. Přiznám se, chvíli jsem uvažovala, jestli ten vývoj nebyl až moc ujetý, ale nakonec jsem usoudila, že ne. Nedivila bych se, kdyby se něco takového opravdu stalo, protože kolikrát jsem i v realitě překvapená, jací lidé dokáží být. A co se týče úplného závěru, jednu chvíli jsem měla chuť knížku hodit přes místnost, jak mě naštvala, ale epilog (i když na můj vkus až moc přeslazený) to spravil. Za mě bez váhání 5 hvězdiček a nemůžu se dočkat, s čím autorka přijde příště!

lee5747
19.02.2018 4 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila. Řekla bych, že byla docela dost čtivá, příběh byl zajímavý, i když už zhruba od půlky knihy tušíte, jak to celé bylo. Jen mi přišlo, že se některé části zbytečně dlouho natahují, což mě docela odrazovalo a musela jsem se nutit ke čtení. Ale určitě stojí za přečtení. :)

Terez67
18.02.2018 5 z 5

Wow tak tenhle příběh mě fakt dostal. Chtěla jsem změnit žánr a přečíst si něco jiného a tohle mě tak hezky nastřelilo. Ke konci to bylo napínavý a zvratný a to se mi líbilo. Sice to je pro mladší čtenáře (YA knížka) ale i tak se mi moc líbila :) doporučuji :)

Ditules
17.02.2018 3 z 5

Asi od půlky knížky už víte, kdo to byl. :)

Tery702
17.02.2018 5 z 5

Tato kniha se mi moooc líbila. Je velmi čtivá a opravdu pořád se tam něco děje, takže nemůžete přestat číst. A hlavně ten konec! Čekala jsem cokoliv, ale toto? Byl to jediný konec, který jsem prostě nečekala!
Za mě pět hvězdiček :-)

Hope80
16.02.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale já za sebe bych ji ohodnotila jako průměr, asi proto, že jsem od ní očekávala hodně, podle komentářů a propagace jsem si myslela, že to bude pecka. Opravdu špatná nebyla, ale 3 hvězdičky jsou akorát. Z konce jsem překvapená nebyla nýbrž to postupným rozuzlovanim k tomuto konci a výsledku směřovalo.

blonďatá.luc
14.02.2018 5 z 5

Neočekávala jsem mnoho a proto jsem byla velmi mile překvapená. Vztahy, tajemství, vyšetřování, ... vše do sebe skvěle zapadá a na konci se to rozuzlí tak, že vám z toho spadne brada. Takže se směle nechte vtáhnout do nitra takové normální americké školy, nebudete litovat.