Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2658 770

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

cérka
12.08.2022 3 z 5

Audiokniha

Jsem překvapena jak jednoduchý příběh se skrýval pod hvězdným jménem. Shari Lapena se těší velkému zájmu čtenářů a její knihy si na knižním regálu nikdy dlouho nepoleží. Bylo jen otázkou času kdy budu popostrčena Klubem milovníků knih k této autorce. Volba knihy byla zcela v mé režii. Obrátila jsem se tedy, s prosbou o pomoc a doporučení, na své knižní přátele. Téměř jednoznačně mi byl doporučen tento titul a já (kvůli nedostatku času) zvolila audiverzi.

Co říci o této knize a zároveň nic neprozradit?
Opravdu už značnou dobu přemýšlím co je na této autorce tak vyjímečného, proč její příběh tak přitahuje čtenáře, když mě samotnou nijak neohromil. Nebylo to špatné, ale také ničím vyjímečné. Pachatele jsem odhalila snad už v 1/3 knihy a po celý její zbytek jsem doufala, že se pletu, že to přeci nemůže být až tak moc zřejmé.
Poslouchání to bylo příjemné, pohodové, odpočinkové a práce u něj dobře ubíhala. Žádné krvavé či drastické popisy se nekonaly.

jitka3027
10.08.2022 5 z 5

Knihy této autorky ne neskutečně baví... Nikdy do poslední chvíle na 100% nevíte co a jak :)

petraj30
05.08.2022 4 z 5

Rozhodně to nebylo špatné, jen jsem podle ohlasů čekala o něco víc. Celý příběh mi připomněl sérii Josefa Bergmana od Michaely Klevisové. Obyvatelé s různými problémy a jejich malá špinavá tajemství a samé skvělé charaktery. Hned z počátku se objeví mrtvola ženy a začne vyšetřování, které velmi velmi pozvolna odkrývá kostlivce ve skříni místních obyvatel.
Spoiler.
Asi v polovině mě napadlo, jak to asi všechno bylo a nemýlila jsem se. Proto pro mě kniha ztratila ten správný spád. Rodinka o které všichni ví, ale každý ji přehlíží, protože je skoro neviditelná. Něco jako paní Columbová. A to ostatní už bylo jasné.
Četlo se to opravdu dobře, ale nebylo to tak napínavé, jak bych původně očekávala.
P.S.: Těch mrtvol mohlo být víc, ta druhá byla jen aby se neřeklo.

absa2611
30.07.2022 5 z 5

Tahle kniha mě ze všech čtyř knih, které jsem od Lapeny přečetla, bavila nejvíc.
Zaslouží si plný počet hvězdiček; nemám nic, co bych vytkla.

janmac
29.07.2022 3 z 5

Uz v půlce knihy jsem si tipla vraha a bohužel to tak dopadlo. Ale čte se dobře.

malýčtenář
23.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Od počátku napínavá a čtenář musí stále číst, aby se dozvěděl konec. Skutečně zamotaný příběh Dávám plný počet. A těším se na další knihy.

Biba_with_Book
22.07.2022 4 z 5

Jak uz zde bylo napsano - hodne ctivy pocin.
Autorka hned od sameho zacatku nasadi tempo a v nem jede az do konce.
Jsem zvedava na jeji dalsi knihy.

helenkan
20.07.2022 5 z 5

To bylo super. Zvědavost a velký výběr podezřelých mě poháněla ke čtení. A že jich bylo! :-) Nakonec mě fakt překvapil ten pravý pachatel. Toho jsem rozhodně neměla v hledáčku. Ke všemu se mi líbily krátké kapitoly. Skvěle napsané. Jdu na další dílo.

le21nka
09.07.2022 4 z 5

Skvělé, napínavé od začátku až do konce. Nudit se určitě nebudete.

knihovna1
09.07.2022 4 z 5

Přečetla jsem za týden na dovolené. Od půlky napínavé, čtivé. Kniha mě bavila. Má 3. přečtená Lapena. Po Někdo cizí v domě a Manželé od vedle. Pro mě tato kniha zatím nejlepší. Chystám se na na její nejnovější.

Atanone
07.07.2022 5 z 5

Vražda v sousedství rozvíří relativně poklidnou hladinu vztahů. Přes šok, že se něco takového může stát v blízkém sousedství, pochyby a podezřívání, začnou pomalu vylézat kostlivci ze skříní. Každý něco skrývá. Všichni lžou
U knihy jsem se dobře bavila, neztratilo to napětí až do konce. Vrah se dá odhadnout, ne tak jeho motiv, spíš jde o to, že autorka šikovně lavíruje v důvodech chování postav. Ale to bych spojlerovala. Líbilo se mi jak děj neztrácel spád, naopak ke konci ještě malinko zrychlil. Tahle autorka se mi líbí.

Annie10
04.07.2022 5 z 5

Byla jsem naprosto spokojená. Přečetla jsem knihu během 3 dnů, celou dobu mě kniha bavila, v postavách jsem se orientovala a konec mě osobně překvapil. Hned půjdu na další Shari thriller. :-)

m_martina
25.06.2022 5 z 5

A mně se kniha líbila. Spisovatelka píše dobré knihy a já je ráda čtu.

mmasterr
20.06.2022 4 z 5

Rychlé, velmi čtivé. Závěru trochu škoda. A je vidět, že je to american style drbárna.

katerina3633
16.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Jedno se autorce opravdu musí nechat, umí skvěle pracovat s velkým množstvím postav, tak aby se v nich čtenář dokázal orientovat a zároveň věnuje dostatek prostoru pohnutkám a psychice (sice převážně jedné postavy, ale takto mi to vyhovuje). Konec se zajímavým spádem, ačkoliv mě pachatel již v průběhu čtení napadl, nenapadlo mě jak moc zamotané to nakonec bude. Nejvíce mně na knize vadily podobné problémy párů, respektive jeden problém s nevěrou v celém sousedství, nějak mi to přišlo neuvěřitelné, že by tolik mužů v jedné ulici podlehlo jedné ženě, v celé knize zafungovala morální brzda pouze u jednoho (ráda věřím tomu, že většina mužů své rodiny miluje :D). Jinak atmosféra knihy opět úžasná, nejde knihu odložit. Příjemné odpočinkové čtení.

kniznistranky
15.06.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA
Po dlouhé době jsem sáhla po audioknize a tato byla tedy načtená parádně! Většinou mě moc nebaví audioknihy poslouchat. Utíkají mi u jejich poslechu myšlenky do všech stran a nevnímám pak příběh. Audioknihy jsem zatím - včetně této - doposlouchala až do konce pouze dvě (asi ze 4).

Sedly mi hlasy Martiny Hudečkové i Libora Hrušky, kteří tuto knihu takhle ve dvou načetli. Oživilo to celý poslech a líp jsem se pak orientovala i v ději a v tom, čí linku zrovna poslouchám, protože příběh je to zamotaný. Víc než psychothriller to na mě působilo jako vztahové drama s vraždou na pozadí, místy až skoro jako parodie na intrikaření, lži, tajnosti a klepy mezi sousedy na vesnici nebo malém městě. Prostě ve stylu: jedna paní povídala a teď se toho pojďme všichni chytnout. Asi se chápeme kam tím mířím...

Nevím co to o mě vypovídá, ale bavilo mě to právě kvůli všem těm teoriím a klepům (hold ženská, co byste chtěli :D ). Jak bylo všechno propojené. Kdybych to četla, nevím jestli bych měla z příběhu stejný pocit a jestli bych to po pár kapitolách neodložila. Opravdu velký vliv na to, že jsem chtěla vědět víc, mělo to, jakým stylem to bylo načtené.

Rozhodně to není thriller, ze kterého by si sedl na zadek ostřílený čtenář mrazivých thrillerů a ani bych nikomu nedoporučovala mít od knihy tato očekávání - byl by zklamaný. Je to spíš kniha pro příležitostné čtenáře, čtenáře romantických knih, kteří chtějí občas zabrousit i do napínavějších vod a nechtějí nic extrémně krvavého, brutálního nebo úchylného po čem by nemohli v noci spát. Doporučila bych to i těm, kteří s thrillery začínají, třeba mladší čtenáři, kteří z YA chtějí pomalu přejít k nějaké "dospěláčtější'' literatuře řekneme. Na dovolenou si myslím taky dobrá volba.

Řekla bych, že pro některé asi nebude problém slupnou ji za jeden den, protože se tu řeší tolik věcí a je tu tolik tajností, že vás samotný příběh prostě bude nutit číst/poslouchat dál (já jsem se sluchátky v podstatě nonstop na uších takhle strávila dvě odpoledne),i když vraha asi každý trochu ostřílenější čtenář thrillerů uhodne dost rychle.

Fajn strávený čas. Asi ještě zkusím nějakou další knihu od autorky, ale v tomto případě se budu držet spíš těch audioverzí čtených Martinou Hudečkovou a Liborem Hruškou - tahle dvojka mě nalákala dát audioknihách další šanci.

janinkahh
14.06.2022 2 z 5

Vraha jsem tušila od půlky knihy. Kniha mě až tak moc nenadchla, čekala jsem trochu víc.

KnihoSny
11.06.2022 5 z 5

Tak toto byla jízda :D vůbec by mě nenapadlo že to nakonec bude jinak než jsem si myslela tech podezřelých je tak tolik že už jsem nevěděla komu věřit a konec bych ne odhadla a to jsem si psala kdo je z čeho obvineny:D

Darialay
08.06.2022 2 z 5

No napínavý to teda zas moc není, spíš zdlouhavý přemýšlení jednotlivých postav, kdo s kým kde, a manželská krize na každým rohu..

adela2230
08.06.2022 4 z 5

Zajímavý příběh. Ovšem nemohu si nějak zvyknout na velké střídání osob, nemohla jsem se začíst. Ovšem konec má velmi rychlý spád a nečekané rozuzlení.