Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2656 769

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

michaelaaa5
03.08.2020 5 z 5

Thriller, ve kterém je podezřelý úplně každý. Shari Lapena prostě umí své čtenáře napínat až do poslední strany.

L.Helena
01.08.2020 5 z 5

Hodně dobré čtení, tohle se autorce opravdu povedlo. Každou chvíli je podezřelý někdo jiný, příběh neustále graduje. Nakonec mi jen bylo líto, že už to mám přečtené.

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Na čtení téhle knížky si vyhraďte nejlépe jedno celé odpoledne, protože jakmile se začtete, už to nedokážete odložit. Autorka odkrývá jedno tajemství za druhým a v knížce neexistuje postava, kterou byste v průběhu čtení nepodezírali. Kapitoly jsou krátké a úderné, vyprávěné z pohledu více postav a většinou končí nějakým velkým odhalením nebo zvratem, což vás zaručeně donutí ve čtení pokračovat. Já jsem knížku dočítala ve dvě ráno, a to už jsem za sebou měla ten večer nějakých 180 stran, jenže jsem prostě potřebovala vědět, jak to celé dopadne. A po hodně dlouhé době jsem pachatele absolutně neodhadla. Po překvapivém rozuzlení ale přišel ještě překvapivější závěr. Jakože cože? Takový cliffhanger? Byla jsem v šoku, když jsem otočila stránku a zjistila, že už příběh dál nepokračuje! Teď s odstupem si ale myslím, že to bylo zakončené naprosto perfektně a skvěle se to k tomu příběhu hodilo.

Knížka měla úžasnou atmosféru, nebyla tak ponurá a tísnivá jako u jiných psychothrillerů a právě to se mi na knížce hodně líbilo. Díky tomu bych Jeden z nás určitě doporučila i těm z vás, co nemáte rádi thrillery založené na násilných nebo drsných scénách, tohle je spíše důmyslná vztahovka s důrazem na psychologii postav protkaná spoustou lží a tajemství.

ennlady
31.07.2020 5 z 5

Nesmírně čtivá knížka, tedy pro mě určitě. Líbila se mi víc než autorčina předchozí díla, napínavá až do konce, třebaže nijak zvlášť akční. Taky jsem tipovala různé vrahy, i když jsem se tak nějak v polovině soustředila na ten správný okruh a začala tušit souvislosti. Nicméně bylo fajn sledovat osudy jednotlivých postav a rozvíjení a vygradování příběhu. pro mě to bylo čtení, kdy jsem se nemohla odtrhnout a honem honem chtěla vědět, co přinese další stránka nebo kapitola. Ano, já dávám 5 *, podle mě si to knížka zaslouží.

Lukeronka
31.07.2020 4 z 5

O trochu slabší dílo autorky, ale stále velmi čtivé. Takové oddechové čtení.

foxi_ii
30.07.2020 5 z 5

*audiokniha
Kniha má super propracované mezilidské vztahy. Probíhá tu sice i vyšetřování vraždy, vás ale stejnak budou víc a víc zajímat ta lidská dramata, která se tady za mě fakt povedla!
Sice jsem docela brzo věděla, kdo za vše může, ale i tak mě vše dál zajímalo a musím říct, že se mi tahle kniha líbila o dost víc, než Nevítaný host!
Audio nemá chybu, a tak mohu jen a jen doporučit.

Ossinky
30.07.2020 5 z 5

to byla jedna z nejlepších knih od této spisovatelky.

putpuda
29.07.2020 4 z 5

Tato spisovatelka se velice dobře čte, ale...opět jedna z knih, na kterou si za chvíli nevzpomenu. Ale bavilo mě to a o to především jde ;)

IHT
29.07.2020 5 z 5

Opet jsem se nechal "polapit". Pribeh je vystaven velmi hezky, charaktery postav dobre rozebrane, zapletka primerene sokujici a prekvapiva (vrah lze uhodnout pomerne lehce, pokud pouzivate desatero patera Knoxe). Shari je podle me top ten mezi soucasnymi autory thrilleru a detektivek, uz se velmi tesim na dalsi kousek :)

PS: uvodni pasaz psana vrahem je naprosto senzacni (nelze brat za spoiler - je to prvni strana! :D)

tami1
28.07.2020 5 z 5

Skvěle jsem se bavila.
Za vraha jsem považovala prakticky každého a stejně jsem neuhodla. Postavy jsou popsány barvitě, děj je plný zvratů.

Ujko
28.07.2020 5 z 5

Uff! Velice zajímavá kniha. Strhující rozuzlení, ke konci už jsem nebyl schopen knihu odložit a musel jsem ji dočíst.
Od této autorky jsem doteď nic nečetl, ale vím, že se to rychle změní.

ujunka
27.07.2020 4 z 5

Jako vždy super napsáno. Sice jsem nejdřív chtěla dát 3 hvězdičky, protože se mi knížka líbila o něco míň, než ostatní, ale konec knížky se nedal odložit. Přestože jsem vraha poznala během čtení asi v pěti postavách, nakonec jsem ho stejně netrefila... Detektiv ze mě zřejmě nikdy nebude. :-) Za rozuzlení zvyšuji hodnocení na 4 hvězdičky :-)

Horalka5
27.07.2020 5 z 5

Za mě bezkonkurenčně nejlépe napsaná kniha této autorky. Až do konce jsem netušila kdo je vrah, podezřívala jsem snad už i sousedovic psa! :)) Za mě super!!

kap66
27.07.2020 2 z 5

Čekala jsem kanadské dvojče Liane Moriarty: sousedské soužití, pod jehož povrchem to bublá, až to vybublá do vraždy, vhledy do hlav postav, zkrátka napínavé psychologické čtení, které mě bude bavit. Ale ouha; i přes kladná hodnocení několika svých oblíbených vidím svou čtenářskou budoucnost bez této autorky.
Hlavní důvod: styl. Krátké věty působí příliš jednoduše a přítomný čas je způsob, jak se nedozvědět o postavách nic jiného, než co momentálně dělají; žádná sebereflexe minulého konání, což je pro mě u vraždy typu „mrtvá je jedna z nás a udělal to jeden z nás“ nezbytné. Přítomný čas má navíc v češtině jedno úskalí, dokonavá slovesa – fuj, o prázdninách opáčko z mluvnice! Ta ho, jak víte, neumějí vyjádřit, čili věta „Sharpe za nimi zavře dveře a obrátí se k nim“ se odehrává vlastně v budoucnosti (zrovna tady by to šlo: „zavírá dveře a obrací se“). Pro mě vrcholně rušivé (ale možná je to moje úchylka).
Další důvod: posuny v ději. Sousedky si sdělují informace v duchu „slib mi, že si to necháš pro sebe“, občas doplněné moudrem, např.: „Ale to je u dospívajících kluků normální, že se neshodnou s otci. Musí se odpoutat, postavit se na vlastní nohy.“ (a na taková vyjádření se zredukovala veškerá psychologie postav). Po několika dnech od přečtení nejsem schopna říct ani jeden postřeh o vyšetřovatelské dvojici, tak byla upozaděná.
A hned navážu – charakteristika postav. Velmi jednoduchý styl dělá z žen slepice a z šestnáctiletých kluků mrňata (rodiče např. sdělují synovi: „To byli detektivové, kteří vyšetřují vraždu Amandy Piercové, té paní z naší ulice.“). Manželé jsou několikrát popisováni jako „pěkní“, „pohlední“ a „hezcí“, snad aby nám došlo, čím je způsobena vysoká míra promiskuity.
Další "thriller pro ženy", který jsem nedocenila, takže si klidně můžete říct, že jsem zakuklený chlap. V této oblasti asi fakt ano - a nevadí mi to.

Pavlnka
26.07.2020 5 z 5

Úžasná, napínavá kniha, která vás nepustí. Přečteno za jeden den.

MišuleP
26.07.2020 4 z 5

Opět super příběh. Zajímavá zápletka, do poslední chvíle jsem nepoznala, kdo je vrah.
Už se těším na další příběh od spisovatelky.

Misaroz
26.07.2020 5 z 5

Velmi čtivé, zajímavá a napínavá zápletka

EliBla
25.07.2020 4 z 5

Četla jsem od autorky všechny její knihy a jako vždy se kniha povedla. Je čtivá a celou dobu přemýšlíte, kdo je vrah. Neustále se dozvídáte nové okolnosti a tajnosti. Snažíte se záhadu vyřešit. Měla jsem své typy a nebyla jsem od pravdy tak daleko.

iveta.vaisova
25.07.2020 3 z 5

Detektivka úhlem pohledu podezřelých, jo. Jo!

Terka18
25.07.2020 2 z 5

Příběh mi přišel až moc natažený. Autorka se snažila psát poutavě, ale u této knihy se ji to nepovedlo, alespoň u mě. Neudržela jsem u knihy takovou pozornost. Tušila jsem už brzy kdo je vrah a jak kniha skončí. Jednu chvíli jsem si říkala, že to autorka až moc natahuje a že to ani nedočtu, ale nakonec jsem dočetla a moje podezření, kdo je vrah, se mi potvrdilo. Jsem z knihy trochu zklamaná, čekala jsem víc.