Jane utíká

Jane utíká https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/bmid_jane-utika-nw3-1891.jpg 5 817 176

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane Run , 1991

marty77
08.01.2014 5 z 5

Tak tahle kniha se mi fakt libila,ctiva,napinava.Ta se povedla.

kellishova
27.12.2013 5 z 5

napínavé ale trošku předvídatelné

danuska
17.12.2013 3 z 5

Pre mňa taká priemerná kniha, asi do polovice ma to nebavilo, potom to bolo trochu napínavejšie, prekvapivý koniec. Celkový dojem, skôr sklamanie, po toľkých pozitívnych recenziách.

Jingle
28.10.2013 4 z 5

Knížka se čte opravdu hodně rychle, i když jsem se nemohla ubránit pocitu, zvláště v první třetině či v půlce knihy, že by snesla tak o padesát až osmdesát stran méně. Přece jen se dá snadno odhadnout, kam děj směřuje, proto mi přišlo, že se popisem stavu hlavní hrdinky snaží autorka příběh trochu natáhnout. Jinak ale musím přiznat, že ač kniha rozhodně není světoborná, poměrně upoutá a za dva večery ji jistě zhltnete.

haWranka
22.10.2013 4 z 5

Od prvních stránek jsem byla napjatá, pak mi začaly pomalu docházet souvislosti (to člověku běhá mráz po zádech) a závěr je šokující a brilantní! Skvěle napsaná knížka!

michalka S.
14.10.2013 5 z 5

Moje první knížka od této autorky . Kniha mě velmi mile překvapila takže určitě nebude poslední.

petrzel
14.09.2013 5 z 5

Knížka co se nedá odložit.

Michnicka
24.08.2013

Nejlepší kniha od této autorky. Velmi napínavé a šokující.

anett123
09.08.2013 5 z 5

Neskutečně napínavá knížka!

evikah
14.07.2013 3 z 5

Čtivá knížka, ale podle mého gusta trochu překombinovaná, kdyby byla o půlku kratší (některé kapitoly se táhly), tak bych z ní byla o poznání více nadšená... Ale zklamaná, že jsem jí přečetla nejsem :)

padajicidvere
07.07.2013 4 z 5

Ze začátku jsem knihu četla jedním dechem, ale tak ve čtvrtině jsem se jaksi sekla..a asi po dvou letech? Jsem ji konečně dočetla.. Někdy jsem měla chuť knihu zavřít, protože mi bylo Jane strašně líto, a rozčilovalo mě co s ní všechno a všichni prováděli. V některých chvílích jsem si připadala stejně bezradná a bezmocná jako Jane. Na chvíli jsem Michaelovi opravdu uvěřila..parchant, nejraději bych ho vykastrovala. Teď budu mít deprese:D

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

Četla jsem ji již před mnoha lety, vím jen, že je skvěle napsaná a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Neri
06.04.2013 5 z 5

Moje první kniha této autorky, četla jsem první vydání z roku 1992, od té chvíle jsem její nadšenou obdivovatelkou. Skvělá kniha, přečtena jedním dechem, patří mezi ty nejlepší. Hodně napínavé psycho.

Elka85
01.04.2013 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, kterou mohu jen doporučit!

rose
10.03.2013 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Hned na první stránce vás to vtáhne do děje a nepustí až do konce. Jedna z raných autorčiných knížek (četla jsem vydání z roku 1992) a řekla bych, že jedna z nejlepších. Napínavé, atraktivní, tajemné. Rozuzlení hodně drsné, nečekané. Jo, určitě můžu doporučit dál.

Lenis
18.11.2012 5 z 5

na základe teto knihy jsem si koupila vsechny knizky od Joy :)

Jaička
12.09.2012 5 z 5

Moje úplně první kniha od Joy,tou si mě před několika lety dostala a nikdy už jako čtenářku neztratí!!!

K.accka
29.08.2012 5 z 5

Pokud máte rádi knihy od Joy, tak tahle by rozhodně neměla chybět mezi přečtenými knihami! Jedna z jejích top, doporučuji!

ivankaax
28.08.2012 5 z 5

Moje první kniha od Fieldingové a doufám, že ne poslední. Výborný příběh, napínavý od první až do poslední stránky. Moc jsem Jane fandila, chvílemi jsem nevěřila, že se z toho může dostat.

Kniha je čtivá, člověk se začte a už ji nepustí. Doporučuji.

Alix
26.08.2012 1 z 5

Od autorky přečetla jsem jen tuto jednu knihu a vím určitě, že to je ta poslední.