Jane utíká

Jane utíká https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/bmid_jane-utika-nw3-1891.jpg 5 817 176

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane Run , 1991

MartinkaS
29.05.2015 5 z 5

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Začátek byl trochu slabší a tak mi trvalo než jsem se začetla, ale pak postupně kniha dostává "grády" a nutně jsem musela číst dál a dál!!!

playada
03.05.2015 3 z 5

Když odmyslím, co se hlavní představitelce stalo, a co jí samozřejmě nikdo ani v nejzlejším snu nepřejeme, tak jinak musím zkonstatovat, že to nebyla sympatická postava. Hlavně před amnézií. Taková dominantní, bohatá hysterka. Nesnášenlivá a cholerická. Vždycky mám s takovými dámičkami problém. Ale o tom ten příběh není. Je o tom, co se jí stalo a jak se s tím poprala, a to už si musíte přečíst sami :-).

Tereyciiik
05.04.2015 4 z 5

Ze začátku mě tato kniha moc neupoutala, ale když jsem se prokousala prvními 80 stránkami, začetla jsem se a nemohla jsem se odtrhnout..

Aneta13
02.03.2015 5 z 5

Tuto knížku mi dala přečíst mamka a byla opravdu úžasná! Přečetla jsem ji hned, byla jsem plná napětí a nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Některé pasáže jsou však popsány velice rozsáhle, což mi přišlo velice zbytečné.

Ejv
23.02.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Četla jsem ji jedním dechem a nemohla jsem odtrhnout oči od děje. Určitě bych ji doporučila, ať si ji přečtete.

ovpana
12.01.2015 5 z 5

Moc hezká kniha,čte se jedním dechem,bezvadný děj.

Jordyz
08.01.2015 5 z 5

napínavé, čtivé....tuto autorku mám prostě ráda...

MorbidCuriosity
30.11.2014 4 z 5

Doporučeno babičkou, která má snad všechny knihy od této autorky. Řekla jsem si, že ač to není fantasy ani detektivka od Prestona s Childem, zkusím to.
Ze začátku jsem se potřebovala trochu zorientovat, nicméně uklidňovalo mě, že rozhodně nejsem sama, protože Jane se taktéž potřebovala zorientovat :) Myšlenkové pochody jsem měla totožné s Jane od začátku téměř do konce. Občas jsem byla trochu nesvá z toho, že se pasáže o tom, jak zdrogovaná Jane leží doma a slintá, opakovaly, nicméně vždycky když jsem nad tím začínala uvažovat, něco se stalo a já zas byla napjatá jak to tentokrát skončí.
Nejhorší pro mě byl okamžik, kdy si Jane konečně vzpomene na svůj život a mně v tom okamžiku hlavou proběhlo úplně přesně to, na co se snažila zapomenout. Díky tomu pro mě samotný závěr knihy nebyl tak úplně překvapením, ale byla jsem z jejího manžela ještě znechucenější, než jsem byla do té doby. Asi bych měla přestat tolik číst... :D :)

Azala
11.10.2014 5 z 5

ze začátku tak nějak nic moc, ale pak se řádně rozjelo a nestačila jsem se divit...

Alysa
06.10.2014 5 z 5

Napínavá od první věty! Jako od většiny knih od J.F jsem se od ní nemohla odrhnout.

debe
26.08.2014 5 z 5

Tak tuhle knihu už u mě premiéru měla, ale dostala se mi po létech znovu pod ruku a já chtěla vyzkoušet, zda na mě zapůsobí stejně jako před dvaceti lety. Podařilo se. I když jsem celou dobu tušila, jak to dopadne - nepamatovala jsem si úplně přesně, stejně ve mě dokázala vyvolat pocit - ježííííš, to nejni možný, pomozte jí někdo! Kniha se nedala odložit, dokud se člověk nedobral k vysvětlení. Bezvadně napsaná kniha!

ritz
23.07.2014 4 z 5

Mám ráda knihy této autorky, jsou napínavé od začátku do konce a to napětí je velmi přijemné.

Andy74
01.07.2014 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem se ze začátku docela nutila do čtení, děj mi připadal nějaký zdlouhavý.....trvalo mi víc jak týden, než jsem se pořádně začetla. Asi od půlky už mě kniha
chytla a napětí vydrželo až do konce. Opět jsem si nejméně po sté uvědomila, co je to lidská bezmoc a jaké může mít podoby...

Ramondia1
05.06.2014 5 z 5

Nádherná kniha, tak nějak od poloviny příběhu jsem rozluštění tušila, o to víc jsem Jane fandila a jejímu úchylnému bezcharakternímu manželovi jsem přála ten nejhorší konec. Bravo, paní Fieldingová!

hanicka105
04.06.2014

Úžasná kniha. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Celá kniha je napínavá a pak přijde rozluštění, které asi nikdo nečekal...
V budoucnu si ji přečtu určitě znovu :)

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout..

mimikova
27.05.2014

Moc ráda čtu knihy od spisovatelky Joy Fieldingové.
Tato kniha je krásně napsaná, vtáhne vás do děje a nepustí!
Vřele doporučuji k přečtení!

Ankavi
25.05.2014 4 z 5

Další pěkná kniha kanadské autorky - opět se čte jedním dechem, děj se mně tedy předvídatelný nezdál, naopak hezky gradoval a závěr mě vysloveně potěšil. Lékařské prostředí a psychologické manipulace mně vysloveně sedly a od knihy jsem se jen stěží odtrhla. Pravdou je, že mně tato kniha přišla nejreálnější z těch, které jsem od Fieldingové četla.

ŠárkaD.
08.04.2014 4 z 5

J. Fieldingová patří mezi mé nejoblíbenější autory, ale musím říct, že tato kniha se mi také líbila (pořád mne tak nějak udržovala v napětí, jak se to vyvine a jak to skončí), ale některá místa mohla být opravdu stručnější.

Clarins
23.01.2014 2 z 5

U této knížky mi bylo chvílemi i na zvracení, hlavně ke konci. A stále sbírám odvahu pustit se do další.