Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/bmid_ucednik-dCh-7904.jpg 5 587 109

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice , 2002

ydnac
09.09.2020 4 z 5

Dobrá detektivka :-)

TaLu
12.06.2020 4 z 5

Tuto knihu nebylo lehké sehnat. Moc jsem se těšila, protože jsem věděla, že se na scéně objeví agent FBI Gabriel Dean. Příběh je opět nápaditý, napínavý a nám čtenářům více přibližuje jednotlivé hrdiny. Vyvrcholení případu s dopadem do života pachatele jsem tušila podle dalších dílů série. Proto je lépe číst postupně. Jane mi v úporném, vnitřním, stále se opakujícím monologu připadala až moc křehká, takovou ji neznám.
Spoiler: Celou knihu sledujeme, jak se Jane hroutí a pak s profesionály zamete raz dva. Dost nepravděpodobné, ale ráda odpouštím.

MirkaProk
24.05.2020 4 z 5

Povedené pokračovaní Chirurga. Příjemná detektivka, která se dobře čte. Určitě přečtu další knihy od tohoto autora.

Ivetaa
02.05.2020 5 z 5

První a druhý díl byly přečteny za dva večery. Nedalo se od knih odejít... Po malé pauze pokračuji s dalšími.

Greenfingers
23.04.2020 5 z 5

Další z řady poutavých thrillerů z dílny Tess Gerritsenové. Ve srovnání s Chirurgem se mi tito pokračování zdálo o něco slabší, přesto však hodnotím plným počtem hvězdiček.

Fidoo
16.03.2020 3 z 5

Pro druhý díl z této série mě napadá jen jedno: velké očekávání = zklamání.
Z Chirurga jsem byla nadšená, skvělá detektivka, trošku víc krvavá, ale jinak podle mého vkusu. Učedník byl morbidnější, byl čtivý, to ano, ale tak nějak jsem si ho neužila, jako Chirurga.
Nicméně tomu dám ještě šanci a za čas zkusím sáhnout po další ze série.

Barakoudel
11.03.2020 4 z 5

Do poslední chvíle jsem s napětím čekala, jak kniha dopadne. Napětí se pomalu stupňuje a k vyvrcholení dojde, na můj vkus, až příliš rychle.

Sacinka
12.01.2020 5 z 5

Určite je větší požitek z knížky, když se přečte první díl ze série - Chirurg. Obě knížky se čtou sami, má to vše, letí stránka za stránkou a nemůžu se odlepit a těším se co se bude dít.
Spoiler: Náhodou se mi závěr líbil, bylo to jednoduchý a samotnou mě hned napadlo, že Jane má u sebe zbraň kudy chodí.. a že jí nakonec ta její věrná kamarádka zachrání:)

smithynka
05.12.2019 5 z 5

Super navázání na Chirurga. Kniha má zajímavý příběh a dobře se čte. Určitě doporučuji přečíst.

ddkk
02.12.2019 5 z 5

Výborné pokračování Chirurga. Ani chvíli jsem se nenudila. Kniha je napínavá, případ je dořešen. Po celou dobu není úplně jasná úloha agenta FBI Deana, kterého jsem chvíli dokonce podezírala...
Moc příjemná detektivka, které dávám plný počet a doporučuji.

Hugomil
19.11.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané, lehce a poutavě, bez hluchých míst. Knihu jsem si užil, Tess přidávám ke svým oblíbeným a těším se na další díl.

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Další skvělý příběh. Nedá se hodnotit jinak, než 5 hvězdami

termitovo
15.07.2019 3 z 5

Kriminální děj je na vedlejší koleji. Primární je explicitně se rochnit v "extrémech", tj. když znásilnění, tak musí být desetkrát zopakováno že bylo brutální, když se narodí dítě neposouvající děj kupředu, tak se přesto narodí s nějakou odpornou deformací. A dále se s gustem probírají mezilidské vztahy. A nakonci se jen tak mimochodem i něco vyřeší. Ideální scénář pro americké krimi-opery.

jprst
30.05.2019 5 z 5

Prostě dobré a další komentáře budou jen opakovat jasná fakta.

Havrnka
29.05.2019 5 z 5

Knihu jsem četla již potřetí a opět mě nezklamala.

Schamila
21.05.2019 4 z 5

Fajn pokračování Chirurga, paličatá vyšetřovatelka - hodně napětí, zkrátka správná detektivka, rozhodně mohu doporučit.

pingu1
02.03.2019 5 z 5

Chirurg se mi líbil trochu víc, ale i tak to byla perfektní detektivka :-)

domino2002
16.02.2019

Měl by někdo na prodej ?

Herča76
03.12.2018 5 z 5

Četla jsem už před nedávnou dobou, ale od Tess mám načteno téměř vše je to moje autorka detektivek číslo 1!

pejty
19.11.2018 3 z 5

Musím říct, že mě tentokrát kniha opravdu zklamala. Nechci psát spoilery, ale kniha je dějově hrozně nevyvážená. Celou dobu probíhá vyšetřování, kde se nic neděje a nenachází se žádné stopy. Pak bum a případ vyřešen a happy end na pár stránkách. To mě opravdu zklamalo. Jsem zvyklí, že Tess píše kvalitnější kousky.

detektivní a krimi romány Boston

Tess Gerritsen