Suterén záhad

Suterén záhad https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26398/suteren-zahad-26398.jpg 5 526 108

Tentoraz Gerritsenová odkrýva čitateľovi magický svet archeológie a starých praktík konzervovania mŕtvych tiel. Senzačný objav vzácnej egyptskej múmie v zaprášenom suteréne Crispinovho múzea naberá nečakané obrátky, keď súdna lekárka Maura Islesová pri pitve zistí, že staroveká mumifikovaná relikvia nie je nič iné ako „novoveká“ obeť vraždy. Napriek nedôvere zamestnancov múzea a archeológov sú pre súdnu lekárku a detektívku forenzné dôkazy jednoznačné a ďalší nález ľudských pozostatkov zamurovaných v múzeu ich názor len potvrdí. Po objave tretej mumifikovanej mŕtvoly v kufri auta je profil neznámeho páchateľa jasný. Jeho vysoko odborné znalosti v oblasti konzervovania mŕtvol a archeológie sú hlavným faktom, na ktorý sa Jane so svojím tímom sústredí pri vyšetrovaní prípadu, kde hrá zrejme dôležitú úlohu aj temná minulosť pôvabnej archeologičky zapletenej do prípadu. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Keepsake , 2008

genie
21.12.2015 4 z 5

Tenhle díl byl opět jedním z těch povedenějších ...

davas
06.12.2015 4 z 5

Od začátku mne příběh bavil,atraktivní prostředí muzea,spoustu záhadných lidí ,tajemných vražd a k tomu velmi čtivé ...dal bych 4,5 ...

prochajda
05.10.2015 4 z 5

Nakonec to byla docela dobrá detektivka......

alexis818
25.07.2015 5 z 5

Vynikající kniha,ostatně jako všechny od Tess,je to výborná autorka.Četla jsem od ní vše,co vyšlo a vždy se těším na další její knihu.Mohu vřele doporučit.

renefer
21.07.2015 5 z 5

Hodně podobné předchozímu dílu Mefisto, tentokrát ve spojení se starověkým Egyptem a strašidelným muzeem, takže hvězdička navíc.

Poky
23.06.2015 5 z 5

Tess prostě umí a dokazuje to každým dalším pokračováním série o Rizzliové a Islesové. V tomto díle mi sice trošku chybělo zase něco ze života obou hlavních hrdinek ale o to víc bylo případu. Mimochodem, ten byl skvostně vymyšlený a tak "správně zvrácený", jak známe jiné případy z počátku série (Chirurg a Učedník). Jako fanoušek série určitě 5 hvězd.

Toňula
20.04.2015 4 z 5

Knihy Tess Gerritsen mě zatím nezklamaly, tato hned od počátku rozvíjí napínavý příběh s prvky tajemna, nahlíží opět do soukromí hlavních postav a přináší nečekané rozuzlení.
Navíc jsem se opět dozvěděla něco nového, tentokrát z hodně vzdálené historie.

ovpana
14.04.2015 4 z 5

Možná o něco slabší než ostatní knihy,ale i tak je to zajímavé čtení.

missa85
14.03.2015 4 z 5

Začátek mě maličko nebavil, ale pak Tess nezklamala :-) Mínus jedna hvězdička za ten začátek :-)

ladiisek
11.11.2014

Včera jsem dočetla. Super kniha a poutavá až do konce. Doporučuji.

janenick
25.09.2014 4 z 5

V první polovině knihy jsem uvažovala, zda ji neodložit, nicméně druhou část jsem přečetla se zatajeným dechem. Doporučuji

zoew
25.07.2014 4 z 5

Po trochu vláčnějším začátku a poté, co jsem si zvykla na styl psaní této autorky, jsem byla napnutá až do konce. Sice bych nemohla číst knížky TG dlouhodobě, ale po čase si jistě od ní zase nějakou přečtu.

Selinute
13.05.2014 4 z 5

Moje první od této autorky. Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak to nabralo obrátky a já četla a četla. Je fakt dobrá. Určitě časem sáhnu po další knížce od T.G.

lucka53
07.02.2014 5 z 5

Úžasná kniha a napínavý děj. Byla jsem napnutá až do poslední stránky.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Nemám co vytknout, vynikající kniha.

maky86
10.01.2014 5 z 5

Opět naprosto parádní kniha!

Lucka385
07.11.2013 5 z 5

Skvěle napsáno, zajímavý příběh u kterého se nebudete nudit. Už se těším na další knížky od T.G.

olejnice
05.10.2013 5 z 5

Souhlasím s ostatními komentáři - naprosto skvěle a poutavě napsaná kniha, od které se neodchází dokud není dočtená. Nezvyklé téma, a spoustu podrobností dané tématiky - archeologie, sympatické hrdinky. Moje druhá kniha této autorky a už si píšu Ježíškovi o další:)

kadgam
07.06.2013

Prvá kniha od autorky, ktorú som prečítala. Veľmi zaujímavá téma, veľmi dobre napísaná - čítala som do rána!

taurusek
16.04.2013 5 z 5

Velmi dobrá kniha. U "snímkování" mumie jsem hltala každé slovo a popis různých způsobů mumifikace byl též velmi poutavý (a to nejsem masový vrah :o)).

detektivní a krimi romány Boston muzea

Tess Gerritsen
americká, 1953