Suterén záhad

Suterén záhad https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26398/suteren-zahad-26398.jpg 5 526 108

Tentoraz Gerritsenová odkrýva čitateľovi magický svet archeológie a starých praktík konzervovania mŕtvych tiel. Senzačný objav vzácnej egyptskej múmie v zaprášenom suteréne Crispinovho múzea naberá nečakané obrátky, keď súdna lekárka Maura Islesová pri pitve zistí, že staroveká mumifikovaná relikvia nie je nič iné ako „novoveká“ obeť vraždy. Napriek nedôvere zamestnancov múzea a archeológov sú pre súdnu lekárku a detektívku forenzné dôkazy jednoznačné a ďalší nález ľudských pozostatkov zamurovaných v múzeu ich názor len potvrdí. Po objave tretej mumifikovanej mŕtvoly v kufri auta je profil neznámeho páchateľa jasný. Jeho vysoko odborné znalosti v oblasti konzervovania mŕtvol a archeológie sú hlavným faktom, na ktorý sa Jane so svojím tímom sústredí pri vyšetrovaní prípadu, kde hrá zrejme dôležitú úlohu aj temná minulosť pôvabnej archeologičky zapletenej do prípadu. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Keepsake , 2008

smejkalova.m
18.10.2020 4 z 5

Tato kniha byla ze série jedna z těch slabších, moc mi nesedlo téma knihy, trochu jsem se nudila, kdyby to nebylo proloženo osobním životem hlavních hrdinek, tak bych asi odložila.

Jančislava
07.09.2020 5 z 5

Opět krásná kniha plná napětí a překvapení. Mohu jen doporučit.

lea735
13.08.2020 5 z 5

Moc hezké , prostě Tess Gerritsen , kvalitní detektivka s napětím a plná zvratů. Archeologie, mumie a dávná tajemství. Doporučuji dávám pět hvězd, jako obvykle.

smithynka
20.05.2020 4 z 5

Tento díl mi přišel o trochu slabší než předchozí díly, ale vůbec jsem se nenudila. Příběh je čtivý, zajímavý až do konce.

Mini.Baby
09.05.2020 4 z 5

Tess zbožňuju, ale v tomto případu bylo tolik vylhaných postav, že jsem se v nich ztrácela a děj se (krom závěru) docela vlekl. Proto ubírám jednu hvězdu

makyla
02.05.2020 5 z 5

Kniha čtivá od začátku až do úplného konce. Za sebe doporučuju a já se jdu podívat po dalších knihách této autorky.

Leona333
21.03.2020 5 z 5

Knihy, hlavně detektivky, ve kterých je zahrnuto téma z archeologie a historie, mám ráda. Tady si autorka skvěle pohrála s obojím. Její styl psaní, kdy čtenář téměř do poslední chvíle netuší, jak to celé skončí..., se mi líbí.
Další kniha ze série autorčiných detektivek, kterou mohu sama za sebe jen doporučit.

Anasa
12.03.2020 5 z 5

Napínavé a čtivé. Napětí se zvyšuje, mrtvoly, podivnosti a otázky přibývají, není čas na nudu. Většinou se pátrá, takže zlomek příběhu, kde dochází ke konfrontaci s vyšinutým vrahem, jsem lehce skousla. Prima detektivka.

Hugomil
12.12.2019 5 z 5

Není co dodat, opět perfektně vymyšlené a napsané.

ddkk
11.12.2019 5 z 5

Šíře nápadů Tess Gerritsen je nezměrná. Prostředí, v nichž se odehrávají "její" zločiny, jsou tak pestrá a neočekávaná, že už z principu musí budit zájem! Tentokrát Jane a Maura řeší spletitý příběh, který čtenáře zavádí do zákulisí muzejních depozitářů, starověkých technologií uchovávání mrtvých i do praktik přírodních národů....Moc zajímavé, tajuplné, nepředvídatelné a překvapivé. To je přesně důvod, proč číst Tessiny příběhy.
Dávám plný počet a doporučuji.

karolina4554
27.08.2019 5 z 5

Nečekaný konec ,a hodně dobře se četla . Žádný zbytečný omáčky, napinavy ,za mě na jedničku:)

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Hodně dobrá kniha, připadala jsem si jako na hodině biologie, bylo tam mnoho vědeckých termínů

minimonisek
10.07.2019 4 z 5

První přečtená kniha od této autorky a rozhodně nejsem zklamaná. Příběh má spád a překvapivý závěr. Detektivové mi přišli sympatičtí. Navíc člověk dostal poučení k tomu jak probíhala mumifikace. Rozhodně si přečtu i další knihy autorky.

kofola33
12.06.2019 5 z 5

Me Tessa proste bavi a s ni i jeji pribehy o Jane a Maure, je to ctive, ma to spad, za me doporucuji.

TaLu
11.06.2019 4 z 5

V poslední době mám štěstí na nová setkání se slovy autorů, které jsem zatím nečetla. Tato detektivka s prvky thrilleru měla zajímavě vystavěnou zápletku, uvedla mě do světa muzeí a archeologie, což já mám moc ráda a seznámila jsem se s řadou sympatických postav. Vím, že je natočen seriál podle těchto předloh, ale zatím jsem ho neviděla, což asi napravím v dohledné době. Líbilo se mi vyšetřování i touha hrdinky zachránit dceru, podobně jako lvice chrání své mládě. Plné hodnocení si nechávám na nějakou další knihu ze série, tady mi trochu vadilo využití civilistů při dopadení pachatele. Přesto určitě doporučuji.

moudivlacek
07.05.2019 4 z 5

Tento díl je o neopětované lásce, o lidech, kteří odmítají přijmout pravdu, že jsou "dětmi zla" a že se s nimi těžko žije. Láska se prostě nedá vynutit, a když se nedá, tak se dá zlikvidovat, bez ohledu na lidi kolem nich.
Nebylo to špatné, ale už jsem četla lepší díly v sérii. Každopádně budu pokračovat dál.

Česneksmedem
28.04.2019 5 z 5

Hodně čtená kniha a právem. Řekl bych taková velice dobře řemeslně udělaná detektivka, která je u někoho možná ovlivněná poněkud komerčně laděným seriálem.
Mimo pobavení jsem se i poučil (tsantsa a ombrogenní bažina), takže knihu doporučuji.
A na závěr ještě jedno moudro: Ti, kdo mají peníze, si podávají ruku s těmi, kdo mají vědomosti.

Greenfingers
25.03.2019 5 z 5

Kniha situovaná do prostředí bostonského muzea mi vzdáleně připomíná příběh, který se také odehrával v muzeu, tentokráte v New Yorku (Relikvie -Child, Preston). Vím, že tato paralela trochu pokulhává, přesto však při srovnání obou thrillerů u mě Tess Gerritsen vítězí.

pingu1
05.03.2019 5 z 5

Ne každé mumii musí být tisíc let .... Další moc pěkná detektivka, čtivá a napínavá :-)

Uan
28.02.2019 5 z 5

Fajn čtení. Tato autorka mě prostě baví.

detektivní a krimi romány Boston muzea

Tess Gerritsen
americká, 1953