Mlčící dívka

Mlčící dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387377/bmid_mlcici-divka-Hgc-387377.jpg 4 449 94

V jedné z temných bostonských postranních uliček se objeví uřezaná ženská ruka. Na střeše prázdného domu se najde tělo, co k oné ruce patří. Tělo rusovlásky v černém a s proříznutým hrdlem. Na oblečení jí ulpěly dva stříbrné chlupy, jediné vodítko pro detektiva Jane Rizzoliovou a soudní lékařku Mauru Islesovou. Tentokrát nečelí běžnému zločinu, ale ozvěnám staré čínské legendy. A také vrahovi s rychlým mstícím ostřím dávného meče.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Silent Girl , 2010

harena
27.12.2017 4 z 5

Zajímavá, napínavá ale možná trošku slabší a jiná než předchozí díly, ale stejně čtivá. Pravda je, že každá kniha od Tess se čte jedním dechem a už mám připravené další díly.

klokan.1905
08.11.2017 4 z 5

Mlčící dívka...
V pořadí již devátý díl ze série Jane Rizzoliová a Maura Islesová... V tomto pokračování mi přišlo, že se autorka málo věnovala Mauře Islesové, i když to po Závěji docela chápu... ;-) Nyní především Jane Rizzoliová pátrá po vrahovi, který jako vražednou zbraň použil starodávný meč...
V knize mi trošku chybělo, jak dopadlo soudní líčení, u kterého byla přítomna Maura (hned ze začátku knihy)...
Každopádně se při čtení tohoto kousku nudit nebudete, závěr byl pro mě opět překvapením... a to je dobře, protože tak by to u pořádné detektivky mělo být... ;-)
Za mě 90 %, těším se na pokračování...

Peslik
06.11.2017 4 z 5

Toto bylo trochu více pohodové čtení, při kterém až tak moc nemrazí v zádech. Téma super, napětí tak 60%, život hlavních postav Jane a Maury, byl tady trochu utlačen do pozadí.
Radost jsme měla, že jsme tak trochu tušila, že... :D

ivoiro
13.10.2017 5 z 5

Velice stručně lze napsat jenom jediné. Jde o skvělou knihu, která drží čtenáře v napětí až do konce.

muchomurka
11.09.2017 4 z 5

Příběh se byl napínavý a dobře se četl, ale konec byl tedy šup šup a hotovo. Nějak mi tam chybělo nějaké vysvětlení. Přijdu si ochuzená. Vím, že se kolikrát vyšetřovatelé nedozví motivy vraha, ale tohle je kniha a mohlo to tam být zmíněno.
Škoda také, že tam nebylo více Maury a jejích vztahů. V minulých dílech jí bylo věnováno hodně prostoru, proto najednou bylo divné, že tam byla v podstatě jako mimochoden. A také jsem čekala, že nějak dopadne situace s jejím svědectvím proti policistovi. Přišlo mi to z tohoto pohledu nedotažené.
Obdivuji Iris Fangovou, její vyrovnanost a smíření.
A jsem ráda, že Jane a Gabriel neměli roztržku mezi sebou. Doufám, že ani v dalších dílech mít nebudou. Tím by mě autorka opravdu naštvala.
Uvidím, co další díl přinese. Jsem zvědavá, kam autorka postavy nasměruje.

hs777
27.07.2017 5 z 5

Myslím, že Tess Geritssen snad ani zklamat nemůže. Deváté pokračování a opět dokonalé, tentokrát v netradičním prostředí Chinatownu a obohacené o čínskou mytologií. Tato série je pro mne vždy jistota skvělé detektivky.

Peršanka
20.06.2017 2 z 5

Nenadchla, neurazila... Proč autorka pořád tolik řeší počasí?

ArwenAragorn
14.06.2017 5 z 5

Další kniha Tess Gerritsen a opět skvělá. Tentokrát se dostáváme ke starému zločinu v tajemné a legendami opředené Čínské čtvrti. Výborná porce napětí, záhad a překvapivé rozuzlení.

pejty
04.05.2017 4 z 5

Další skvělé dílo od Tess Gerritsenové. Zajímavý případ, úžasné prostředí a místo pistolí tentokrát hráli hlavní roli meče. Můžu říct, že ve chvíli, kdy se objevila na scéně první vražda byl jsem díky použitým zbraním a prostředí naprosto nadšený a kniha mě v tu chvíli neskutečně zaujala. Jedinou chybu na kráse této knihy je pro mě trochu předvídatelný děj. Od půlky knihy jsem totiž tušil jak to dopadne a můj odhad byl naprosto přesný.

kyssling
12.04.2017 4 z 5

Tak mám přečtenou poslední knihu R&I. Příběh je nadprůměrný, první polovina je velmi solidní, v knize se pěkně čtou věty ohledně mateřství (např. "Matky mohou zapomenout na spoustu věcí, ale navždy si pamatujeme den, kdy se narodily naše děti.". Bohužel závěr je malinko nepřehledný.

Lolila
22.02.2017 4 z 5

Určite ďalšia dobrá detektívka. Každá kniha v sérii je o niečom inom. V tomto príbehu sa dozviete niečo o čínskej histórii a mytológii. Možno je tak trochu rozprávková, ale zápletka je zaujímavá a takisto nechýba napätie.

2CZnak
14.02.2017 4 z 5

Ač kniha nebyla špatná, nepatří mezi její nejlepší díla. Musím říct, že anotace mě opravdu velmi navnadila, ovšem kniha jako taková moje očekávání nesplnila. Zdálo se mi, že se děj pomalu posunuje a najednou se vše vyřeší v posledních 20 stranách. Každopádně nelituju, že jsem věnovala čas přeščtení knížky.

davas
02.02.2017 4 z 5

Kniha se nečte špatně,zápletka,styl psaní mi vyhovuje ....ale 89% je hodně nadsazené ....je tady spousty knih,kterým jsem udělil taky 4 hvězdy a byly určitě pro mne daleko lepší....zas dát téhle knize 3 hvězdy by bylo málo ...není špatná ,ale 4 hvězdy s odřenýma ušima

konicekbily
15.09.2016 3 z 5

Devatenáct let zapomenutá vražda a nikdo to nedokázal vyřešit, až na to přišla naše hvězda!
Podle mne po Závějích velký sok dolů.

Fzuzik
24.07.2016 3 z 5

Na autorku jsem narazila už před lety a její tvorba mě velice zaujala.
Musím říct, že ovlivněna nyní přehrávaným seriálem v TV jsem byla ovlivněna přidělením charakterových vlastností hlavních hrdinek.
Když jsem se od tohoto odpoutala, jako vždy mě autorka knihou zaujala.
Přestože tento kousek nepovažuji za nejpovedenější, s radostí si přečtu další z řady až vyjde. :)

fis.rena
15.07.2016 4 z 5

Ač s lítostí,ale je to tak...nejslabší kousek. Čínská čtvrť zřejmě nic pro mě,nijak mě knížka nepohltila a detektiv s jeho nákloností mi místy vadil. Přesto je laťka stále nahoře.

renefer
11.02.2016 4 z 5

Zdá se, že autorka v každé další knize víc a víc přitvrzuje. Oběťmi jsou většinou děti a to není pro mě to pravé ořechové...

janenick
02.02.2016 3 z 5

Zatím nejslabší kniha, co jsem od Tess četla. Zápletka byla dobrá, ale propletení s čínskými pohádkami bylo trochu nudné.

wooloong
31.01.2016 5 z 5

Tentokrát za pět hvězd. Přečteno na jeden zátah, prostě se nešlo odtrhnout, takhle se snadno pozná dobře napsaná knížka, když vás do sebe úplně pohltí. Napínavý děj, žádné zbytečné vycpávky, pár pěkných záhad, tajemná atmosféra, rozuzlení tentokrát nebylo tak jasné, jako obvykle, prostě jsem si krásně početla, a o tom to je. Potěšila mě postava policisty Tama.

Toňula
30.01.2016 4 z 5

Opět čtivý a napínavý příběh z pera mé oblíbené autorky, tentokrát okořeněný o útržky z čínské historie i mytologie, která sehrává v ději důležitou roli.