Mlčící dívka

Mlčící dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387377/bmid_mlcici-divka-Hgc-387377.jpg 4 449 94

V jedné z temných bostonských postranních uliček se objeví uřezaná ženská ruka. Na střeše prázdného domu se najde tělo, co k oné ruce patří. Tělo rusovlásky v černém a s proříznutým hrdlem. Na oblečení jí ulpěly dva stříbrné chlupy, jediné vodítko pro detektiva Jane Rizzoliovou a soudní lékařku Mauru Islesovou. Tentokrát nečelí běžnému zločinu, ale ozvěnám staré čínské legendy. A také vrahovi s rychlým mstícím ostřím dávného meče.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Silent Girl , 2010

moudivlacek
03.08.2019 4 z 5

Zase reálný motiv z reálného života. Přesto tento díl nebude patřit mezi top u mne. Každý imigrant má určité problémy v cizí zemi, ale domnívám se, že se nedá vše zobecňovat. Tak jako každý odsuzuji motiv, kterého zde jsme svědkem, a věřím, že někdy je spravedlnost slepá. Přesto je zavádějící osobní pomsta. Sice "vykoná" spravedlnost, ale na smutek v duši to až tak moc nemění, mrtvé to nevrátí. Také se mi zde nelíbilo, jak kvůli svědectví Maury u soudu ji každý kolem odsuzuje.
Každopádně pokračuji v sérii dále.

PavkaHu
10.07.2019 4 z 5

Žádná hluchá místa, akce tak akorát, orientace v postavách ok. Příjemné čtení.

Arsi
03.06.2019 5 z 5

Další skvělá, napínavá četba.

olejnice
02.06.2019 5 z 5

Dalsi vyborna kniha teto autorky.. napinava ctiva

alnahu
01.04.2019 4 z 5

Případ z bostonské Čínské čtvrti má své skryté tajemství.Pro detektiva Jane Rizzoliovou a soudní lékařku Mauru Islesovou nečeká tentokrát běžný zločin ,nýbrž případ s ozvěnami staré legendy.Napínavé čtení.

skrape
06.03.2019 5 z 5

Napínavá detektivka. Až do konce jsem netušila, kdo bude pachatelem. Přečtu si i další knihy od této skvělé autorky.

pingu1
02.03.2019 4 z 5

Pěkná čtivá detektivka, prostředí čínské čtvrti mi ale moc nesedlo. Jiné knížky od Tess se mi líbily víc... :-)

Alča I.
21.01.2019 4 z 5

Byla to moje první kniha od této spisovatelky a ne poslední. Dobře psané a pro čtenáře lákavá krimi.

Bobina74
14.01.2019 4 z 5

Co čtenář to názor. A tak to má být. Pro mě zase byla ta čínská vsuvka skvělá. Trochu něco jiného než na co jsem u této autorky zvyklá a vůbec mi nevadilo, že trochu odbočila ze své zvyklosti. Za mě super.

lenuskav
15.12.2018 4 z 5

Nebylo to špatný,ale tím, jak se to prokládalo čínskými názvy a a ruznyma pohádkama, tak to nemělo ten správný šmrnc...

wlado
25.11.2018 4 z 5

Výborná kriminálka s prvkami trilleru.

genie
06.11.2018 5 z 5

Po nějaké době se vracím k Tess a musím konstatovat, že tenhle díl je opět velmi vydařený … Napětí, tajemno, spád …

Evule *
27.10.2018 5 z 5

Knihy od této autorky jsou za mě skvělé, v téhle na můj vkus bylo trochu víc mystiky, ale přesto posledních 40 stran přečteno jedním dechem..

Fantasmagorka
23.10.2018 5 z 5

Případ byl složitý a poutavý. Mnohé závěr překvapí, přesto ale pro mě byly některé věci jasné od začátku, jelikož Tess občas píše tak, že na něco můžete přijít dřív. A mile mě překvapilo, že to dopadlo v podstatě dobře a těm, co jsem fandila nebylo nijak ublíženo :-)
Rizzoli a Isles podle mého dostaly málo prostoru. Ale zápletka to vynahradila. Rozhodně zajímavý díl.

petrzel
15.10.2018 5 z 5

Zase perfektní příběh.

Olous1
03.07.2018 5 z 5

Opět perfektní počteníčko,knížku jsem přečetla za 2 dny,nemohla jsem ji odložit snad jen na dobu co jsem byla v práci. Tyto detektivky miluju...od začátku vás to pohltí.Já mohu jen doporučit.

Olga.S
15.04.2018 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem měla strach z čínských legend,ale vůbec mi to nevadilo. Bylo to neco jiného, ale skvele napsané jako ostatní díly.

kahuda01
07.03.2018 5 z 5

Jako obvykle, Tess nezklamala.

Brembelik745
01.03.2018 5 z 5

Tahle kniha byla úplně jiná než ty předchozí. Zpočátku jsem se nedokázala začíst...byly tam čínské legendy a složitý případ z čínské čtvrti...říkala jsem si, že to není nic pro mně protože historii a legendy přímo nesnáším...Nakonec však s další a další přečtenou stránkou bych zařadila tuhle knihu mezi Top5 od Tess G.
Konec byl bravurní, nečekaný, poutavý a nepřemrštěný. Absolutně jsem totiž nečekala takový závěr, ale to u knih od Tess je pokaždé...Mně osobně se kniha moc líbila a určitě bych jí přečetla někdy znovu. Plných 5*.

Danago
27.02.2018 4 z 5

Podle mě byla knížka slabší a pomalejší než předchozí . Téma je opět jiné tentokrát jde o čínské legendy. Konec je , ale jako vždy velmi překvapivý.