Mlčící dívka

Mlčící dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387377/bmid_mlcici-divka-Hgc-387377.jpg 4 449 94

V jedné z temných bostonských postranních uliček se objeví uřezaná ženská ruka. Na střeše prázdného domu se najde tělo, co k oné ruce patří. Tělo rusovlásky v černém a s proříznutým hrdlem. Na oblečení jí ulpěly dva stříbrné chlupy, jediné vodítko pro detektiva Jane Rizzoliovou a soudní lékařku Mauru Islesovou. Tentokrát nečelí běžnému zločinu, ale ozvěnám staré čínské legendy. A také vrahovi s rychlým mstícím ostřím dávného meče.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Silent Girl , 2010

az007
06.11.2015 5 z 5

Napětí od začátku do konce. Tess prostě umí psát. Tady přidala trochu bojového umění a něco ostrých mečů a je to super.

Kamil2
21.09.2015 5 z 5

Devátý díl série Rizzoliová a Islesová...deváté setkání s Tess...a kdybych měl napsat komentář ke všem dílům, nejspíše bych opakoval stále dokola to samé - "milá Tess píšeš úžasně, je to napínavé a pokud existují knihy, které se čtou jedním dechem, tak jsou to právě ty tvoje". :-)

Trina1
13.08.2015 5 z 5

Konečně po dlouhé době knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Co mě ale mrzí je to, že mi začíná být nesympatická Maura. Možná to bylo ale jen v tomto příběhu a příště už bude zase vše v pořádku. Uvidíme.

rubit
01.08.2015 4 z 5

Pro mě standartní Tess Gerritsen, co dodat...Její knížky ze série Rizzoli a Isles prostě můžu, obshaují vše, co má standartní detektivka mít. Jen tedy poslední díly mě přijdou míň uvěřitelné a více překombinované, ale nevadí...

astroweb
08.07.2015 3 z 5

Jedna z nejslabších autorčiných knih. Dvě hvězdičky.

ovpana
20.06.2015 4 z 5

Trochu slabší než ty ostatní, ale i tak je zajímavá a napínavá

Jančislava
17.06.2015 5 z 5

Rozhodně pět hvězd. Jedna z jejích lepších knih. Napínavá, zajímavá a zápletku bych sama nerozmotala. Jen to mohla o trochu více vysvětlit, ale jsem moc spokojená.

Veeris
12.03.2015 4 z 5

Tato kniha byla pro mě zajímavá hlavně tím, že je nepodobná ostatním a proto utkví nějakou dobu v paměti. Jinak se mi od Tess líbily všechny.

efka.saf
25.10.2014 5 z 5

Jméno Tess Gerritsenové na přebalu knížky je pro mě zárukou skutečně dokonalého čtenářského zážitku a Mlčící dívka opět nebyla žádnou výjimkou. Knížka byla napínavá a přečetla jsem ji téměř ze dne na den. Při četbě se nade mnou vznášela kupa otázek a já se nemohla dočkat, až na ně konečně najdu odpovědi. Skoro mě děsí, že mi zbývá poslední knížka v dané sérii. Co si počnu pak? :)

Tentokrát se příběh odehrával v čínské čtvrti amerického Bostonu a ačkoliv je očividné, že se autorka koukla pro inspiraci ke Stiegu Larssonovi, vůbec mi to nevadilo. Příběh vražd byl - jak už to u autorky bývá - krásně zamotaný, vše souviselo se vším a rozuzlování probíhalo postupně až do poslední stránky. To, jak byl děj doplněn o různé pohádky a příběhy z čínské mytologie, mi vyhovovalo. Připadám si zase o nějaké informace bohatší a to přeci není nikdy na škodu. S tímto pocitem ale odkládám knížku T.G vždy. Často si říkám, kolik materiálů musí autorka prostudovat k danému tématu, než může sednout a napsat 300 nových stránek o Jane a Mauře. Rovněž je mi sympatické, že ačkoliv si každá kniha žije vlastním životem, existuje i několik vedlejších dějových linií, které propojují všechny knihy. A nejedná se jenom o vývoj milostných vztahů, ale často se v nové knížce setkávám s postavou, která se objevila v nějaké z předešlých knih a o které bych řekla, že už o ní nikdy neuslyším. Tato postava má ale vždy něco, co může i v novém příběhu nabídnout.
Myslím si, že autorka zraje jako víno s každou knihou a jsem ráda, že Tess je pro mě jistota příjemného čtenářského zážitku. 95%.

Ruxandra
30.09.2014 5 z 5

V ČR vyšla pod názvem Mlčící dívka a dá se stále sehnat. http://www.databazeknih.cz/knihy/mlcici-divka-142346

bovinka
12.09.2014 5 z 5

Opět velmi napínavé

Aliii
25.07.2014 5 z 5

Knížky od T.Gerritsenové se mi čtou moc dobře - jedním dechem - a tato nebyla výjimkou. Kniha byla navíc obohacená o nakouknutí do čínské kultury, což pro mě bylo velmi zajímavé. Kdybych mohla, dám hvězdiček i víc než pět :-)

studentice
06.06.2014 3 z 5

Pro me byla tohle bohuzel zatim nejslabsi knizka ze serie o Rizzoliove a Islesove. Pribeh me moc nezaujal, chybelo mi poradne napeti. Predevsim mi ale byly hlavni hrdinky velmi vzdalene a nedokazala jsem se s nimi v tomto dile vubec szit. Pri cteni jsem mela pocit jako by knizku napsal nekdo uplne jiny. Pusobilo na me vsechno velmi odtazite a neosobne.

keselylenka
11.04.2014 5 z 5

Od této autorky jsem tuhle knížku četla jako pátou v řadě, ale musím říct, že příběhem se mi líbila nejvíce. Až dokonce jsem netušila, jak příběh dopadne, což se mi u ostatních knížek stalo.

25.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha, kterou mi půjčila kámoška. Škoda jen, že nelze koupit, chtěla bych ji mít v knihovně.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Netuším proč někteří považují za "slabší" . Kniha se mě velmi líbila . Zajímaví děj který je čtiví a svižný .

jezek693
08.02.2014 5 z 5

úžasná knížka, skoro jsem nemohla spustit z knížky oči.

Lucka385
02.02.2014 5 z 5

Perfektní, napínavý příběh. Přesto, že jsem byla po pár stránkách skeptická k výběru ani ne tak tématu jako k místu - Čínská čtvrť, rozhodně jsem knihu neodložila a udělala jsem dobře. Pořád jsem si říkala, že je to od T.G. a po dalších několika stránkách to přišlo. V jednu chvíli jsem si nebyla jistá, zda mě víc zajímá kdo je ta tajemná postava, jak to ve skutečnosti bylo v restauraci Červený fénix nebo co se stalo se zmizelými děvčaty. Konec není rozhodně předvídatelný a myslím, že každého překvapí.
Rozhodně si nemyslím, že je kniha slabší než například Závěje. Každá je na jiné téma, jiný příběh a každý od T.G. rozhodně stojí za to.

11.01.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha.