Mefisto

Mefisto https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8341/mefisto-8341.jpg 4 469 89

Zlo existuje. Zlo kráčí ulicemi. A v dalším thrilleru známé autorky Tess Gerritsenové zlo zplodilo svého nového ďábelského následovníka. PECCAVI - tento latinský výraz je krví načmáraný na místě brutální vraždy mladé ženy: ZHŘEŠILA JSEM. Je to mrazivý vánoční pozdrav pro detektiva Jane Rizzoliovou a bostonskou soudní lékařku Mauru Islesovou. Rizzoliová záhy odhalí souvislosti mezi obětí a problematickou psychiatričkou Joyce O Donnellovou, svou profesionální noční můrou a také členkou zlověstného mystického spolku jménem klub Mefisto. V luxusní čtvrti Beacon Hill se členové klubu věnují zkoumání zla. Je možné zlo vědecky vysvětlit? Má fyzickou podobu? Chodí po světě démoni? Na základě mnoha temných historických údajů a tajemných náboženských symbolů hodlají "učenci" z klubu Mefisto prokázat pravdivost teorie, že v lidské společnosti žije osobně Satan. Po šokujícím objevu mrtvoly přímo u jejich prahu je zřejmé, že kdosi - nebo cosi - skutečně obchází městem. Členové klubu se brzy začnou bát samého předmětu vlastního bádání. Nemůže být onen maniakální zabiják jedním z nich? Nevyvolali snad nedopatřením z temnot ztělesněné síly zla? Čím hlouběji se Maura a Jane noří do nejzáhadnějšího a nejneobvyklejšího případu své praxe, tím víc pronikají až k jádru zla a musí čelit zákeřnému nepříteli, o to nebezpečnějšímu, že jeho zločinné dílo teprve začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Mephisto , 2006

pingu1
06.03.2019 5 z 5

Chodí Satan mezi námi? Kdo ví .... Napínavá, mrazivá, brutální detektivka z pera mé oblíbené autorky.

petrzel
19.09.2018 5 z 5

Výborná kniha ,čte se to velmi dobře.

moudivlacek
24.08.2018 4 z 5

Trošku zvláštní děj, ale každopádně si tyto hrůzy docela dokážu představit i v reálném životě. Vždy se najde nějaký chorý mozek, který se vydává za potomka Satana, který je šílený vrah a maniak. A lidský strach pak dodá zbytek té atmosféry.
Každopádně je zajímavý vztah Daniela a Maury a jsem zvědavá, co bude dál. A co rodiče Jane?
A závěr - zlo tu vždy bude a proto boj s ním je věčný. Bohužel - stále to platí.

Bobina74
20.08.2018 5 z 5

Tak tohle by určitě šlo vždy a všude. Opět parádní jízda s dvěma sympaťandama. Ještě se mi nestalo, že bych se u této série nudila. Bonbónkem navrch bylo téma satanismu, které vždy nadchne.
P.s. Konečně se "kolárek" vyjádřil...;-)

Pája1965
11.08.2018 5 z 5

Parádní,jako pokaždé.

wlado
14.07.2018 4 z 5

Autorka má výborný "čtivý" štýl. Kniha ma bavila a autorka bude patriť k mojim obľúbeným.

Evule *
03.07.2018 5 z 5

Na Satana sice nevěřím, ale i tak byla kniha pro mě napínavá a já se nemohla dočkat rozuzlení...ale opravdu to vše skončilo ? :)

SilvieSisinka
18.04.2018 4 z 5

Opět jízda :-) Napínavé celé.Satanistické téma mě osobně nebaví,ale zde se to dobře četlo.

Olous1
07.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Na knihu jsem v knihovně narazila čistě náhodou a jsem velice milé překvapená. Od začátku velmi zajímavé až morbidní. Tato série detektiva Jane Rizzoliove a soudní lékařky Maury Islesove mě zaujala a určitě si do knihovny dojdu pro další díl.

kahuda01
05.02.2018 5 z 5

Super, čtivé a napínavé. Měl jsem obavy ze "satanistické" tématiky, ale byly úplně zbytečné.

harena
13.12.2017 5 z 5

Již šesté pokračování ze série s detektivem Jane Rizzoliovou a patoložkou Maurou Islesovou. Perfektní detektivka tentokrát se satanistickou tématikou, trocha historie a romantiky - pro mě naprostá spokojenost a už začínám číst další díl.

Danago
03.11.2017 3 z 5

Na to, že autorka napsala tak obsáhlou sérii je opravdu skvělé, že jsou knížky natolik odlišné. Je pravda, že mýty starověkého světa nejsou zrovna můj šálek kávy, ale jak autorka vysvětluje v doslovu, možná je nad čím se zamýšlet. Příběh je originální a staví na historických faktech. Knížka je opravdu hodně odlišná, takže je možné, že pro některé čtenáře bude trochu zklamáním, ale pro jiné zase naopak. Mě opravdu téma démonů a satanismu neslovuje, takže se zařadím mezi ty trochu zklamané čenáře.

ivoiro
15.10.2017 5 z 5

Nic jiného nelze dát než plný počet bodů. Napětí trvá až do posledních řádků knihy.

pejty
28.09.2017 2 z 5

Tak toto je první kniha od Tess, která mě trochu zklamala. Taky proto jsem jí asi četl tak dlouho. Příběh mě moc tentokrát nezaujal a to hlavně z důvodu tří dějových linek, které tentokrát neskutečně kouskovali celkový příběh. No a když už to konečně začalo být zajímavé, tak mě to pokazil závěr a odhalení padoucha. Bohužel to bylo takové klišé až jsem se musel u knížky zasmát.

ThePeace135
22.09.2017 5 z 5

Trochu jsem se obávala toho prostředí - spolek Mefisto honící zlo - a celkově vykreslování toho, že zlo skutečně existuje a má lidskou podobu. I přesto mě kniha velice bavila, naopak jsem musela ocenit to, že žádná z knih Tess Gerrisenové není stejná, snad jen kromě stejný postav. Ale pokaždé nás dovede zavést do zcela nového prostředí, vymyslet originální motiv a zároveň to ještě vystavět na historických faktech, takže se člověk ještě, chtě nechtě, něco přiučí. A musím uznat, že dočítat knihu, ve které vás neustále někdo přesvědčuje, že vrah není člověk, ale čisté zlo, o půlnoci v potemnělém domě není úplně příjemné. Za mě jako vždy u Tess 5*.

Peslik
12.09.2017 4 z 5

Za mě ano, kniha stojí za to si ji přečíst. Děj, který chytne, popis osob a soukromý život hlavních postav jen vítám. Sice neprožívám téma: ďábel, satan, démoni, ale asi to k této knize patřilo a mělo to tak být. Konec tak trochu hrr a najednou bylo po všem.
Dám malou pauzu a pak se opět k Tess vrátím.

klokan.1905
01.09.2017 4 z 5

Mefisto...
Již šesté pokračování série s policistkou Jane Rizzoliovou a patoložkou Maurou Islesovou... Zlo existuje a kráčí ulicemi Bostonu... A zlo si samozřejmě nachází i naše hlavní hrdinky, a to v podobě brutální vraždy mladé ženy, kdy se na místě činu objevuje i nápis Peccavi (Zhřešila jsem)... Přiznávám, že o satanismus jsem se nikdy nezajímal, ale celkem zajímavá zkušenost... Tess Gerritsen už mě v knize pomalu přesvědčila, že ďábel skutečně existuje... ;-) Závěr knihy byl opravdu výborný... ;-)
Určitě si i tento díl přečtěte, kdyby jste jej vynechali, tak by Vám uniklo hodně zajímavostí ze života obou našich hlavních hrdinek... Takže neváhejte a čtěte... Za mě 4,5*

muchomurka
26.06.2017 3 z 5

Já nevím. Bylo to napínavé, ale jaksi zdlouhavé a rozplizlé. A konec - dobře, bylo rozuzlení, ale mám, nejen z konce, pocit, že tomu chybí hranice. Veliké množství nakousnutých věcí, událostí, vztahů a nic pořádně nedořešené. Nemuselo by to být vše, jen prostě něco uzavřít. Mám pocit, jako bych byla o něco ochuzena. Uvidím, co další díl, i přesto se na něj těším.

hs777
10.06.2017 3 z 5

Souhlasím s těmi, kterým se zdál tento díl v sérii zatim nejslabší, ani mne téma satanismu moc nebere. Ale nevynechala jsem a bylo to dobře - unikly by mi důležité události z osobního života a to nejen Jane a Maury.

Lolila
15.02.2017 4 z 5

Zaujímavé čítanie, aj keď predchádzajúce časti sa mi páčili viac. Príbeh sa točil okolo satanizmu, démonov, vysvetľovaniu symbolov. Ale určite nechýbalo napätie a záver opäť prekvapil.