Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7906/bmid_rizzoliova-islesova-hrisnice-a36-7906.jpg 4 627 122

Bílé vločky se tiše snášejí do bostonských ulic, je pár dní před Vánoci – a v klášterní kapli leží dvě jeptišky v kalužích krve. Kdo jim tak brutálně ublížil a jaký k tomu mohl mít motiv? Poté co soudní lékařka Maura Islesová zjistí, že jedna z nich nedávno porodila, zaměří detektiv Jane Rizzoliová své pátrání na otce dítěte. A na hledání novorozence... O pár dnů později je na toaletách opuštěné restaurace v chudinské čtvrti objeveno ženské tělo s odříznutým obličejem, dlaněmi a chodidly, zohavené neznámou nemocí a ohlodané krysami. Dva zcela jiné způsoby vraždy, oběti bez jakékoli souvislosti. Anebo přece jen?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Sinner , 2003

judith141
05.02.2021 5 z 5

Tak tento díl byl naprosto super, víc komentáře není potřeba!!

EvikU.
03.02.2021 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý. Tahle autorka mě příjemně překvapila. Její knihy se mi čtou sami. Nestane se, že bych nebyla v ději v knize. Umí zaujmout a zase tam byl i osobní život jak policajtky Jane tak i doktorky soudního lékařství Maury.

Opravdu tuhle sérii doporučuju všem.

Lacrimma
30.11.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá autorka..

ydnac
09.09.2020 4 z 5

Dobrá detektivka :-)

Sacinka
04.09.2020 5 z 5

Tak mám další oblíbenou sérku! Super čtení, knížka je napínavá a udrží člověka v pozoru, autorka vždy s něčím přijde a nenechá mě v klidu. Obě hrdinky mě baví. Určitě stojí za přečtení.

MirkaProk
03.08.2020 4 z 5

Velice čtivá detektivka. Finálové rozzuzlení a motiv mi moc nesedl, představovala jsem si jiné důvody proč byly spáchány vraždy. Ale i přesto doporučuji k přečtení. Je to taková "pohodová" krimi.

Babo
10.07.2020 4 z 5

Knihy Tess Gerritsen se čtou všechny velice dobře . Mají v sobě napětí a většinou nečekané rozuzlení . Ani v této knize to není jiné .

Pavlína2019
16.06.2020 3 z 5

Pěkná, napínavá a zajímavá detektivka - jako všechny od této autorky. Velmi dobře se čte. Doporučuji.

petulik330
09.06.2020 5 z 5

Napínavý a skoro neuvěřitelný děj, který mě vtáhl od samého začátku. Bylo mi líto Maury jak ji exmanžel využil.

LuciezOstravy
05.05.2020 5 z 5

Super detektivka!

Greenfingers
20.04.2020 5 z 5

Tess Gerritsenová je autorkou, která nabízí zajímavé příběhy nepostrádající napětí. Jsou vesměs velmi čtivé, někdy snad až příliš krvavé.
Hříšnice je typický příkladem potvrzujícím zmiňované atributy autorčiny tvorby. Opět jsem byl s knihou spokojen a mohl bych jí doporučit i dalším čtenářům.

Barakoudel
22.03.2020 5 z 5

Opět nemám co dodat. Příběh zasazený do prostředí kláštera s přesahem až do míst největší bídy mě strhl svým dějem, dokud jsem neměla knížku za sebou. Tess Gerritsen umí splétat takové sítě příběhu, u nichž nelze předem odhadnout, kam povedou. Také proto nechává čtenáře napjatého do posledních stránek.

banejo
04.01.2020 5 z 5

Jako vždy perfektní. Ještě jsem od této spisovatelky nečetla špatnou knihu.

ddkk
02.12.2019 4 z 5

Tess tentokrát zvolila zajímavé a neotřelé téma a odlišné kulisy zločinů, které Jane a Maura vyšetřují. Dotkla se i dnes už pozapomenuté katastrofy v Bhópálu z roku 1984 a také nemoci, o které řada dnešních čtenářů asi také moc neslyšela. Tentokrát mi trochu vadilo soukromé zpytování vlastního života hlavních hrdinek (přiznávám, že jsem je občas přeskakovala...).
I tak výborný další díl série. Doporučuji.

lenkavildomcova
22.11.2019 5 z 5

Moc dobré.

Hugomil
19.11.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané, lehce a poutavě, bez hluchých míst. Knihu jsem si užil, Tess přidávám ke svým oblíbeným a těším se na další díl.

danielavachova
19.10.2019 5 z 5

Moje první kniha od Tess,absolutně skvělé!

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Další strhující krimi příběh. Musela jsem přečíst za 1 den

termitovo
15.07.2019 2 z 5

Kriminální děj je na vedlejší koleji. Primární je explicitně se rochnit v "extrémech", tj. když znásilnění, tak musí být desetkrát zopakováno že bylo brutální, když se narodí dítě neposouvající děj kupředu, tak se přesto narodí s nějakou odpornou deformací. A dále se s gustem probírají mezilidské vztahy. A nakonci se jen tak mimochodem i něco vyřeší. Ideální scénář pro americké krimi-opery.

lea735
05.07.2019 5 z 5

Tahle detektivka má jedno velké plus. Tím je poučení o neštěstí v Bóphálu. Vůbec jsem o takové katastrofě neměla ponětí. Zvěrstvo....
Hezky napsaná kniha. Závěr šokující. Člověk ztrácí iluze o lidech.

Vánoce detektivní a krimi romány Boston jeptišky

Tess Gerritsen
americká, 1953